Lybra - talerzyk nad kolumną McPhersona

Awatar użytkownika
pitutu91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2013, 20:49
Imię: Piotr
Lokalizacja: Sk?lsta

Lybra - talerzyk nad kolumną McPhersona

Post autor: pitutu91 » 05 maja 2013, 14:40

Witam,
Mam pytanie czy można odkręcić nakrętke pod dekielkiem kolumny (pod maską) tam gdzie znajduje się talerzyk bez ściągania sprężyn ściągaczami? Ostatnio zmieniałem przednie spręzyny i zapomniałem podłożyć tej gumy, która była pod talerzykiem.

P.S. Nie chce żeby coś mi wystrzeliło pod wpływem naprężonej sprężyny :)

Proszę o szybką odpowiedź.
Mvh. Piotr

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - talerzyk nad kolumną mcphersona

Post autor: Jan19 » 16 maja 2013, 19:29

Nie bardzo cię kolego rozumiem. Ale wiem że bez ściągania sprężyn można tylko odkręcić nakrętkę pod maską pod warunkiem że auto nie jest podniesione. Talerzyk to chyba łożysko amortyzatora. A pod nim jest taka ząbkowana guma która jest obowiązkowa !!! Bez tej gumy sprężyna połamie obudowę łożyska.
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

Awatar użytkownika
krzysiek.ge
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 437
Rejestracja: 27 kwie 2012, 14:43
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - talerzyk nad kolumną mcphersona

Post autor: krzysiek.ge » 17 maja 2013, 12:43

Niestety bez ściągnięcia sprężyn nic nie zrobisz. Sprężyna tak mocno ciśnie na poduszkę że nie ma szans. Możesz odkręcić ale jeśli sprężyny są nowe i nie ugniecione to auto pójdzie od razu do góry z impetem i dopiero się zacznie problem z wyjęciem kolumny Macphersona. bez ściągnięcia sprężyn nic nie zrobisz. Osobiście nie polecam odkrecania tej śruby bez porządnego ściśnięcia sprężyn.
Pozdrawiam
Jest:
Lancia Lybra 2.4 jtd Intensa Bi-Colore/Virus by RAMZES
Były:
Alfa 156 2.0 T.S
Fiat Tempra 1.6 8v

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - talerzyk nad kolumną McPhersona

Post autor: Jan19 » 17 maja 2013, 17:41

Jest to jakieś ryzyko ale ja odkręcałem na nowych sprężynach i nic się nie dzieje. Natomiast na zdemontowanej kolumnie bez sciągaczy nic się nie zrobi chyba że ktoś ma dosyć swojej twarzy :)
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”