Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
momo1234/momo11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 792
Rejestracja: 22 mar 2009, 9:47
Skype: adrian.molasy3
Lokalizacja: tuczępy/busko zdrój
Kontakt:

Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: momo1234/momo11 » 11 mar 2013, 22:59

Witam, jaki jest mniej więcej koszt wsadzenia jakiejś instalacji do tego auta.? I jakie instalacja polecacie.?

Awatar użytkownika
luka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1139
Rejestracja: 29 cze 2012, 12:42
Lokalizacja: Tczew/Subkowy

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: luka » 12 mar 2013, 9:11

Sądzę że na Stagu pojedzie i dobrych wtryskach, koszt pewnie około 4 tyś zł. Oczywiście pojedzie na wszystkim i taniej tylko czy ma to sens wtedy.

regaciarz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 188
Rejestracja: 05 kwie 2012, 19:52
Imię: Michał
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: regaciarz » 12 mar 2013, 10:15

ma sens bo będzie taniej ;) nie sposób założyć instalację za 5 tyś zł, chociaż i za tyle widziałem założone tak jakby ktoś ani nie chciał ani nie mógł. Mówimy o wersji 20v? Komputer w zasadzie każdy jest dobry( dla gazownika który ma doświadczenie a nie przeczytał instrukcję od staga). Ja mam Diego g3 bo akurat kolega taki miał na sprzedaż. Do tego dwa reduktory zavoli. Najgorzej jest z wtryskami bo nie ma nic sprawdzonego na dzień dzisiejszy. Hany były dobre, ale ostatnio padają jak muchy nawet na lepszych filtrach( matrix etc.)

Awatar użytkownika
luka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1139
Rejestracja: 29 cze 2012, 12:42
Lokalizacja: Tczew/Subkowy

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: luka » 12 mar 2013, 11:38

regaciarz pisze:ma sens bo będzie taniej ;) nie sposób założyć instalację za 5 tyś zł, chociaż i za tyle widziałem założone tak jakby ktoś ani nie chciał ani nie mógł. Mówimy o wersji 20v? Komputer w zasadzie każdy jest dobry( dla gazownika który ma doświadczenie a nie przeczytał instrukcję od staga). Ja mam Diego g3 bo akurat kolega taki miał na sprzedaż. Do tego dwa reduktory zavoli. Najgorzej jest z wtryskami bo nie ma nic sprawdzonego na dzień dzisiejszy. Hany były dobre, ale ostatnio padają jak muchy nawet na lepszych filtrach( matrix etc.)
To ile wychodzi instalacja na 2 reduktorach, dobrych wtryskach i komputerze jakimkolwiek od instalatora a nie od kolegi?
Spokojnie na jednym mocnym reduktorze pojedzie.

regaciarz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 188
Rejestracja: 05 kwie 2012, 19:52
Imię: Michał
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: regaciarz » 12 mar 2013, 11:53

może i jeden wystarczy, 20vt i tak przy 5 tyś obrotów otwiera maksymalnie wtryski benzynowe i samochód samoczynnie przejdzie na benzynę, ale sobie bym wstawil dwa aby mieć pewność, że na żadnej autostradzie nie zabraknie mi ciśnienia w układzie np. przy 200 km/h ;) U mnie w warsztacie na dwóch reduktorach i hanach myślę, że w 4 tyś dałoby się zamknąć a na jednym to jakieś 3600zł. Sobie bym wstawił niebieskie regi( stukają, ale są trwałe), co byłoby jeszcze tańsze i może nawet lepsze niż hany.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: stabraf » 12 mar 2013, 11:57

U mnie przy jednym reduktorze i 243 w 5 osób ciśnienia nie brakło ;) Wtryski mam Valdemary szare 2Ohm.

Awatar użytkownika
luka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1139
Rejestracja: 29 cze 2012, 12:42
Lokalizacja: Tczew/Subkowy

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: luka » 12 mar 2013, 14:08

regaciarz pisze:może i jeden wystarczy, 20vt i tak przy 5 tyś obrotów otwiera maksymalnie wtryski benzynowe i samochód samoczynnie przejdzie na benzynę, ale sobie bym wstawil dwa aby mieć pewność, że na żadnej autostradzie nie zabraknie mi ciśnienia w układzie np. przy 200 km/h ;) U mnie w warsztacie na dwóch reduktorach i hanach myślę, że w 4 tyś dałoby się zamknąć a na jednym to jakieś 3600zł. Sobie bym wstawił niebieskie regi( stukają, ale są trwałe), co byłoby jeszcze tańsze i może nawet lepsze niż hany.
no to jak ja napisałem około 4 tyś zł, to było przecież drogo ;)
Ja miałem dobre doświadczenia z wtryskami Med białymi, klekotały jak diesel, ale trwałe są.

I tak najważniejszy jest montaż, druciarstwo z najlepszych komponentów, zawsze pozostanie druciarstwem :D
Poszukaj opinii o instalatorach w twojej okolicy, nie każdy kto zakłada LPG zrobi to dobrze.

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: bassman » 12 mar 2013, 15:00

Zasada pierwsza:
najważniejszy jest montaż, druciarstwo z najlepszych komponentów, zawsze pozostanie druciarstwem
Jeden reduktor spokojnie pociągnie to auto w pełnym zakresie mocy - musi być dobrze dobrany - zainteresuj się AC R-01 czerwonym.
Komputer do uturbionego silnika dobrze wstawić jakiś z korektami po temperaturze i ciśnieniu - STAG 300-6 załatwi sprawę, możesz szukać innego, tańszy wiadomo będzie lepszy w warunkach budżetowych - wiem co to znaczy.
Wtryskiwacze muszą być szybkie, Hany uważam za przereklamowane - już nie mają takiej jakości jak kiedyś - polecam polskie Baracudy, jak na razie jeszcze są robione rzetelnie.

Najważniejsze by ktoś to dobrze dobrał i zamontował. Jeździć będzie zawsze, ale jak to już zależy od komponentów i jakości montażu.

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

regaciarz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 188
Rejestracja: 05 kwie 2012, 19:52
Imię: Michał
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: regaciarz » 12 mar 2013, 15:52

dobrze wiedzieć, że jeden reduktor da radę bo pewnie mój brc genius max za długo nie pociągnie ;)
Znajomy też zachwala baracudy, może będziemy je powoli wprowadzać do oferty bo znowu zostaliśmy z samymi regami( w valteki od dawna się nie bawimy). Ale z drugiej strony strach, że zaraz zaczną padać jak magic jety, hany

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: maciej_ignys » 12 mar 2013, 16:49

momo1234/momo11 pisze:Witam, jaki jest mniej więcej koszt wsadzenia jakiejś instalacji do tego auta.? I jakie instalacja polecacie.?
Polecamy Ci nie psuć coupety :D

Dam Ci moją i na dużo paliwa - bylebyś jej nie kaleczył : beczy :

dawidson

Odp: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: dawidson » 12 mar 2013, 16:55

stabraf pisze:U mnie przy jednym reduktorze i 243 w 5 osób ciśnienia nie brakło ;) Wtryski mam Valdemary szare 2Ohm.
Tego akurat nie wiadomo bo w czasie jazdy nie masz poglądu na to czy EGT nie idzie już w górę a ECU nie próbuje się ratować przed stukiem ;)

"... I guess it's just the way I'm wired."

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: stabraf » 12 mar 2013, 17:05

ano...ale nic niepokojącego nie zauważyłem ;)

dawidson

Odp: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: dawidson » 12 mar 2013, 17:08

stabraf pisze:ano...ale nic niepokojącego nie zauważyłem ;)
A to już całkiem inna sprawa ;)

Z ciekawości, mapy wtrysku, zapłonu i doładowanie tworzy się przy takiej instalacji od nowa? Auto jest strojone czy po prostu są jakimś gotowe mapy?

"... I guess it's just the way I'm wired."

Awatar użytkownika
momo1234/momo11
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 792
Rejestracja: 22 mar 2009, 9:47
Skype: adrian.molasy3
Lokalizacja: tuczępy/busko zdrój
Kontakt:

Re: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: momo1234/momo11 » 12 mar 2013, 17:56

Kurczę, jak na pierwsze autko to z tego co wytyczałem to benzyna zbankrutuje ( 15l to prawda.?) Ile w ogóle ona pali pb przy normalniej jeździe tak do 120.?

dawidson

Odp: Kappa Coupe 2.0 T - koszt instalacji gazowej

Post autor: dawidson » 12 mar 2013, 18:06

momo1234/momo11 pisze:Kurczę, jak na pierwsze autko to z tego co wytyczałem to benzyna zbankrutuje ( 15l to prawda.?) Ile w ogóle ona pali pb przy normalniej jeździe tak do 120.?
Od 8 do 18.
Czego się spodziewasz po dużym sedanie o mocy ponad 200 koni?
To co znacząco podnosi zużycie to zabawy gazem na zasadzie gaz w podłogę i czekamy na turbo.

"... I guess it's just the way I'm wired."

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”