Thesis - gaśnica, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczka

intelceleronm

Thesis - gaśnica, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczka

Post autor: intelceleronm » 26 cze 2012, 23:24

Jak w temacie: gdzie jest zainstalowana oryginalnie gaśnica, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczka w Waszych Thesis'ach?

Oczywiście nie znalazłem w/w wyposażenia, zapewne nieuczciwy sprzedający zabrał je z auta...
Ostatnio zmieniony 26 cze 2012, 23:30 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy zakładać posty w odpowiednich działach i poprawnie tytułować!!! Każdy następny zamieszczony w ten sposób wyląduje w śmietniku!

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - gaśnica, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczka

Post autor: jjash » 26 cze 2012, 23:56

Hm, co do gaśnicy - nie mogę się wypowiedzieć, bo dałem swoją. Nie miałem oryginalnej, wszak ma max 2 lata gwarancji, a auto ma już swoje lata, zatem swoją dołożyłem na półeczkę nad akumulator. I sobie luźno leży. I wiem, że w razie wywrotki będzie latać, ale jak dotąd, przy normalnej jeździe nie spadła. Jest tam gdzie była. Co do apteczki i trójkąta to jestem szczęśliwym posiadaczem oryginalnego wyposażenia niemieckiego. Dla mnie zarąbisty patent. W jednym pokrowcu. Apteczka nasza przy te to ... przepraszam za porównanie, ale jak ... nie mam porównania. Po prostu jest dużo lepiej wyposażona. Ale tu nie o tym. Miejsce jej jest przy kole zapasowym. Od strony zderzaka, w wnęce koła, jest kieszeń. I tam jest apteczka Dreieckem. Jutro zapodam zdjęcie. Mieści się wszystko w tym "przedziale bagażowym". Tak to u mnie wygląda. Może ktoś ma inaczej. Z chęcią się dowiem.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

intelceleronm

Re: Thesis - gaśnica, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczka

Post autor: intelceleronm » 27 cze 2012, 0:03

Dzięki jjash za odpowiedź, pozdrawiam :)

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - gaśnica, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczka

Post autor: jjash » 27 cze 2012, 21:58

No popatrz, w przerwie meczu pobiegłem do garażu zdjęcie zrobić i zrobiłem. Ale zapomniałem o gaśnicy. No, lecz sądzę, że dobrze opisałem umiejscowienie. Ale reszta na zdjęciach. Może się przyda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

intelceleronm

Re: Thesis - gaśnica, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczka

Post autor: intelceleronm » 27 cze 2012, 23:29

Masz super w utrzymanym porządku - wzorowo :)

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3249
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Thesis - gaśnica, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczka

Post autor: Marcin_D » 28 cze 2012, 14:32

Jeśli apteczka jest w takim właśnie miękim etui to z nią nie ma problemu - nawet w Kappie przy kole może leżeć - lub w moim przypadku przy butli.
Gorzej jeśli ktoś się pokusi i kupi aptęczkę w markecie w tych twardych opakowaniach - no to już trzeba znaleźć miejsce.

Ogólnie to wyposażenie marketowych apteczek to jest "śmiech na sali" - ja swoją skomponowałem sam, ale pracując w służbie zdrowia nie było to problemem - ustaliłem z lekarzem i ratownikiem co powinno być - podstawa:
1. dużo materiałów opatrunkowych w róznych rozmiarach (gazy, bandaże, bandaż elastyczny) - żeby do głowy komuś nie przyszło wkładać waty!!
2. koc termiczny
3. maska/ustnik do sztucznego oddychania
4. ostre nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
5. plastry z opatrunkiem oraz bez (najlepiej taki na rolce bez, z opatrunkiem taki zestaw już pocięty/różne wielkości/ i kawałek z opatrunkiem takiego do cięcia)
6. można jeszcze opaskę uciskową założyć (jakby było mocne krwawienie żeby zatrzymać) - ale to trzeba wiedzieć jak używać

zerknę jeszcze na swoją i zobaczę co tam jeszcze mam

NA PEWNO NIE WKŁADAMY ŻADNYCH LEKÓW ANI MEDYKAMENTÓW (NAWET PROSZKÓW OD BÓLU GŁOWY CZY WODY UTLENIONEJ) - raz że szybko tracą terminy, dwa trzeba wiedzieć co jak używać, a to w razie ewentualnego wypadku (związanego z tym szoku czy nerwówki) nie jest oczywiste.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - gaśnica, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczka

Post autor: jjash » 29 cze 2012, 15:27

Widzisz, moją skompletowały jeszcze Niemce - przed porażką z Włochami. Przyznam, że cudownie było to widzieć. Balsam. No balsam!
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3249
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Thesis - gaśnica, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczka

Post autor: Marcin_D » 29 cze 2012, 16:06

No porażka Niemców to była piękna sprawa - ja byłem od początku za Włochami.

Co do apteczki to niemieckie są dobrze wyposażone, ale i tak można je doposażyć - bo paru rzeczy brakuje zazwyczaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”