Dedra SW - pas przedni i usunięcie rdzy

Awatar użytkownika
Ramon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 02 sie 2012, 20:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Dedra SW - pas przedni i usunięcie rdzy

Post autor: Ramon » 15 maja 2013, 23:38

Kolejna porcja (nie pierwsza i nie ostatnia zapewne) na temat Dedry. Na szrocie nabyłem pas przedni i listwę pod światła. Nie są one niestety w stanie idealnym dlatego wierzę, że pomożecie mi w moich rozterkach :) Na pierwszy rzut pas przedni: Obrazek

Chciałbym przynajmniej częściowo usunąć papierem ściernym pordzewiałe fragmenty, a następnie pomalować je jakąś farbą antykorozyjną. Ponieważ muszę u lakiernika zostawić już maskę i zderzak, to chcę to zrobić samemu. Moje pytania są dwa: 1) Jak mocno zeszlifować pordzewiałe fragmenty? 2) Czym je później pomalować? Czy macie jakieś sprawdzone farby?

Listwa jest niestety w stanie agonalnym:
Obrazek
Gdzieniegdzie rdza po prostu zeżarła część listwy, no ale na razie nie mam nic lepszego. Pytanie jest właściwie takie samo - czym to pomalować?

Pozdrawiam

Edit: zapomniałem, że tę listwę będę przecież też malował u lakiernika pod kolor. Więc moje pytanie ogranicza się jedynie do tego, czy zeszlifować cały ten lakier i rdzę przed malowaniem?
Lancia Dedra SW 1.9td -> swap na 1.9tds

Awatar użytkownika
GrimlocK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 374
Rejestracja: 22 lip 2011, 2:42

Re: Dedra SW - pas przedni i usunięcie rdzy

Post autor: GrimlocK » 16 maja 2013, 10:03

Przed malowaniem wszystko musi być oczyszczone z rdzy. O papierze ściernym zapomnij, bo się zamęczysz. Weź wiertarkę z drucianą szczotką lub szlifierkę z tarczą z listkami ściernymi i działaj.

Awatar użytkownika
Ramon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 02 sie 2012, 20:14
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dedra SW - pas przedni i usunięcie rdzy

Post autor: Ramon » 16 maja 2013, 14:36

Dobra, w takim razie póki co umyję to i udam się na poszukiwanie szlifierki, chyba gdzieś leżała. Dzięki!
Lancia Dedra SW 1.9td -> swap na 1.9tds

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”