Kappa - kluczyki

Awatar użytkownika
polsak
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

Kappa - kluczyki

Post autor: polsak » 01 cze 2006, 10:19

Słyszałem też, że przy braku kompletu oryginalnych kluczyków można mieć problemy z uzyskaniem odszkodowania z AC w razie kradzieży.
Kappa 2.4 JTD

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - kluczyki

Post autor: tomek » 01 cze 2006, 10:50

"POLSAK" pisze:Słyszałem też, że przy braku kompletu oryginalnych kluczyków można mieć problemy z uzyskaniem odszkodowania z AC w razie kradzieży.
Jak zawieralem AC to zostalo zapisane: 1 komplet kluczy.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Anonymous

AC

Post autor: Anonymous » 02 cze 2006, 13:55

Faktycznie, mogą być problemy w ogóle z zawarciem polisy na AC, jeśli nie ma się kompletu kluczy + karty ( przynajmniej w Warcie ). Ja miałem oczywiście komplet+karta. ( Kapiszonek z LT :>> ).

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - kluczyki

Post autor: Marcin_D » 02 cze 2006, 15:45

No wiecie ja znam taki przypadek, że nówka Mietek za 400 tyś. zginął i okazało się, żę był 3 komplet kluczyków. Podobno z niemiec były zamowione jakoby na servisie jeden uległ zniszczeniu i po Mietku słuch zaginął.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
kleyo24
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 445
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Chełm / woj. lubelskie

Kappa - kluczyki

Post autor: kleyo24 » 08 cze 2006, 11:59

jeśli mowa o kluczykach...to może ktoś mi powie jak naprawic centralny zamek? Problem plega na tym,z e auto otwieram od strony pasazera i 3 dzwi sie otwierają (nie otwieraja lewe tylne) i niby jest ok. natomiast gdy otwieram od strony kierowcy wówczas zamek otwiera sie i zamyka dosłownie co chwila słychac tylko klik-klik...Szlag mnir juz trafia ale co robić. W serwisie fiata powiedzieli,że WSZYSTKIE zamki do wymiany. Troche to dziwne ale czy to możliwe? Dodam,że mam wszystkie kluczyki i kartę z kodami.
Artystyczna Fotografia Profesjonalna 0606 65 32 66. ZaPrAsZaM!i!

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

Kappa - kluczyki

Post autor: Kojak » 08 cze 2006, 12:07

Na pewno ten zamek w tylnych drzwiach jest walnięty. Drzwi trzeba rozebrać, sprawdzić i zamek w razie czego wymienić. Objaw zamykania i otwierania jest normalny. Centralka wychwytuje jakiś błąd i zamyka otwiera zamyka otwiera. Jeśli zamek po kilku takich "cyrkach" nie działa poprawnie, to bezpiecznik odcina prąd automatyki centralnego zamka, aby tak w kółko nie robiła.

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - kluczyki

Post autor: Luckyy » 08 cze 2006, 15:45

tyl ktory nie dziala do wymiany lub naprawy,
to zamykanie i otwieranie to prawdopodobnie wina jednego z przednich - stawiam na ten od strony pasazera (moze wystarczy go odpiac i przeczyscic styki i zalac do srodka np KONTAKT 60.

Nowy zamek to ok 300 PLN ale w Lodzi w LanciaTeam dostaniesz taniej - dzwon do Damiana (Prezes)
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
kleyo24
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 445
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Chełm / woj. lubelskie

Kappa - kluczyki

Post autor: kleyo24 » 08 cze 2006, 22:52

stokrotne dzięki za odpowiedzi. "Fachowcy" z FIATA zaproponowali wymianę całego kompletu zamków za ok. 2000 pln...
Artystyczna Fotografia Profesjonalna 0606 65 32 66. ZaPrAsZaM!i!

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - kluczyki

Post autor: Luckyy » 09 cze 2006, 7:59

"kleyo24" pisze:stokrotne dzięki za odpowiedzi. "Fachowcy" z FIATA zaproponowali wymianę całego kompletu zamków za ok. 2000 pln...
no to ladnie policzyli ok 1200 PLN zamki i 800PLN robota - tez moge to za tyle wymieniac ;-)
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - kluczyki

Post autor: Greegoory » 09 cze 2006, 9:01

"kleyo24" pisze:stokrotne dzięki za odpowiedzi. "Fachowcy" z FIATA zaproponowali wymianę całego kompletu zamków za ok. 2000 pln...
Tam to lepiej nie jezdzic :D trzeba wymienic jeden zamek (ten uszkodzony oczywiscie) - ja mialem dokladnie takie same objawy - teraz miodzio
pozdrowiam
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - kluczyki

Post autor: grzole » 09 cze 2006, 22:14

"Aras" pisze:Kupując nawet nowy samochód nie masz takiej gwarancji znam takie przypadki gdzie nówki VW miały już klony zrobione.
Polonezy też opuszczaja fabrykę miały dodatkowe kluczyli przyklejone pod zderzakiem aby łatwiej je było otworzyć kradnącemu. Była z tym afera na początku lat 90-tych.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
kleyo24
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 445
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Chełm / woj. lubelskie

Kappa - kluczyki

Post autor: kleyo24 » 11 cze 2006, 12:35

to znowu ja i te nieszczęsne zamki. Powiedzcie mi prosze jak to jest: znalazłem zamki i mam zamiar je kupić ale teraz sprawa tych kodów. Czyli co, kupuje zamki, montuje je a potem? Dodam,że mam kartę z kodami ale pojęcia nie mam czy to wszystko zadziała. Kupic to nie problem tylko żeby potem ni płakać,ze kasa w błoto...
Artystyczna Fotografia Profesjonalna 0606 65 32 66. ZaPrAsZaM!i!

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - kluczyki

Post autor: Luckyy » 12 cze 2006, 10:24

"kleyo24" pisze:to znowu ja i te nieszczęsne zamki. Powiedzcie mi prosze jak to jest: znalazłem zamki i mam zamiar je kupić ale teraz sprawa tych kodów. Czyli co, kupuje zamki, montuje je a potem? Dodam,że mam kartę z kodami ale pojęcia nie mam czy to wszystko zadziała. Kupic to nie problem tylko żeby potem ni płakać,ze kasa w błoto...

chwila chwila, cos chyba pomieszales ?!

problem jaki opisales jest zwiazany z samym mechanizmem zamka (to co blokuje drzwi zeby sie same nie otwieraly) i nie ma to nic wspolnego z kartami kodowymi czy kluczykiem (wkladka).

PS. W profilu podales Miejscowosc: Chelm - ale ktory ?? LUB ? MAŁ ? DŚL ?
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
kleyo24
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 445
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Chełm / woj. lubelskie

Kappa - kluczyki

Post autor: kleyo24 » 12 cze 2006, 11:32

Luz, chyba czaję. Zwyczajnie boję się kombinowac z tym zamkiem, bo namieszam i będzie padaka jak 150! Chełm woj. lubelskie.
Artystyczna Fotografia Profesjonalna 0606 65 32 66. ZaPrAsZaM!i!

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - kluczyki

Post autor: Luckyy » 12 cze 2006, 15:47

no problem,

zaproponowalbym wyjazd do Lodzi do LT ale to dosc daleko. Kupujac uzywany zamek jest duze ryzyko ze jest padniety albo padnie za miesiac, no chyba ze jest np za 20 PLN to mozna zaryzykowac. Jak nie stac Cie na nowe to proponuje kupic regenerowane lub naprawic te co masz.

A na probe mozesz wyczysci zlaczki i zalac do srodka (nawet bez odkrecania) np KONTAKT 60.
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”