Dedra- FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Patryklancia » 09 maja 2006, 9:56

"Mlodyarturos" pisze:nad takim rozwiazaniem nie myslałem ale wydaje sie bardzo sensowne, najgorzej bedzie z pozyskaniem dodatkowego miejsca na takie zabiegi ale spróbuję coś takiego zrobić, dzieki :D
Udało ci sie już coś wymodelować z tym filtrem??
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Anonymous

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Anonymous » 09 maja 2006, 11:20

Jeszce sie zastanawiam z jedną sprawą co do tego trójnika, nie wiem czy to byłby dobry pomysł , ponieważ z jednej z tych trzech rurek a mianowicie z tej która jest odpowietrzeniem silnika może czasami pojść troche oleju a to nie wiem czy w znacznym stopniu nie skróci żywotności filtra( a jest tak ponieważ wokół nasady tej ruruki widać że czasami przez nią olej chyba przepływa, nie mówie tu o jakiś znacznych ilościach ale zawsze to coś)przy okazji chciałbym sie zapytac czy nie masz innej koncepcji dla mojego samochodu co do filtra stozkowego?

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Patryklancia » 09 maja 2006, 11:43

No to mówisz tutaj o odmie więc już ci pisałem puść dłuższy kawałek tej rurki poprostu ją przedłuż pod silnik żeby niebrudziła właśnie filtra natomiast ten przewód z turbo musi być podpięty i przewód: jak piszesz z kolektora czyli jest to główny pod filtr. To ja nie widze problemu żeby to zrobić , odme zrób jak ci mówię natomiast te dwa przewody podłącz pod trójnik a na wyjściu daj stożek i będzie ok
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Anonymous

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Anonymous » 09 maja 2006, 14:02

a teraz już rozumiem :D , to zabieram sie do pracy, mysle że w poniedziałek najpóźniej we wtoerk nepisze czy mi się udało i wstawie ewentulnie fotki z montażu, wielkie dzięki :D

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Kubek » 09 maja 2006, 17:55

ja tak mysle na weekendzie sie za to zabiore ? Ale zastanawia mnie jeszcze jedno ten filtr nie bedzie zasysal cieplego powietrza od silnika i nagrzanej maski ?> i czemu zdecydowales sie aby ta rure przedluzyc metalowym kolankiem a nie z plastiku ? to cos daje ?
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Patryklancia » 10 maja 2006, 9:01

Czy metalowa , czy plastkiowa jak mówisz niema znaczenia , jedynie lepiej to wygląda z taką chromowaną rurką, powietrza ciepłego nie zasysa bo jak widzisz na zdjęciach skierowany jest w dół do skrzynki orginalnej do której z kolei dochodzi zimne powietrze orginalnie rurą z przedniego pasa więc myśle że to najkorzystniejsze rozwiązanie jakie zastosowałem
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Kubek » 10 maja 2006, 16:27

Patryk ja mam problem bo kupilem ten stozek ale w porownaniu z nim twoj jest tyci tyci, moj jest 2x taki, zalecany do silnikow 1.8. I nie za bardzo sie zmiesci i nie wiem czy np. wydzierac ta cala plastikowa obudowe od spodu, bo wtedy by sie zmiecscil.

Planuje zrobic cos takiego :D

Obrazek

Przeciac ta dolna czesc obudowy w ktora mi sie nie miesci filtr i filtr wpakowac tam miedzy akumulator a nadkole, a dolot powietrza do tego filtra uciac tak zeby mial daszek i drugi daszek od spodu i powietrze bylo kierowane na filtr, ? Bo reszte obudowy dolne musze cale wywalic bo nie jest dostatecznie szeroki i glebokiem zeby ten filtr tam mogl wlesc. Co o tym myslisz ? I nie wiem skad ty taki maly znalazlem filtr bo widzialem takie male ale byly do silnikow 1.2-1.4 ?
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Patryklancia » 10 maja 2006, 17:18

Według mnie ten który mam jest zupełnie wystarczający co do wielkości to niema co przesadzać bo właśnie może sie nie zmieści itp. Pomyśl sobie mój filtruje i tak zdecydowanie większą powierzchnią niż orginalny który był więc i tak to nic by niedało czy większy moim zdaniem zbędne przepłacanie
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Anonymous

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Anonymous » 10 maja 2006, 20:09

Jaqob nie ciąć, tylko zlikwidować dolną część, tylko zawadza :wink:

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: dexus » 11 maja 2006, 18:13

Orientuje się ktoś może gdzie w KRK można taki stożek kupić w przystepnej cenie bo w tych sklepach w których byłem to ponizej 100 nie mogę znaleść. (allegro niestety odpada ze wzgledu na okres oczekiwania)
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Patryklancia » 12 maja 2006, 9:45

Zawsze mówiłem szukajcie a znajdziecie , spróbuj w jakiejś hurtowni z tuningiem jestem pewny że w Krakowie jest ich conajmniej 2 , tylko kwestia czasu a znajdziesz . Ja mam dobre ceny na to no ale dzieli cię 100km od Gliwic a to raptem godzinka jazdy więc zapraszam
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Patryklancia » 13 maja 2006, 10:03

No i ładnie ale widze że sie ledwo zmieścił a po co tyle silikonu??
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Kubek » 13 maja 2006, 11:35

No Ciezko go bylo zmiescic a silikonu dalem az tyle zeby zabezpieczyc go przed poruszaniem sie zeby nie latal np. na zakretach, chociaz rurka jest bardzo sztywna to nie chcialem zeby sie to obluzowalo. A koszty byly takie :

- Filtr 80 zl
- Rurka PCV 80tka 1m - 7zl
- Kolanko PCV 80tka 67stopni - 3zl

W sumie jakies 90 zl , no i + silikon :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: dexus » 13 maja 2006, 22:07

No i ja też po zabawie w zakładanie. Benzyna wszystko O.K.
aleeeee (zawsze musi być jakieś ale :evil: ) brak wolnych obrotów na gazie, tzn od razu gaśnie bez gazu :(
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Anonymous

FIltr stożkowy-nowe zdjęcia!!!

Post autor: Anonymous » 14 maja 2006, 7:51

Regulacja gazu jest potrzebna, jedz do gazowników i zrobią to za frii, dostaje za dużo powietrza dlatego Ci Dexus przygasa silnik, miałem to samo, mozesz sprawdzic to poprzez założenie nawet kawałka szmaty na filterek :wink:

Jaqob na spokojnie możesz ten silikon wywalić, nic Ci nie będzie latać pod maską, zapewne po czasie wymienisz "rurki" na rurki, sam tak miałem, ale gdzieś w kieszeni znalazłem troche grosza i sobie kupiłem rurki dwie i do tego łącznik

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”