Lybra SW - progi

Moderator: stabraf

piesek99
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Lybra SW - progi

Post autor: piesek99 » 06 paź 2011, 23:22

Witam kolegów. Mam konkretne pytania i proszę o konkretne odpowiedzi. Muszę wymienić progi w swojej Lucynce. Gdzie można je kupić (nowe) względnie TANIO? Czy są dostępne zamienniki? Może pasują od innego auta. Itd, itd... Nie pisać że wałkowany temat był 236 razy na forum. Może i był, ale nie mam czasu szukać. Może i był, ale od tamtej pory wiele mogło się zmienić i dlatego proszę o konkretne podpowiedzi. Podzielcie się swoją wiedzą na ten temat, muszę uratować autko na przynajmniej parę lat. Z góry dziękuję i raz jeszcze przestrzegam filozofów przed pisaniem bredni :) No! To tyle. Pozdrawiam wszystkich życzliwych!
Ostatnio zmieniony 07 paź 2011, 8:31 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami/Poprawione

Awatar użytkownika
Coupe
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 868
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Progi do Lybry SW

Post autor: Coupe » 06 paź 2011, 23:23

No,z ciekawości zabezpieczenie bitexem nie pomoże już? Blacharz, który będzie Ci to robił z pewnością znajdzie m-sce by je kupić.

piesek99
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Progi do Lybry SW

Post autor: piesek99 » 06 paź 2011, 23:27

Nie o to pytałem : cenzura : Co do blacharzy to właśnie nie bardzo wiedzą. Mówią, że to nietypowe auto.

Awatar użytkownika
Coupe
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 868
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Progi do Lybry SW

Post autor: Coupe » 06 paź 2011, 23:54

Dobry zakład blacharski powinien wiedzieć - wg mojej opinii.
http://www.youtube.com/watch?v=bA18bP_U8G0

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Progi do Lybry SW

Post autor: grzole » 07 paź 2011, 2:02

piesek99 pisze:Witam kolegów. Mam konkretne pytania i proszę o konkretne odpowiedzi. Muszę wymienić progi w swojej Lucynce. Gdzie można je kupić (nowe) względnie TANIO? Czy są dostępne zamienniki? Może pasują od innego auta. Itd, itd... Nie pisać że wałkowany temat był 236 razy na forum. Może i był, ale nie mam czasu szukać. Może i był, ale od tamtej pory wiele mogło się zmienić i dlatego proszę o konkretne podpowiedzi. Podzielcie się swoją wiedzą na ten temat, muszę uratować autko na przynajmniej parę lat. Z góry dziękuję i raz jeszcze przestrzegam filozofów przed pisaniem bredni :) No! To tyle. Pozdrawiam wszystkich życzliwych!
Wszystkie wątki o progach w Lybrze
Nie widać po tematach aby jakieś tanie zamienniki występowały. Pozostaje raczej ASO, dorabianie lub używki.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra SW - progi

Post autor: Dudi » 07 paź 2011, 8:33

Temat istotnie wałkowany był kilka razy. I wcale się nie przedawnił, bo nawet nie dawno o tym pisałem.
1. Zamienników nie ma.
2. Nowe w ASO po około 1000pln. Możesz poprosić dealera, żeby poszukali komu w Polsce na stanie to jeszcze zostało i pytać za ile by chcieli oddać. Jeśli już nie bęzie to zostaje tylko magazyn centralny i jeśli dealer wykażę dobrą wolę i jeśli moją dobre rabaty w Bielsku to może załatwisz po 600 pln (tak jak mi się udało).
3. Używany/Allegro.

To są jedyne możliwości.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

piesek99
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Lybra SW - progi

Post autor: piesek99 » 07 paź 2011, 12:39

Bardzo dziękuję za dobre rady. To już w jakiś sposób ukierunkowuje moje działania w tym temacie. Jeszcze tylko spytam o dorabiane progi. Rozumiem, że dorabiany jest płat zewnętrzny progu, ale czy ktoś kto dorabia potrafi zachować profil progu? W Lybrze próg jest zaokrąglony. Jest taki gość w Izabelinie pod Warszawą, który podobno progi dorabia. Odbyłem z nim rozmowę tel, no i prosił żebym przyjechał bo on nie ma wzoru do Lancii i musi zobaczyć jak to wygląda. Powiedział, że ok 3 godziny i będą gotowe (blacha 0,8 mm). Czy można mu wierzyć? Może ktoś z Was przerabiał już taki temat?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”