Dedra - butla LPG - elektrozawór

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
Dawidek9919
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 26 sie 2012, 14:28
Imię: Dawidxxx
Lokalizacja: Słupsk

Dedra - butla LPG - elektrozawór

Post autor: Dawidek9919 » 09 lis 2012, 11:21

Witam mam taki problem skonczyła mi sie legalizacja butli Lpg butle mam w aucie 360/40/478 i dowiedziałem sie ze stako skonczyło produkcie od roku i niema takiej butli ale znalazłem na internecie identyczna ,i czy moge założyć stary wielozawór ten co teraz w starej ,i czy bedzie pasował on jest na 6 otworów ,tylko tam nie ma elektrozaworu bo wtedy nie był wymagany ,a ponoc na przegladzie beda sie czepiac ,i teraz nie wiem czy ,a, kupic nowy wielozawór . Prosze o odpowiedz :)
Ostatnio zmieniony 09 lis 2012, 11:30 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy zakładać posty w odpowiednim dziale i poprawnie tytułować!
Była:Lancia Dedra 1.6 ie+Gaz 78km,Alcantara ...
Jest Seat Ibiza 1.4 se

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Dedra - butla LPG - elektrozawór

Post autor: marceli » 09 lis 2012, 17:10

Butla ta co masz kupić to jest nowa czy jakaś używana??

Bo jak pewnie wiesz na butlę musisz mieć papier-homologację.A z wielozaworem to nie wiem ,troche nie rozumiem jak może być bez ez, jak w każdym on musi być i zawsze był.

Stako pewnie produkuje inny zamiennik ,który spokojnie podpasujesz, a może zobacz w GZWM Grodków.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

thomas85pl
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 53
Rejestracja: 06 lut 2012, 14:59
Imię: Tomek
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Dedra - butla LPG - elektrozawór

Post autor: thomas85pl » 09 lis 2012, 18:11

wielozawór musisz mieć z elektrozaworem, ale jeżeli ktoś ma jeszcze stary i instalacja założona kiedy nie był wymagany nowy, to możesz założyć, mechanicy przymykają na to oko. W krajach wschodnich dalej są używane wielozawóry klasy A czyli bez elektrozaworu, nowe to tzw klasa E. Z butlą, to musisz wymienić, Stako dalej produkuje, oni poprostu stracili homologację na montaż w Polsce swoich wyrobów. Co do nowej butli - aby stary wielozawór pasował, musisz nową butlę kupić z dokładnie taką samą wysokością, czyli - 360 mm, a czy to będzie 40, 50 czy więcej litrów, to bez znaczenia.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Dedra - butla LPG - elektrozawór

Post autor: marceli » 09 lis 2012, 20:34

thomas85pl pisze:Stako dalej produkuje, oni poprostu stracili homologację na montaż w Polsce swoich wyrobów.
Weź nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Żadnej homologacji nie stracili.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Dedra - butla LPG - elektrozawór

Post autor: grzesiekj23 » 09 lis 2012, 20:39

thomas85pl pisze:wielozawór musisz mieć z elektrozaworem, ale jeżeli ktoś ma jeszcze stary i instalacja założona kiedy nie był wymagany nowy, to możesz założyć, mechanicy przymykają na to oko. W krajach wschodnich dalej są używane wielozawóry klasy A czyli bez elektrozaworu, nowe to tzw klasa E. Z butlą, to musisz wymienić, Stako dalej produkuje, oni poprostu stracili homologację na montaż w Polsce swoich wyrobów.
Stako produkuje i nie stracili homologacji tylko pchają większość za granicę i nie sprzedają w detalu, dlatego ciężko dostać. Dawid podjedź do jakiegoś gazownika i spróbuj zamówić u niego butlę bez montażu.
Co do nowej butli - aby stary wielozawór pasował, musisz nową butlę kupić z dokładnie taką samą wysokością, czyli - 360 mm, a czy to będzie 40, 50 czy więcej litrów, to bez znaczenia.
W Dawida przypadku ma to znaczenie bo stelaż jest od 40L i musiałby mocowania przerabiać.
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

Awatar użytkownika
Dawidek9919
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 26 sie 2012, 14:28
Imię: Dawidxxx
Lokalizacja: Słupsk

Re: Dedra - butla LPG - elektrozawór

Post autor: Dawidek9919 » 09 lis 2012, 20:45

butle chce zamówić nowa ,chodzi o to ze 10 lat temu elektrozawór nie był wymagany ,a gazownik mi mówił ze sie przyje.... diagnosta ,ale kolezka był dzis na przegladzie z Lpg i patrzył tylko na numery na butli i papier ,wiec założe stary wielozawór .i bedzie git.
Była:Lancia Dedra 1.6 ie+Gaz 78km,Alcantara ...
Jest Seat Ibiza 1.4 se

Awatar użytkownika
Dawidek9919
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 26 sie 2012, 14:28
Imię: Dawidxxx
Lokalizacja: Słupsk

Re: Dedra - butla LPG - elektrozawór

Post autor: Dawidek9919 » 09 lis 2012, 20:49

ja byłem w wald- gazie powiedzielli ze nie produkuja nigdzie takiej butli i ze za 900zł mi moga zrobic wysmiałem ich :) ja chce zamówic taka sama z poznania nowa ,nie bede musiał dokupywac stelaża http://allegro.pl/butla-zbiornik-lpg-wa ... 03325.html
Była:Lancia Dedra 1.6 ie+Gaz 78km,Alcantara ...
Jest Seat Ibiza 1.4 se

Awatar użytkownika
Dawidek9919
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 26 sie 2012, 14:28
Imię: Dawidxxx
Lokalizacja: Słupsk

Re: Dedra - butla LPG - elektrozawór

Post autor: Dawidek9919 » 19 lis 2012, 10:58

dzis zamowiłem butle identyczna jaka jest zamontowana z homologacja na 10 lat ,tylko muszę wymienic :)
Była:Lancia Dedra 1.6 ie+Gaz 78km,Alcantara ...
Jest Seat Ibiza 1.4 se

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”