Thesis - regulacja przeciwmgielnych

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Thesis - regulacja przeciwmgielnych

Post autor: jjash » 22 lis 2012, 23:26

Ostatnio w Wielkopolsce mgły panują niepodzielnie rano i wieczorem. A że droga ma przez te mgły wiedzie, włączam sobie przeciwmgielne. I zauważyłem, że świecą bardzo blisko i nisko auta. Generalnie różnica między krótkimi z przeciwmgielnymi a samymi krótkimi jest praktycznie żadna. Stąd moje pytanie - czy reguluje się jakoś te światła w pionie i poziomie?
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

naprawiacz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2012, 15:06
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - regulacja przeciwmgielnych

Post autor: naprawiacz » 07 gru 2012, 9:15

Jakaś tam minimalna regulacja jest w obudowie. Ale halogeny mają świecić blisko, oświetlając tylko zarys jezdni. Chcesz mieć super jazdę we mgle zakup ksenony z soczewkami i dopiero odpalaj z halogenami, wtedy będziesz widział tyle ile świecą światła.

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Thesis - regulacja przeciwmgielnych

Post autor: grnb » 07 gru 2012, 10:43

nie widziałem jeszcze thesis bez ksenonów
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

LUKI82

Re: Thesis - regulacja przeciwmgielnych

Post autor: LUKI82 » 08 gru 2012, 13:34

Ja widziałem taką Thesis ale nawet "najlepszy"mechanik od Lancii nie zorientował się że akurat ta miała zaślepki a nieprzeciwmgielne. Na allegro są też oryginalne zaślepki do kupienia.

Co do świecenia przeciwmgłowych to jest tak jak piszesz jjash, świecą nisko i blisko ale bardziej na boki. Jeśli masz lampy w dobrej formie to zapalanie przeciwmgłowych niewiele zmienia.

ustawienie przeciwmgłowych jest od wewnątrz zderzaka, czyli należy zdjąć zakola lub osłony od spodu i wcisnąć rękę do regulacji. Pokrętła są zakończone białymi plastikami, nie pamiętam ale chyba też sześciokątnymi tak by nałożyć klucz i regulować.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - regulacja przeciwmgielnych

Post autor: jjash » 08 gru 2012, 22:22

Hm, moje przeciwmgielne normalnie świecą. Sądziłem jednak, że mogą świecić dalej. Oczywiście nie zamierzam montować jakiegoś dodatkowego badziewia. Nie po to mam auto za 200tys. by montować wynalazki za 20zł. No, cena auta oczywiście nowego :). W moim lampy xenon są w bardzo dobrym stanie. Zatem wszystko ok. Thx.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”