Kappa 2.4 - lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej

mikozaczek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2010, 13:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Zielona Góra

Kappa 2.4 - lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: mikozaczek » 18 lut 2012, 12:56

Witam miałem problem z lampkami oświetlenia tablicy rejestracyjnej :D mianowicie wyłamały się blaszane mocowania na żarówki rurkowe i często zapalał się CHECK gdyż latały sobie luźno :) postanowiłem zamiast standardowych lampek zamontować 3 diodowy modół smd pod 12 v :D lampki teraz świecą pięknie natomiast check jak się palił tak się pali :D i teraz moje pytanie co muszę jeszcze zmodyfikować ,żeby infocenter je zaakceptował : yesyes : jakiś rezystor czy cóś? bo nie mam aż tak rozległego pojęcia o elektryce .Z góry dziękuję za pomoc ;)
Ostatnio zmieniony 18 lut 2012, 12:59 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę nie nadużywać wielkich liter!!!
Lancia Kapp 2.4 VIS + lpg

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa 2,4 BEnzyna LAMPKI OŚWIETALENIA TABLICY REJESTRACY

Post autor: kond243 » 18 lut 2012, 13:02

Witam kolego z tego co sie orientuje to tzreba wlutowac oprnik rownolegle bodajze wartosc 10 ohmow ale jak diody sie skoncza to infocenter nie da znaku ze cos nie swieci dotyczy to w/w lampek.Pozdrawiam.
moze chopaki maja inny sposob na lampki.Ja mam zalozone od cinqecento bo takie same tylko wtyczka inna ale to nie problem i cena 16zl za sztuke.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: Kappa 2,4 BEnzyna LAMPKI OŚWIETALENIA TABLICY REJESTRACY

Post autor: Ramzes_II » 18 lut 2012, 13:45

kond243 pisze:Witam kolego z tego co sie orientuje to tzreba wlutowac oprnik rownolegle bodajze wartosc 10 ohmow ale jak diody sie skoncza to infocenter nie da znaku ze cos nie swieci dotyczy to w/w lampek.Pozdrawiam.
moze chopaki maja inny sposob na lampki.Ja mam zalozone od cinqecento bo takie same tylko wtyczka inna ale to nie problem i cena 16zl za sztuke.
Ja kupiłem od Cienkiego lampki, ale takie które pod gumą miały wsuwki do blaszek jak Kappa.
Wykręciłem i wypiąłem stare połamane szkiełka, założyłem nowe z cienkusia, podłaczyłem stare wsuwki z starą gumą - smiga jak złoto :)
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11975
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Kappa 2.4 - lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: topcio » 18 lut 2012, 18:07

Do poczytania :link:
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4008
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa 2,4 BEnzyna LAMPKI OŚWIETALENIA TABLICY REJESTRACY

Post autor: volf » 18 lut 2012, 21:35

kond243 pisze:Witam kolego z tego co sie orientuje to tzreba wlutowac oprnik rownolegle bodajze wartosc 10 ohmow ale jak diody sie skoncza to infocenter nie da znaku ze cos nie swieci dotyczy to w/w lampek.Pozdrawiam.
moze chopaki maja inny sposob na lampki.Ja mam zalozone od cinqecento bo takie same tylko wtyczka inna ale to nie problem i cena 16zl za sztuke.
10 ohm 8-O -niby można, tylko rezystor musiałby mieć z 15 watt ;)
Co do wyłamanych blaszek to najtańszym sposobem jest po prostu przylutowanie żarówek do kabelków :)
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa 2.4 - lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: kond243 » 19 lut 2012, 1:19

Kolego czytaj dokladnie rezystor wstawiony ronolegle nie szeregowo i 10 ohm wystarczy to jest opor zwyklej zarowki 5wat tylko infocenter widzi opor oprnika a nie diod jak diody sie skoncza to tego nie pokarze jako spalona zarowka. pozdrawiam
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5041
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa 2.4 - lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Post autor: Bichoń » 19 lut 2012, 15:46

kond243 pisze:Kolego czytaj dokladnie rezystor wstawiony ronolegle nie szeregowo i 10 ohm wystarczy to jest opor zwyklej zarowki 5wat tylko infocenter widzi opor oprnika a nie diod jak diody sie skoncza to tego nie pokarze jako spalona zarowka. pozdrawiam
Kolego, wylicz rezystancję zastępczą układu który chcesz zastosować i nie fantazjuj, że komputer "widzi" coś tam zrobił w układzie elektrycznym.
Wzór:
1/Rz = 1/R1 + 1/R2
gdzie:
Rz - rezystancja zastępcza układu
R1, R2 - rezystancje w gałęziach (czyli diody i dodatkowego rezystorka).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”