Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

LUKI82

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: LUKI82 » 07 wrz 2012, 12:41

Może to nie ten sam podzespół ale z tym "sygnałem przerywanym" walczyłem jak miałem problemy ze skrzynią. Przekopałem wszystko co można było (kostki, przewody, centralki) a na koniec okazało się że to poprostu skrzynia biegów, a dokładniej kompletny korpus elektrozaworów. Tak wiec chłopaki szkoda waszego czasu wymieńcie amortyzatory lub ich zawory lecz tu nie wiem czy jest to dostępne jako cześć zamienna.

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Thesis - awaria skyhook

Post autor: bartek wroclaw » 07 wrz 2012, 15:46

grisciuk pisze:Witam!
Czy ktoś spotkał się już z takim problemem, mianowicie wywala awarie skyhook? Po podpięciu egzaminera wyświetla błąd: czujnik uderzenia bocznego/zwarcie na masę (czy jakoś tak). Została wymieniona centralka zawieszenia i nic to nie dało. Jakieś porady?
Czekaj bo nie ogarniam : coto : czujnik uderzenia bocznego ? w zawieszeniu ?
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: bartek wroclaw » 07 wrz 2012, 15:59

LUKI82 pisze:Może to nie ten sam podzespół ale z tym "sygnałem przerywanym" walczyłem jak miałem problemy ze skrzynią. Przekopałem wszystko co można było (kostki, przewody, centralki) a na koniec okazało się że to poprostu skrzynia biegów, a dokładniej kompletny korpus elektrozaworów. Tak wiec chłopaki szkoda waszego czasu wymieńcie amortyzatory lub ich zawory lecz tu nie wiem czy jest to dostępne jako cześć zamienna.
Może i tak być .... tylko jak zdiagnozować czy to na pewno amortyzator .
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

grisciuk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 07 wrz 2012, 8:44
Imię: Igor
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Thesis - awaria skyhook

Post autor: grisciuk » 08 wrz 2012, 11:47

bartek wroclaw pisze:
grisciuk pisze:Witam!
Czy ktoś spotkał się już z takim problemem, mianowicie wywala awarie skyhook? Po podpięciu egzaminera wyświetla błąd: czujnik uderzenia bocznego/zwarcie na masę (czy jakoś tak). Została wymieniona centralka zawieszenia i nic to nie dało. Jakieś porady?
Czekaj bo nie ogarniam : coto : czujnik uderzenia bocznego ? w zawieszeniu ?

Takie otrzymałem informacje.
Problem rozwiązany - czujnik pod reflektorem był naruszony. Wystarczyło go poprawić i Tereska znowu pięknie się prowadzi na miękkim zawieszeniu. :)
Obecnie: Lybra 1,9JTD 2002; Phedra 2,0HDI 2003
Wcześniej: Lybra 2,4JTD 2002; Lybra 2,4JTD 2003; Thesis 2,4JTD 2003; Lybra 2,4JTD 2002;

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: jjash » 21 wrz 2012, 19:21

A możesz szczegóły zapodać? Jaki czujnik i pod którym reflektorem? Co dokładnie zrobiłeś? Nie, no nic mojej nie dolega, ale skoro już coś takiego miałeś i kilka osób się nad tym głowiło, i w końcu problem rozwiązany, to warto wiedzieć. W razie czego.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

LUKI82

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: LUKI82 » 21 wrz 2012, 20:40

Tak ja również jestem ciekaw gdzie pod lampą przednią (L i P) jest jakiś czujnik powiązany z zawieszeniem bo zderzak ściągałem już kilkanaście razy, wyciągałem lampy i ich mocowanie, demontowałem chłodnicę oleju, intercooler, pojemnik spryskiwaczy i inne o których zapomniałem ale czujnika pod lampą nie zauważyłem.
Tylny zderzak też ściągałem, wyjmowałem lampy tylne demontowałem wzmacniacz bose i poza panelem bezpieczników i styków w bagażniku nic nie było co wskazywało by na czujnik z podpiętą kostką.

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: kecajgo » 23 wrz 2012, 13:12

Dzięki uprzejmości kolegi bartekwrocław umieszczam printscreena z elearna, jak widać na poniższym obrazku są czujniki zarówno przy lewym jak i prawym kole i myśle że można to zaliczyć jako czujnik " pod reflektorem " :)
https://picasaweb.google.com/lh/photo/L ... directlink

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: jjash » 23 wrz 2012, 23:27

Ha, no dobra, teraz rozumiem. Z tego wynika, że poruszyłeś kostką i zadziałało? Przyznam, że na to bym nie wpadł. Mam elearna, ale jakoś nie dotarłem do tego punktu. Dzięki za info. Niewątpliwie nowa część wiedzy, która może, ale oby się nie przydała.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: bartek wroclaw » 26 wrz 2012, 20:50

Panowie
Temat w moim przypadku ogarnięty . Dzięki uprzejmości rein-a podmieniłem centralkę zawieszenia i ....
:zjezdzam: działa jak fabryka chciała :tany: : jump2 :
Rein :drink2: : yesyes :
Tak więc gdyby ktoś miał sprawną centralkę na zbyciu to chętnie się potarguje :D
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

LUKI82

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: LUKI82 » 26 wrz 2012, 21:17

Aaa no to pięknie : ok2 : gratulacje.
Bartek czyli nieco moja praktyka i teoria z "przerywanym sygnałem" padła bo wychodzi to że nie tylko winę za to ponosi część jak w moim przypadku choć zawsze pozostaje dokładne przetestowanie examinerem. Ciekawe czy nie wskazałby od razu uszkodzenia centralki. Muszę zapytać kumpla bo nie da mi to spokoju.
Niech dalej Wam jazda Thesis przynosi jedynie uśmiech na twarzy :D

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: bartek wroclaw » 26 wrz 2012, 21:33

LUKI82 pisze:Aaa no to pięknie : ok2 : gratulacje.
Bartek czyli nieco moja praktyka i teoria z "przerywanym sygnałem" padła bo wychodzi to że nie tylko winę za to ponosi część jak w moim przypadku choć zawsze pozostaje dokładne przetestowanie examinerem. Ciekawe czy nie wskazałby od razu uszkodzenia centralki. Muszę zapytać kumpla bo nie da mi to spokoju.
Niech dalej Wam jazda Thesis przynosi jedynie uśmiech na twarzy :D
Wydruk z Examinera masz na pierwszej stronie . A teoria z "przerywanym" ..... no cóż . W tym aucie to chyba wszystko jest możliwe :lol:
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

LUKI82

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: LUKI82 » 26 wrz 2012, 21:56

Tak ale właśnie to jest ta pierwsza informacja którą podaje examiner, gdy sprawdza się dalej "prawdopodobne" przyczyny to podawane są "złącze", " okablowanie" i część która uległa uszkodzeniu i właśnie czy w tym przypadku byłby podany amortyzator czy centralka :hmmm:
Jak dam radę jutro znaleźć chwilę to postaram się zasięgnąć wiedzy i wrzucę info. :)

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: rain » 26 wrz 2012, 22:17

bartek wroclaw pisze:Panowie
Temat w moim przypadku ogarnięty . Dzięki uprzejmości rein-a podmieniłem centralkę zawieszenia i ....
:zjezdzam: działa jak fabryka chciała :tany: : jump2 :
Rein :drink2: : yesyes :
Tak więc gdyby ktoś miał sprawną centralkę na zbyciu to chętnie się potarguje :D
Jest na allegro teraz, ale zdjęcia nie napawają optymizmem. Zrób tak jak mówiłem, kup a jakby co odeślij w ciągu 14 dni.

PS.
Jeszcze pewnie ja będę potrzebował co nieco poprzekładać ;)
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: bartek wroclaw » 26 wrz 2012, 22:22

rain pisze:Jest na allegro teraz, ale zdjęcia nie napawają optymizmem. Zrób tak jak mówiłem, kup a jakby co odeślij w ciągu 14 dni.

PS.
Jeszcze pewnie ja będę potrzebował co nieco poprzekładać ;)
Widziałem .... Jutro zadzwonię do chłopaków z Jaworzna może będą mieli ( a jak nie to podzwonię po innych )
A z przekładaniem tak jak mówiłem ... trzeba się trzymać razem : ok2 :
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Thesis - błąd zawieszenia (twarde auto)

Post autor: kecajgo » 26 wrz 2012, 22:30

dobra to powiedzcie mi chłopaki gdzie jest centralka w bagażniku :-D po lewej stronie za akumulatorem patrząc w kierunku przodu? :-D jakby co to jeśli nie rozwiąże swojego problemu sam to chętnie również umówię się na małą podmiankę jeśli to możliwe ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”