Ypsilon - olej skrzyni biegów

inzdaniel15b
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2013, 16:52
Imię: daniel
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Ypsilon - olej skrzyni biegów

Post autor: inzdaniel15b » 13 cze 2013, 17:07

Witam wszystkich,

mam Ypsilona z 2007 roku, ze skrzynią automatyczną, przebieg 50 tyś, początkowo były problemy z ruszaniem do tyłu- mocno szarpało, olałem to. Teraz z kolei zaczęło tez szarpać przy ruszaniu w przód. Po konsultacjach postanowiłem wymienić olej w skrzyni i kolejny problem jaki kupić, w instrukcji znalazłem "tutela zc 75 synth", uważacie że pozostawić taki, czy zmienić na coś innego?
I kolejne pytanie, wymienić czy dolać?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 cze 2013, 18:31 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami.Używamy polskich liter. Interpunkcja. Poprawiłem./stabraf/ I zakładamy w odpowiednim dziale!!!

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Ypsilon - olej skrzyni biegów

Post autor: Alley » 13 cze 2013, 21:25

Ja bym zostawił. Ew. możesz wlać dextron IV. Tylko nie możesz mieszać. Przy dynamicznej wymianie musi zostać ten sam, przy całkowitej możesz zalać dextron. To co piszesz to typowe objawy spadku poziomu oleju. Najmniejszy brak oleju w skrzyni powoduje brak odpowiedniego ciśnienia do zmiany biegów, bądź płynnych zmian biegów. Jednakże przed zmiana polecam Ci usunąć wszystkie wycieki bo problem szybciej wróci niż bumerang.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”