Chce kupić Kappe JTD

Moderator: stabraf

leigreb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 30 sty 2012, 9:43

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: leigreb » 30 sty 2012, 13:14

to czym w koncu rózni sie wresja po facelifitingu ?

Rafako

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Rafako » 30 sty 2012, 13:27

leigreb pisze:to czym w koncu rózni sie wresja po facelifitingu ?
Było milion razy ale najważniejsze różnice to:
1. Deska rozdzielcza i boczki drzwi plastik cały czarny (przed liftem góra ciemna, dół jasny),
2. Listwy zderzaków w kolorze nadwozia,
3. Nowa kierownica.
4. Boczne air bagi występowały tylko po lifcie (nie w każdej wersji były, oczywiście).
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Gros » 30 sty 2012, 13:30

Rafako pisze:
leigreb pisze:to czym w koncu rózni sie wresja po facelifitingu ?
Było milion razy ale najważniejsze różnice to:
1. Deska rozdzielcza i boczki drzwi plastik cały czarny (przed liftem góra ciemna, dół jasny),
2. Listwy zderzaków w kolorze nadwozia,
3. Nowa kierownica.
4. Boczne air bagi występowały tylko po lifcie (nie w każdej wersji były, oczywiście).
Serdecznie pozdrawiam.
Nie dodałeś ze instalacja el,inny abs, wahacze poliftowe w sumie wielkie g -kosmetyka
:lol: : gafa : :bitwa:

Rafako

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Rafako » 30 sty 2012, 13:36

Gros pisze:
Rafako pisze:
leigreb pisze:to czym w koncu rózni sie wresja po facelifitingu ?
Było milion razy ale najważniejsze różnice to:
1. Deska rozdzielcza i boczki drzwi plastik cały czarny (przed liftem góra ciemna, dół jasny),
2. Listwy zderzaków w kolorze nadwozia,
3. Nowa kierownica.
4. Boczne air bagi występowały tylko po lifcie (nie w każdej wersji były, oczywiście).
Serdecznie pozdrawiam.
Nie dodałeś ze instalacja el,inny abs, wahacze poliftowe w sumie wielkie g -kosmetyka
No ale tego "z wierzchu" nie widać :D
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Gros » 30 sty 2012, 13:40

dokładnie nie widać :D
Endriu wiem ,ze mnie poprawiasz za błędy hihi pisze z tel i mam kłopoty z polska pisownią
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: lulu85 » 30 sty 2012, 13:56

Rafako pisze:
leigreb pisze:to czym w koncu rózni sie wresja po facelifitingu ?
Było milion razy ale najważniejsze różnice to:
1. Deska rozdzielcza i boczki drzwi plastik cały czarny (przed liftem góra ciemna, dół jasny),
2. Listwy zderzaków w kolorze nadwozia,
3. Nowa kierownica.
4. Boczne air bagi występowały tylko po lifcie (nie w każdej wersji były, oczywiście).
Serdecznie pozdrawiam.
Do ogólnych dorzuciłbym :

5. fotele bez podłokietnika. Podłokietnik jest przymocowany do tunelu środkowego a wcześniej do fotela kierowcy.
6. Jeżeli na wyposażeniu jest radio z navi i czytnik map to wielce prawdopodobne że auto jest po 06/1998

ad 1. wydaje mi się że dodatkowo drewno deski jest innego odcieniu, z połyskiem po 1998 i ktoś tam doszukiwał się mikroskopijnych zmian w cyfrach licznika ..
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: stabraf » 30 sty 2012, 13:58

Gros pisze: Endriu wiem ,ze mnie poprawiasz za błędy hihi pisze z tel i mam kłopoty z polska pisownią
;) po to my som ;P

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Ramzes_II » 30 sty 2012, 14:23

JTD są jednymi z najmniej awaryjnych diesli.
Lulu trochę przesadza, albo nie miałeś szczęscia w zakupie i jezdziłes picowanymi parchami.
Jesli o mnie chodzi- tylko JTD.
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: brygadzista1 » 30 sty 2012, 14:44

No pewnie ze JTD. A straszenie turbiną i dwumasą czy EGRem ktorego się zaślepia to jakaś pomyłka. Jak kupisz zajechaną padake to pewnie bedziesz miał pecha. Turbiny regeneruje się już od 800zł a reszta rozsypac się nie powinna. Zresztą tak samo jak panewki w 2.4Pb nie skończą sie jak bedziesz dbał tak samo turbinka pojeździ 250 tys km jeśli zastosujesz się do podstawowych zasad używania Diesla. Dym w Dieslu? Diesel nie ma prawa dymić jeśli jest sprawny. A nawet jeśli delikatnie puści dymka to wole to niż smród gazu we wnetrzu i ciągłe problemy z instalacją.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Gros » 30 sty 2012, 14:50

Ramzes_II pisze:JTD są jednymi z najmniej awaryjnych diesli.
Lulu trochę przesadza, albo nie miałeś szczęscia w zakupie i jezdziłes picowanymi parchami.
Jesli o mnie chodzi- tylko JTD.
Dominik :D Lulu jeździł jak to Olek mawia parchami za duże pieniądze :lol: i panewki nawet w taczce hdi mu się przekręcały no nie mówię że zawór egr tez mu padał :D ale tylko przy załadunku
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: lulu85 » 30 sty 2012, 15:05

Gros pisze:
Ramzes_II pisze:JTD są jednymi z najmniej awaryjnych diesli.
Lulu trochę przesadza, albo nie miałeś szczęscia w zakupie i jezdziłes picowanymi parchami.
Jesli o mnie chodzi- tylko JTD.
Dominik :D Lulu jeździł jak to Olek mawia parchami za duże pieniądze :lol: i panewki nawet w taczce hdi mu się przekręcały no nie mówię że zawór egr tez mu padał :D ale tylko przy załadunku
Wymiękłem. Obaj z Olkiem mamy takie hobby : i tylko my dwaj kupujemy parchy - bo super auta wprost z fabryki które się nie psują macie Wy.
Wwalamy kupę kasy i udajemy że coś robimy a potem odsprzedajemy forumowiczom auta po polerce za gruuube pieniądze które non stop się sypią i cieszymy się że nasi kupujący to wały.. (...)

Po prostu uważam że kolega leigreb kupując 14 letniego diesla w Kappie będzie mega zadowolonym użytkownikiem działu 'pytania i problemy techniczne' a utwierdzanie go o tym że wszyscy sprzedają dieselki palące 5 litrów ON,nic się nie psuje i wszystkie są sprawne techniczne ... hmmm ...

Nikogo od zakupu Kappy nie odwodzę bo to fajne auto ale jak ktoś mówi że go nie stać na PB to JTD może się dorżnąć finansowo - o ile źle trafi. I fajnie mieć to na uwadze.

Mi diesel się opłaca z tego czy owego powodu więc dlatego nim jeżdżę, jak kolega leigreb robi dużo kilometrów albo tankuje na tych stacjach co ja to zwracam honor i faktycznie TDS/JTD to najlepszy wybór.



Zresztą : Sorry - nie mój portfel, nie mój zakup , nie moja sprawa . :D Przynajmniej sumienie czyste będzie :D
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Gros » 30 sty 2012, 15:12

Lulu ja jakoś nie słysze nigdy zadowolenia u Ciebie z włoszczyzny ,tylko wieczne jakieś narzekanie -takie czy inne
:lol: : gafa : :bitwa:

Rafako

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Rafako » 30 sty 2012, 15:38

Gros pisze:Lulu ja jakoś nie słysze nigdy zadowolenia u Ciebie z włoszczyzny ,tylko wieczne jakieś narzekanie -takie czy inne
Pisał przeca, że był zadowolony z TDS-a...
...i z 5.20T też był zadowolony...
...przynajmniej do końca drugiego biegu :D ;) : ok2 :
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
devil-85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 216
Rejestracja: 25 lut 2011, 3:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: devil-85 » 30 sty 2012, 15:47

JTD Jest To Dno;) dość że będziesz siedział przy zawieszeniu w kappie to jeszcze wiecznie pod maska i nie słuchaj pierdół które ci tu piszą popatrz na ceny napinacze pompy itd kappa only PB 2.0 vis bądź turbo poza tym że te JTD ma kopa to nie ma nic więcej w sobie:) spalaniem nie powala bo w mrozy do 10 możesz spokojnie dojść tyle spali ci 2.0 w Pb a gazu spali ci 12 litrów.JTD powali cię tylko utrzymaniem i awariami spójrz w dział sprzedam ile jest kapp do sprzedania w jtd a ile benzyn:) nie daj się naciągnąć na ten shit poczytaj chodź by tu na forum ile jest problemów z tym silnikiem JTD dział jest bardzo rozbudowany wiec proponuje dużą kawę i 4 -paka bro

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: lulu85 » 30 sty 2012, 15:49

Rafako pisze:
Gros pisze:Lulu ja jakoś nie słysze nigdy zadowolenia u Ciebie z włoszczyzny ,tylko wieczne jakieś narzekanie -takie czy inne
Pisał przeca, że był zadowolony z TDS-a...
...i z 5.20T też był zadowolony...
...przynajmniej do końca drugiego biegu :D ;) : ok2 :
Serdecznie pozdrawiam.
: ok2 : :D

I taka prawda. JTD akurat uważam za auto o które dbałem wyjątkowo i chleba od mordy sobie odejmowałem żeby każde pln. szło w te auto. Nie było w nim druciarstwa, Marcin który kupił go ode mnie za zawrotną w 2010 roku sumę 7.500 pln. kultywuje umacnianie w niej złotego i jeżeli ktokolwiek nazywa ten samochód parchem - niech spojrzy przez okno na swój ... :roll:
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”