Thesis - przeciek od strony pasażera

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Thesis - przeciek od strony pasażera

Post autor: flyshark » 06 lip 2012, 16:40

Witam wszystkich i pozdrawiam

Tak na wstępie to chciałbym podziękować "komuś" kto 30 czerwca w Starogardzie Gdańskim pozdrowił mnie przez CB w imieniu Lancia Klub Polska, nie zdążyłem zobaczyć kto i skąd ale pewnie widząc jak jedzie lanciunia thesiska postanowił pozdrowić. Dziękuję jeszcze raz.
No a teraz do brzegu ;)
Problem jest tylko w czasie kiedy samochód stoi, więc śmiem twierdzić że chodzi o okolice szyby. Otóż po desczu lub ulewie zbiera mi się woda w nogach pasażera. Drzwi odpadają bo zobaczyłem kropelki pod schowkiem i pewnie gdzieś prawy przód w okolicach szyby. Niech ktoś mi podpowie gdzie mam wsadzić palce i zajrzeć lub uszczelnić bo sytuacja jest niekomfortowa. Woda dzięki Bogu jest tylko na gumowym dywaniku i można ją zebrać ale boje się że mi zaleje jakąś elektronikę za schowkiem.
Jak ktoś coś wiedziałby to niech da znać.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 16:55 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!

argenta67

Re: Thesis - przeciek od strony pasażera

Post autor: argenta67 » 07 lip 2012, 8:56

Akurat Thesis jest tak dokładnie zabudowana, że sobie ręki nigdzie pod szybę nie wsadzisz no może jak jesteś odważny to zdemontujesz górna cześć pulpitu i wtedy będziesz coś widział. Z drugiej strony to dziwne aby mogło sie coś rozszczelnić bo szyba wklejana nie ma prawa nic puścić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Re: Thesis - przeciek od strony pasażera

Post autor: flyshark » 07 lip 2012, 11:43

Moje podejrzenia są tutaj też w kierunku odprowadzenia wody z szyberdachu bo jest on w prawym przednim słupku.
Woda kapie tylko jak stoi i jest spokojny deszcz chyba że ulewa. Przez dwie uklewy uzbierało się 1,5 l wody deszczówki :-)
Mam fajne głębokie dywaniki gumowe to podłoga nie cierpi przynajmniej i łatwo jest tę wodę zebrać, ale strasznie mnie to wkurza. Nie mam nawet jak tego sprawdzić gdzie mi przcieka qrde.
Może jednak ktoś na coś wpadnie, mam nadzieję.

Pozdrawiam lanciowiczów - klubowiczów.

mariuszlaskowski
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 25 sie 2011, 10:17
Imię: mariusz
Lokalizacja: Toruń

Re: Thesis - przeciek od strony pasażera

Post autor: mariuszlaskowski » 08 lip 2012, 13:59

Ja miałem znikomy przeciek wody po stronie kierowcy, gdy myłem samochód. Miejsce przecieku sprawdziłem w trakcie kolejnego mycia auta. Jak się później okazał w jednym miejscu była odczepiona uszczelka od drzwi i przez to znikome ilości wody przedostawały się do środka na gumowy dywanik. Dlatego proponuję sprawdzić przyczynę przedostawania się wody doświadczalnie. Wsiądź do auta i poproś kogoś żeby polewał samochód wodą np. na myjni. W ten sposób o wiele łatwiej znaleźć miejsce przecieku.

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - przeciek od strony pasażera

Post autor: przedszkolak » 16 lip 2012, 9:27

Woda musi być pod ciśnieniem, szybciej znajdziesz źródło przecieku.

artur2424
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 06 paź 2011, 14:44
Imię: Artur
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - przeciek od strony pasażera

Post autor: artur2424 » 16 lip 2012, 10:22

A moze z klimy woda sie zbiera ?????
Ja tak mialem w Audi !
mialem zatkany odplyw i przy kazdym Hamowaniu mokre nogi pasazera
Ostatnio zmieniony 16 lip 2012, 12:13 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ortografia!
Lancia Lybra 2.0
Bez walki nie ma postępu!!!

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Re: Thesis - przeciek od strony pasażera

Post autor: flyshark » 17 lip 2012, 8:15

Klima i nagrzewnica odpada. Zauważyłem że w zależności jak samochód stoi w czasie deszczu to jest woda na dywanikach. Czyli raz z lewej a raz z prawej.
Qrde !!!!!!!!!!!!!!!!!! : beczy : : beczy : : beczy : :x
Tak się zastanawiam jak sprzawdzić uszczelki w drzwiach ?????? Bo chyba to one są przyczyną tego zamieszania.
Może ktoś coś będzie wiedział.
Pozdrawiam

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Thesis - przeciek od strony pasażera

Post autor: Kris » 17 lip 2012, 8:22

Szczelność uszczelek można sprawdzić za pomocą wody z mydlinami i sprężonego powietrza. Smarujesz mydlinami z zewnątrz i od wewnątrz kompresor. Taki ja mam sposób :)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Re: Thesis - przeciek od strony pasażera

Post autor: flyshark » 29 wrz 2012, 10:32

Sprawa się wyjaśniła w 95%
Wiadomo dlaczego woda wciekała do środka i którędy.
Jak będę pewny na 100% to dam opis.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Thesis - przeciek od strony pasażera

Post autor: grnb » 29 wrz 2012, 10:49

mi ciekło przez niedrożne kanały szyberdachu tak że oba słupki A miałem nasiąknięte jak gąbka a i podłoga była mokra. Pomogło przeczyszczenie drutem :)
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Re: Thesis - przeciek od strony pasażera

Post autor: flyshark » 29 wrz 2012, 16:16

Samochód przeciekał tylko jak stał na parkingu. Ilość wody uzależniona była od intensywności deszczu. Jak jechałem woda nigdzie nie leciała. W końcu odstawiłem go do zaprzyjaźnionego blacharza, mechanika. Okazało się że ponieważ mam szyberdach to odprowadzenie wody jest w przednich słupkach. To wiedziałem ale skąd woda w środku pod nogami ??? Otóż końcowa rurka odprowadzenia wody jest w nadkolach, jest to gumowe zakończenie które jest zaokrąglone nacięciami. Właśnie tam nazbierało się syfu, piachu i innego badziewia do tego stopnia że woda stała, wypełniała cały słupek i przelewała się przez przednią listwę szyberdachu i tam po słupku od wewnątrz robiła ujście lecąc finalnie pod nogi. Ostatnio nawet słupek miałem mokry. Po przeczyszczeniu tych odpływów nie ma wody. Problem rozwiązany.
Jeżeli macie szyberdachy i gdzieś wam podcieka woda przy nogach to przeczyśćcie odpływy końcowe przy nadkolach.
"grnb" szkoda że wcześniej nie dałeś znać, za co się zabrać. Oszczędziło by mi nerwów i czasu.
Mam jeszcze problem z tylną lampą ale to w innym wątku.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”