Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów

Które elementy zostały zakwalifikowane do naprawy/wymiany

Układ hamulcowy
7
19%
Opony
1
3%
Amortyzatory
1
3%
Zawieszenie
6
17%
Podwozie/nadwozie
1
3%
Oświetlenie
2
6%
Silnik/osprzęt/filtry
4
11%
Wycieraczki
1
3%
Akumulator/instalacja elektryczna
4
11%
Inne
6
17%
Żadne
3
8%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
luka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1139
Rejestracja: 29 cze 2012, 12:42
Lokalizacja: Tczew/Subkowy

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: luka » 19 lis 2012, 13:06

Dudi pisze:
Miło słyszeć, że przyjęcie i zainteresowanie było OK. Jak narazie tylko w tym Gdańsku coś muszą poprawić :roll: ;)
Może po prostu byłem jednym z pierwszych a potem opinie poszły dalej do kolejnych serwisów lub jako nieliczni się nie przyłożyli. :-?

Awatar użytkownika
miwis
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 666
Rejestracja: 24 lut 2010, 12:40
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: miwis » 19 lis 2012, 13:39

Dzisiaj byłem na przeglądzie promocyjnym właśnie w Gdańsku Auto-Plusie zostałem mile przyjęty.Delta została sumiennie przeglądnięta(dyskretnie obserwowałem co się z nią wyprawia) a po przeglądzie zaproponowano mi gratisowe umycie samochodu.Wykryto w niej powoli kończące się amortyzatory tylne 27% i 33%(chyba wychodzą skutki jazdy na felgach 18"). Wydano mi wydruki.Udającym się do Auto-Plusa radzę się kontaktować z panem Januszem Jaroszem, ma się wtedy pewność że wszystko będzie grało(mam pozytywne doświadczenia kiedy byłem posiadaczem AR156). Za parę dni pojadę tam ponownie z moim Ygrekiem.
Włoszki jakie przytrafiły mi się w życiu:

Lancia Delta GT 1.6 i.e 1991
Alfa Romeo 33 1.7 16V 1991
Alfa Romeo 156 2.0 T.S 2001
Lancia Y 1.2 8V LS Marie Claire 2001
Lancia Delta "III" 1.4 T-jet 150 KM Platino bi-colore 2009-jest
Lancia (Beta) Montecarlo S2 1981-jest

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: jjash » 20 lis 2012, 0:25

No to ja dorzucę jeszcze moje spostrzeżenia. Pol-Car Poznań. Zadzwoniłem, zapytali grzecznie na kiedy bym chciał. No to na jutro. Z thesisem - o! tu już czekałem na jakiś komentarz co to za wynalazek, ale się rozczarowałem. Przyszło "jutro" i pojechałem. Niby mieszkam tuż na rogatkach Poznania, ale cholibka w jedną stronę mam 25km. Ale jadę! Zajechałem, odczekałem jakieś 30 min. bo ruch był w interesie. Pobrano ode mnie kluczyki, dowód i zabrano auto na warsztat. Przez prawie 2h napiłem się kawy, pooglądałem tv, poczytałem zgromadzoną prasę fachową i otrzymałem auto. Pan, który oddawał mi dokumenty i kluczyki, podszedł ze mną do auta, pokazał wydruki i omówił. W sumie nic do wymiany. Wykresy amorów - OK. Wykresy siły hamowania - OK. dane dotyczące siły hamowania i nacisku - OK. Uwagi spisane przez mechanika. Bardzo fajny papier. Rzetelne sprawdzenie auta, zgodnie z podanymi w email tabelami. No to skoro tak fajnie, no to czy da radę na jutro ... Lybrę. Bo wie Pan, ja mam bzika. Ja mam dwie Lancie. O! I tu już mastercard! Wrażenie bezcenne. A na kiedy? No to na jutro. No i szczęśliwy podreptałem nazajutrz z Lybrą. I tu znowu wszystko OK. Naprawdę. Dwie Lancie i wszystko OK. Łącznie z powłoką antykorozyjną. A! przepraszam! Znaleźli mi mojego babola. Jak zmieniałem w żoninej Lybrze koła na zimowe, coś nie tak założyłem i prawe przednie oraz tylne lewe kręciły mi się w przeciwnym niż na oponie zaznaczonym, kierunku. O! Spostrzegawcze są!. Zaraz jak przyjechałem do domu - zmieniłem. Przecież nie powiem żonie, że taki fachman jak ja, koła źle założył. No Bóg strzyg! Z Lybrą też spędziłem ok. 2h w warsztacie. Ale, że już poprzedniego dnia naczytałem się dużo, to tym razem tylko kawusia i przebieżka po warsztacie. A tam....Lancia Thema. Nowa. Na przeglądzie przedsprzedażnym. A czy mogę? No, oczywiście! Jezu, no to dalej. Qrna, mam Thesis, niewąskie to auto, ale jak już Thema zejdzie z ceną do normalnego poziomu - będzie moja. Ma swoje niedociągnięcia, zwłaszcza w plastikach, ale reszta bez zarzutu.
Reasumując - polecam Pol-Car na Gorzysława, w Poznaniu. Miło było. I rzetelne wyniki dostałem. Ach, jak to się później ładnie patrzy i porównuje - tu wahadełko amorków Teresy, tu Lybry. Tu taki stan amorów, tu taki. Podobnie jak przedpiszący - byłem do akcji nastawiony sceptycznie, a tu mile rozczarowanie. JESTEM ZA!
Panowie - szacun.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Lechu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 27 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Lechu » 21 lis 2012, 13:00

Ja opiszę swój przegląd GANINEX Katowice. Lybra 2.4 2001.
Telefon - Internetowy Klub Lancii, przegląd zimowy gratis, mail z FAP - Na kiedy Panu pasuje? - Na bylekiedy, ale rano albo 16 - To o 16 za trzy dni - OK do zobaczenia.
Jestem w umówiony dzień, mówię o co chodzi, a Pan z obsługi mocno zdziwiony, ale jak pokazałem wydruk z maila z FAP, do w miły sposób powiedziano mi, że nie ma sprawy, zrobią wszystko co jest w załączniku wyszczególnieniem elementów do kontroli.
Nie było to 1,5h, jak pisali przedmówcy, ale po 30 min oglądania aut w salonie wróciłem samochód był do odbioru.
Tym razem inny Pan, z nieukrywanym zdziwieniem, powiedział, że w zasadzie to samochód bez uwag, jedynie do wymiany płyn wspomagania i płyn hamulcowy. Niestety stacja diagnostyczna pracuje jedynie do 16. i "ścieżki" nie dało się już zrobić, ale jeżeli podjadę w godzinach pracy SKP to nie ma sprawy. Szkoda.
Więc dziś dogrywka rano na badaniu podwozia dostałem wydruk i diagnozę - tylny stabilizator do wymiany.

Podsumowując,
1. Nie można wymagać by wszyscy w salonach wiedzieli o naszej akcji, ale nadrabiają chęciami.
2. Jak na gratisową usługę, jakość obsługi dobra.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Nat » 21 lis 2012, 13:53

fotisk pisze:Panowie nieco zdziwieni dobrym stanem technicznym auta, a zwłaszcza brakiem korozji??? gdyż wg nich największym wrogiem Kappy jest korozja??? Myślę że albo pomylili Kappę z Lybrą, albo mało Lancii widzieli...
Z Lybrą? Przecież Lybra ma nadwozie pełen ocynk i prócz usterki fabrycznej - progów - bezwypadkowa w zasadzie w ogóle nie koroduje... Chyba raczej pomylili z Y10, Deltą I i innymi autami z wczesnych lat 80.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: fotisk » 22 lis 2012, 0:10

Nat, widzisz, ja też niepochlebnie o Lybrze myślałem... że niby do AR156 w tej kwestii podobna...
Człowiek cały czas się czegoś interesującego dowiaduje...
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

gpjaw
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2012, 16:52
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: gpjaw » 23 lis 2012, 18:36

Lechu pisze:Ja opiszę swój przegląd GANINEX Katowice. Lybra 2.4 2001.
Telefon - Internetowy Klub Lancii, przegląd zimowy gratis, mail z FAP - Na kiedy Panu pasuje? - Na bylekiedy, ale rano albo 16 - To o 16 za trzy dni - OK do zobaczenia.
Jestem w umówiony dzień, mówię o co chodzi, a Pan z obsługi mocno zdziwiony, ale jak pokazałem wydruk z maila z FAP, do w miły sposób powiedziano mi, że nie ma sprawy, zrobią wszystko co jest w załączniku wyszczególnieniem elementów do kontroli.
Nie było to 1,5h, jak pisali przedmówcy, ale po 30 min oglądania aut w salonie wróciłem samochód był do odbioru.
Tym razem inny Pan, z nieukrywanym zdziwieniem, powiedział, że w zasadzie to samochód bez uwag, jedynie do wymiany płyn wspomagania i płyn hamulcowy. Niestety stacja diagnostyczna pracuje jedynie do 16. i "ścieżki" nie dało się już zrobić, ale jeżeli podjadę w godzinach pracy SKP to nie ma sprawy. Szkoda.
Więc dziś dogrywka rano na badaniu podwozia dostałem wydruk i diagnozę - tylny stabilizator do wymiany.
Podsumowując,
1. Nie można wymagać by wszyscy w salonach wiedzieli o naszej akcji, ale nadrabiają chęciami.
2. Jak na gratisową usługę, jakość obsługi dobra.
Jak zacytowany przedmówca, ten sam serwis, taki sam samochmód, ten sam rocznik, wizyta w dniu dzisiejszym.
Cała kontrola na Stacji Kontroli Pojazdów, wykonał ją diagnosta, całkowity czas to 25 min. Czynności kontrolne wykonane prawie poprawnie bez emocji i zbędnych komentarzy np. sprawdzenie akumulatora i ładowania - pada pytanie, czy po odpaleniu silnika gaśnie panu kontrolka ładowania ...)
Podsumowywując:
- miły gest ze strony FAP,
- poziom zadowolenia klienta - mierny,
- takie sprawdzenie wykonuję samodzielnie + wizyta w SKP w moim mieście i za 20 PLN diagnosta wykonuje pełną kontrole na scieżce. Koszt dojazdu do Katowic i z powrotem przekracza w/w kwotę prawie dwukrotnie.
- o kilku "drobiazgach" ( o których wiem) diagnosta nie wspomniał.
Jak dla mnie to szkoda czasu ASO Ganinex i mojego.

Podziękowania za dobre chęci dla Pana Sławomira.
Lancia Lybra Kombi 2,4 JTD z 2001r

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: MacioBA » 24 lis 2012, 14:59

Dziś odwiedziliśmy z kolegami z forum Euromot Żory. Na miejscu czekało na nas dwóch bardzo uprzejmych przedstawicieli dealera - pan Bogdan, który organizował całą akcje oraz przedstawiciel marki Lancia pan Sławek. Czekało już na nas stanowisko kontroli pojazdów - zostawiliśmy kluczyki, dowody oraz samochody na przeglądzie, a sami wraz z przedstawicielami dealera poszliśmy do salonu nowych samochodów. Oczywiście, jeśli ktoś chciał mógł zostać z diagnostą przy samochodzie - przegląd dotyczył punktów z listy oraz na życzenie dodatkowo można było zerknąć z diagnostą w dowolny zakamarek samochodu.
W salonie nowych samochodów do dyspozycji były wszystkie modele Lancii, Alfy i Fiata oraz kava/herbata. W trakcie przeglądu samochodów my raczyliśmy się jazdami testowymi Ypsilon'ki, Themy i Giulietty - w zasadzie jeśli by ktoś chciał, to nawet Sedici się można było przejechać - samochody testowe do pełnej dyspozycji. Theme przetestowaliśmy w zakresie średniego spalania od 15 - 6,9 l na 100 km :)
Dodatkowo można było sprawdzić ceny interesujących nas części, oraz umówić się na wycenę części bądź napraw.
Na koniec wszyscy dostaliśmy drobne upominki od Euromotu i naturalnie zaproszenie do następnych wizyt/akcji/atrakcji.

Ogólnie same pozytywy - załoga Euromot-u była dla nas dostępna i bardzo uprzejma, panowie byli w stanie odpowiedzieć na każe pytanie i spróbować pomóc w każdej interesującej nas kwestii. Poziom merytoryczny przeprowadzonego przeglądu był poprwany, nic nie zostało pominięte, bądź przemilczane i potraktowane po macoszemu.

Ci którzy nie byli, bądź mają ochotę pojawić się z drugą/trzecią Lancią będą bardzo mile widziani. Obie strony mają nadzieję na dalszą owocną współpracę :)

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne

Kilka zdjęć
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6895.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6896.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6898.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6900.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6901.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6905.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6906.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6909.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6920.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6921.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6922.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6925.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6928.jpg
http://i164.photobucket.com/albums/u4/m ... CN6929.jpg

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Dudi » 24 lis 2012, 16:33

No i świetnie, że udało Wam się to tak zorganizować! I wszędzie w zasadzie to powinno tak wyglądać, zarówno ze strony naszej jak i od strony dealera : ok2 : :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: MacioBA » 24 lis 2012, 17:40

Bardzo udane przedsięwzięcie Dudi - gdyby tak to wyglądało wszędzie, naprawdę można by być dumnym z takiej akcji :) Jak dla mnie to w Euromocie w bardzo udany sposób to zostało zorganizowane - tutaj szczególne podziękowania dla pana Bogdana. Taka obsługa w serwisie, to sama przyjemność - ja do Euromotu do Żor na pewno się wybiorę jeszcze nie raz. Wiedziałem, że można tam liczyć na profesjonalne podejście do tematu, ale dziś panowie mnie jeszcze bardziej utwierdzili w tym przekonaniu :)

pääkäyttäjä

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: pääkäyttäjä » 24 lis 2012, 18:18

Byliśmy tam z m.in. kolegą Maćkiem i... no, jego opis w zupełności wystarczy a ja potwierdzam :-) Samochód sprawdzony, mistrz zwrócił uwagę co ma być zrobione i na co powinienem trzymać oko. Można sobie było auto od spodu obejrzeć, jak coś auto bolało to chętnie pomagali. Atmosfera - bardzo miła, do Euromotu (osobiście byłem pierwszy raz) chętnie się wybiorę raz jeszcze.

Para reklamowych prezentów, herbata i kawa oraz oczywiście możliwość przejechania się tym, co stało na placu. Osobiście wybrałem Nowego Ypsilona i Themę... ja nie wiem o co to marudzenie, ze Thema się zhamerykanizowała i jest buba :D Buda jak buda ale środek włoski i wysiadać już nie chciałem :D

Osobiście, najbardziej śliniłem się do dodatku to Themy:

Obrazek

Obrazek

Tomcjusz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2011, 18:24
Imię: Tomcjusz
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: Tomcjusz » 25 lis 2012, 16:48

A ja byłem wczoraj. Okazało się że w sumie to jest lepiej niż myślałem - zdycha jedynie sześcioletni akumulator i półroczne biedronkowe pióra wycieraczek. Było sprawnie - trochę ponad godzinę, sympatycznie, można było pomacać w tym czasie stojące w salonie nowe Lancie i dowiedzieć się co nieco o ew. naprawach swojej. Nawet koleżance małżowince się podobało.
Baardzo fajny pomysł z tą akcją. Podziękowania dla FAP i Sławka osobliwie.
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Berlina 2,0 20V

Awatar użytkownika
KrissEB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 753
Rejestracja: 01 kwie 2012, 0:55
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków, Bełchatów

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: KrissEB » 25 lis 2012, 20:59

W kwestii uzupełnienia poprzedniego posta:

Podczas diagnozy wyszło że do wymiany są:
-linka ręcznego
-tuleje wahaczy wzdłużnych tył st. typ
-tulejki z jednego drążka poprzecznego

Pan zgodnie z umową oddzwonił z wyceną części, robocizny i powiedział:
"...niestety żadnej z Panu potrzebnych części nie mamy i choćbyśmy chcieli to nic nie wymienimy..."

Przynajmniej wiem co jest do zrobienia i że można to we własnym zakresie i zaciszu swojego garażu i to jest duży plus tego przeglądu.

W każdym razie wielkie dzięki za akcje dla FAP i LKP:)
Były: Skoda Favorit 1.3 92'
         Skoda Felicja 1.3 95'
         Lancia Kappa 2.0t 16v 96'
         Lancia Y10 1,1 Avenue 92'
         Lancia Y 1,2 - 60 KM 98'
Są:
  Lancia Beta H.P.Executive 2.0 IE 82'- w trakcie remontu
  Lancia Zeta 2.0 Turbo - 147 KM 95'

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Nat » 26 lis 2012, 10:17

Mój papa, niezrażony nazwą poznańskiego dealera Lancii (Voyager Club), umówił się z Lybrą na przegląd zimowy.
Sprawdzono auto dokładnie - trwało to prawie półtorej godziny. Nie było możliwości uczestnictwa właściciela w przeglądzie.
Ku naszej radości, prócz gum stabilizatorów i dziurki w wydechu (którą słychać, a spawacz już umówiony ;) ) nic poważnego nie znaleziono. Hamulce, amorki, elektryka itp - OK.
Zadziwił jednak znalezienie "niedomagań" wynikających hmmm... z małej wiedzy mechanika o pojeździe. Przykład? Zapis mechanika o "sygnalizowanej usterce silnika". No to pytanie do faceta, co ów enigmatyczny, a niepokojący zapis oznacza. On na to, że pali się kontrolka usterki silnika.
- Proszę pokazać.
- O, tutaj!
- Proszę zamknąć drzwi.
- Oooo już zgasła...
Przegląd w miłej atmosferze, po checkiście sądząc, sprawdzili auto dość dokładnie, tylko, jak pisałem, obycie z marką mogłoby być większe. Czuć, ze to salon Chryslera, przystosowany do zmiany warunków rynkowych. Zresztą handlują też Mazdami.
Tak czy owak - akcja fajna.
I na koniec ciekawostka - mechanik wpisał koszt przeglądu. 100 zł. Ale zaraz poinformował, że oczywiście przegląd jest dla właściciela bezpłatny, gdyż (tu cytat) "płaci za niego klub".
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

artas11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2012, 10:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: artas11 » 30 lis 2012, 14:21

skorzystałem z przeglądu właśnie dzisiaj naprawdę polecam przydaje się !!

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”