Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: MICHO » 08 paź 2011, 13:24

Jako że zrobiło się bardzo zimno dziś postanowiłem podczas jazdy trochę się dogrzać! Okazało się że jakkolwiek bym nie ustawiał przestawiał i włączał to ciepłe powietrze leci tylko na lewą stronę! Zarówno na szybę jak i nawiewami na desce jak i na nogi :( Z tyłu również tylko lewa grzeje! Niby mały problem bo głównie jeżdżę sam i na mnie leci ciepłe powietrze ale niepokoi mnie ten objaw! Prawa strona w ogóle nie reaguje na zmianę temperatury! Szukałem na forum rozwiązania ale nie znalazłem :( Co może być przyczyną? Jestem zielony w temacie bo to moje pierwsze auto z climatronikiem ... Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1257
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: michalkrk » 08 paź 2011, 13:31

Uszkodzenie silniczka sterującego. Takich silniczków jest w sumie 3 albo więcej sztuk. Ten, który u ciebie jest walnięty będzie po prawej stronie gdzieś chyba na wysokości kolana (trzeba zdemontować cały tunel + okolice ics i być może schowek pasażera). Na forum jest gdzieś fotorelacja z tego zabiegu. Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi. Jest to typowa usterka Lybry :) Ja miałem uszkodzenie silniczka ze strony lewej i miałem tylko zimne powietrze na lewą stronę. Tutaj masz zdjęcie i opis silniczków: viewtopic.php?f=108&t=43327
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: MICHO » 08 paź 2011, 13:56

No to pewnie będzie to :) Wielkie dzięki! Już widzę że łatwo nie będzie ;) A teraz jeszcze pytanie jaki jest koszt takiego silniczka ?
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1257
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: michalkrk » 08 paź 2011, 13:59

Ja dałem 50 zł za używkę i to była okazja rok temu (średnio wtedy po 70 zł były). Najlepiej szukać o tych samych numerach. Jak patrze na Allegro to najtańsza sztuka chyba: silniczek regulacji temperatury U mnei silniczek o tym numerze jak z aukcji był na stronę lewą z tym, że nie wiem czy lewa i prawa strona jest zamienna.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
marmal
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: marmal » 08 paź 2011, 15:03

MICHO tyle problemów z tymi silniczkami - sam widzisz ;) Nie lepiej wozić po prawej stronie gorące kobiety :?: :D przynajmniej w okresie zimowym, na lato sobie zmienisz na te "zimne" : gafa :
Pozdrawiam - Marian

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: MICHO » 08 paź 2011, 15:33

michalkrk, dziękuję za wszelką pomoc :) Już jestem spokojniejszy bo wiem mniej więcej co się zwaliło :) Koszty nie jakieś wielkie a będzie okazja się pogrzebać w Lucynce :) W następnym tygodniu udam się do odpowiedniej osoby w celu usunięcia usterki, zresztą też Michała! Bo Michały to zajefajne chłopaki są!

marmal, no niestety na prawym fotelu jeździ zona i kwiczy że jej zimno dmucha! :P jadę niebawem do sanatorium to może jakieś gorące sztuki będą hahahaha .... ;) Dzięki za troskę i wsparcie! Mariany to tez fajne chłopaki bo ja na drugie mam Marian i mój tata to Marian :P
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1257
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: michalkrk » 08 paź 2011, 16:41

Żeby nie szukać jak rozgrzebiecie już auto - to klucz do śrub od silniczka ma "typowy" rozmiar 5,5 :)
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10676
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: FXX » 08 paź 2011, 18:47

U mnie ten problem o dziwo sam się rozwiązał, po kilku dniach coś się odblokowało i śmiga do tej pory prawidłowo.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: MICHO » 08 paź 2011, 18:57

FXX pisze:U mnie ten problem o dziwo sam się rozwiązał, po kilku dniach coś się odblokowało i śmiga do tej pory prawidłowo.
Próbowałem włączać i wyłączać oraz przełączać! na razie nie działa! Zobaczymy co dalej! Póki co nawiewy z prawej strony są zamknięte :) Konsultowałem się z moim mechesem i powiedział że często zdarza się też że kabelek zaśniedzieje albo wtyczka się przepali lub coś rozłączy! Będziemy sprawdzać! :)
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Awatar użytkownika
marmal
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: marmal » 08 paź 2011, 20:06

Próbowałem włączać i wyłączać oraz przełączać! na razie nie działa! Zobaczymy co dalej! Póki co nawiewy z prawej strony są zamknięte :)
No i dobrze póki co dbaj o żonę coby jej nie podwiewało :D
Pozdrawiam - Marian

Awatar użytkownika
ESSOX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 489
Rejestracja: 08 lip 2009, 21:59
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: ESSOX » 08 paź 2011, 22:37

MICHO pisze:
FXX pisze:U mnie ten problem o dziwo sam się rozwiązał, po kilku dniach coś się odblokowało i śmiga do tej pory prawidłowo.
Próbowałem włączać i wyłączać oraz przełączać! na razie nie działa! Zobaczymy co dalej! Póki co nawiewy z prawej strony są zamknięte :) Konsultowałem się z moim mechesem i powiedział że często zdarza się też że kabelek zaśniedzieje albo wtyczka się przepali lub coś rozłączy! Będziemy sprawdzać! :)
U mnie po stronie kierowcy. Wystarczy położyć się pod kierownicą na dywaniku, zlokalizować silniczek i lekko puknąć go śrubokrętem. Od razu zaskakuje i widać oraz słychać jak przełącza się cięgno. Takie pukanie pomaga już 3 zimę :lol:
Jak zrobi się ciepło , wtedy jest chłodzenie i już na grzanie nie przeskoczy sam, trzeba puknąć .
Lybra SW 2,4JTD

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: MICHO » 09 paź 2011, 21:08

Jutro będę lokalizował i pukał :) Po lewej to będzie też dostępne tak jak z prawej żeby puknąć ? :)
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Big daddy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 03 lut 2011, 8:19
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: Big daddy » 09 paź 2011, 23:11

Po lewej jest lepszy dostęp z tego co się orientuje z prawej masakra :| Po rozbiórce to teraz wiem jak tam zajrzeć ale wcześniej ...
http://www.afczwa.com Czestochowskie Forum Akwarystyczne

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: MICHO » 10 paź 2011, 8:53

No właśnie tak myślałem! Źle się wysłowiłem dwa posty wyżej, jak to pisałem to mi się już strony z powodu alkoholu myliły :) Czyli odkładam to na przyszły tydzień i będziemy rozbierać niestety :(
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Lybra 1.9 JTD - ogrzewanie działa tylko na lewą stronę

Post autor: MICHO » 19 paź 2011, 14:13

No i po bólu :) Udało się temat ogarnąć kosztem 100 zł. jak się okazało silniczek do Passata B5 jest identyczny i pasuje do Lybry! Nawet nie było wielkiej tragedii, temat opanowany w 3 godziny! Dziękuję za pomoc w diagnozie i naprowadzeniu! temat do zamknięcia :) pozdrawiam!
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”