Thesis ? pozycja świateł

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Thesis ? pozycja świateł

Post autor: czachor » 11 cze 2013, 11:09

Cześć,

ciągle zapominam o tej sprawie. Mianowicie mam pytanie odnośnie ustawienia świateł. Po uruchomieniu samochodu światła się poziomują (charakterystyczna wędrówka promieni). Mimo to ustawiają się ewidentnie za bardzo w górę oślepiając innych, kilka osób zwróciło mi już na to uwagę. Czego może to być problem? Czy to kwestia poprawnego wypoziomowania sanek, w których osadzone są lampy?

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Thesis ? pozycja świateł

Post autor: kecajgo » 11 cze 2013, 11:24

oprocz samoistnego poziomowania masz jeszcze regulacje reczna pokretlami do ktorych trza miec torxa albo imbus, nie wiem dokladnie bo u mnie ta regulacja byla spier.... jesli tak jest pozostaje Ci podjechac na stacje diagnostyczna i sprawdzic na aparacie, potem zapytac diagnoste jak powinna padac wiazka swiatla na mur z jakiej odleglosci i na tej podstawie recznie wyciagac reflektor i kluczem 10 bodajze regulowac do uzyskania konkretnego efektu, chyba ze diagnosta bedzie cierpliwy i pozwoli Ci to robic na miejscu przy aparaturze ;-)

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Thesis ? pozycja świateł

Post autor: czachor » 11 cze 2013, 11:38

Te pokrętła są dostępne bez wyciągania lampy?

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis ? pozycja świateł

Post autor: Michor » 11 cze 2013, 12:03

Powinny być.
Na lampach (lub gdzieś w pobliżu) powinna być naklejka z oznaczeniem "spadku" promienia światła z lamp wyrażona w % przy ustawnieniu "0", z kierowcą na pokładzie - dla kappy np. to 1,2%-> czyli np. na odcinku 10m, wiązka opada o 12cm.

Na podstawie tego -można sobie samemu wyregulować światła, mając kawał "metra", równy plac i ścianę na końcu.
Trzeba zmierzyć odległość od ściany do punktu świetlenego w samochodzie (jeżeli ktoś chce być mega precyzyjny).
Wysokość punktu od podłoża na samochodzie- i potem odznaczyć na ścianie tę samą wysokość po odjęciu odległości * procent opisany na początku.
Regulację na boki w tym kontekście omijam (ale światła powinny świecić na wprost) - sznurek i ekierka rozwiązuje sprawę :)
Ciągniemy sznurek od lamy do ściany, pod kątem prostym do ściany (samochód też ma tak stać oczywiście) - i na przecięciu linii poziomej z poprzedniego miejsca, mamy ten punkt w którym powinno być to "załamanie" odcięcia ___/'''''''


ale najlepiej na maszynę pojechać :)
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Thesis ? pozycja świateł

Post autor: grnb » 11 cze 2013, 13:40

w thesis jest to chyba 1%
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

Adull
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2013, 22:34
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis ? pozycja świateł

Post autor: Adull » 26 sie 2013, 22:59

czachor pisze:Cześć,

ciągle zapominam o tej sprawie. Mianowicie mam pytanie odnośnie ustawienia świateł. Po uruchomieniu samochodu światła się poziomują (charakterystyczna wędrówka promieni). Mimo to ustawiają się ewidentnie za bardzo w górę oślepiając innych, kilka osób zwróciło mi już na to uwagę. Czego może to być problem? Czy to kwestia poprawnego wypoziomowania sanek, w których osadzone są lampy?
Cześc
Ja mam problem też z poziomowaniem świateł , po prostu one się nie poziomują i świecą bardzo nisko , pojawia się błąd ustawienia świateł ( obydwa czujniki poziomowania świateł z przodu i z tyłu wymienione ) podobno jest jeszcze gdzieś w aucie zabudowany moduł poziomowania świateł ? Czy ktoś może mi w tej materii pomóc ?

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis ? pozycja świateł

Post autor: rain » 27 sie 2013, 7:08

Adull pisze:
czachor pisze:Cześć,

ciągle zapominam o tej sprawie. Mianowicie mam pytanie odnośnie ustawienia świateł. Po uruchomieniu samochodu światła się poziomują (charakterystyczna wędrówka promieni). Mimo to ustawiają się ewidentnie za bardzo w górę oślepiając innych, kilka osób zwróciło mi już na to uwagę. Czego może to być problem? Czy to kwestia poprawnego wypoziomowania sanek, w których osadzone są lampy?
Cześc
Ja mam problem też z poziomowaniem świateł , po prostu one się nie poziomują i świecą bardzo nisko , pojawia się błąd ustawienia świateł ( obydwa czujniki poziomowania świateł z przodu i z tyłu wymienione ) podobno jest jeszcze gdzieś w aucie zabudowany moduł poziomowania świateł ? Czy ktoś może mi w tej materii pomóc ?
Centralka jest pod wykładziną po stronie pasażera.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”