Lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Awatar użytkownika
Kmicic
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 208
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Post autor: Kmicic » 02 lip 2013, 22:00

Ten temat zakładam w celu konsultacji.

Zostałem poproszony o obejrzenie Thesisa:
link do allegro
thesis.jpg
Auto obejrzałem i pomijając stan techniczny, sprzedający pokazał mi holenderski dokument NAP, z którego wynika, że auto ma 151 tys km.
Bardzo mało. Książki serwisowej brak.
Na dokumencie NAP jest numer rejestracyjny 16-sh-rr.
nap3.jpg
Ten numer jednak po wpisaniu na stronach:
https://ovi.rdw.nl/
oraz
http://publiek.vwe.nl/
wskazuje na chevroleta tacuma.

Dalej, zapytałem więc sprzedającego o numer z holenderskich dokumentów.
Otrzymałem 36SHRR - tak więc inny niz na certyfikacie przebiegu. Pytanie do obeznanych: czy ten certyfikat NAP to wydruk z systemu?

Następnie na stronie http://autopas.nl wpisałem parametry i zapłaciłem za weryfikację. Tytułem wyjaśnienia, można sprawdzić co najwyżej numer rejestracyjny i przebieg, w odpowiedzi uzyskuje się jego potwierdzenie lub negację i markę oraz rok rejestracji.
16shrr i przebieg do 151 tys km - dostałem potwierdzenie, że przebieg OK (ale jest to chevrolet Tacuma)
36shrr i przebieg do 151 tys km - dostałem potwierdzenie, że przebieg NIE OK (Lancia Thesis) link
36shrr i przebieg do 180 tys km - dostałem potwierdzenie, że przebieg NIE OK (Lancia Thesis) link
36shrr i przebieg do 300 tys km - dostałem potwierdzenie, że przebieg OK (Lancia Thesis)link

Wnioski moje:
samochód ma pomiędzy 180 a 300 tys. km. W sumie szkoda mi pieniędzy na dalszą weryfikację bo osobom z ulicy ta strona udostępnia tylko komunikaty OK, lub nie ok. Musiałbym wpisywać ten przebieg z kolejnymi przybliżeniami i za każde sprawdzenie płacić 3 EUR. Może ktoś inny...

Teraz pytanie:
Czy warto wpisywać przy badaniu technicznym wartość przebiegu samochodu?

Auto po podłączeniu FES sygnalizuje w programie przebieg poniżej 20 000 km, data faktycznej produkcji wg VIN 2005 rok, data programowania sterownika silnika 2005.

Proszę o uwagi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kmicic

Misza
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 88
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:59
Lokalizacja: Gorlice

Re: lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Post autor: Misza » 02 lip 2013, 22:25

Ten samochód ma co najmniej 249.500 km

LUKI82

Re: lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Post autor: LUKI82 » 02 lip 2013, 22:45

Kmicic oglądałeś na żywo czy tylko w necie?

Ze zdjęć wiele nie da się celnie określić. Z zewnątrz wygląda nawet nawet ale można zawsze foto naciągnąć, a wewnątrz trochę wygniecione przednie fotele, poza tym klapka connect otwarta, może uszkodzona no i błąd ręcznego.

Awatar użytkownika
Kmicic
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 208
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Post autor: Kmicic » 02 lip 2013, 23:55

Zostałem poproszony o obejrzenie więc się przyłożyłem i na żywo. Nie jestem kapciowym filozofem.

Umiem zaobserwować takie elementy jak napisałeś. Celowo je pomijam bo skupiam się na przebiegu. W thesisie hamulec potrafił się zepsuć po 3-4 zimach i 80 tyś km lub mniej, klapkę wyrwie każdy kowal, nie znając sposobu a tapicerka w Thesisie jeśli się nie wozi gnoju to do 400 000 km wygląda podobnie. To nie jest wyznacznik przebiegu.

Dla dociekliwych: pedały w normie, uszkodzona tylko jedna klamka, tarcze hamulcowe na 4 kołach prawie nowe, malowany cały ale do 0,250 mm. Prawe drzwi oba 0,6-0,7 mm w okolicach środkowego słupka. Silnik śmierdzi olejem w dość specyficzny sposób (chyba z dziurawej odmy), opon tylnych nie ma. Plastiki we wnętrzu trochę hałasują. Rdza w bardzo małej ilości na krawędziach maski - tak mało dawno nie widziałem. Kto ma auto ten wie o czym mówię. Spryskiwacze reflektorów - prawy urwany schowany obok klapki. CD - upside down. Błędów w FES nie ma na chwilę obecną i nie wystąpiły podczas 2 km przejażdżki. Sprzedający ma FES.
Wygląd silnika (aktualny kolor odlewów, nakrętek) sugeruje (z naciskiem na to słowo) jedynie sporo ponad 200 tys. km

Czyli tragedii nie ma. Mało zorientowany kupi jako igiełkę.


Napisałem ten post ku przestrodze bo akurat z takim przerabianiem kwita z Holandii się nie spotkałem.

VIN ku przestrodze: zla84100000014681
Kmicic

Carlos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2013, 12:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Lubsko / Zielona Góra

Re: Lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Post autor: Carlos » 03 lip 2013, 8:46

Ehhh a już myślałem, że to koniec tej historii. Generalnie jestem świeżakiem w temacie Lancii, ale od tego Pana zakupiłem oczywiście "igłę" Lybre, której od ok 2 mies. jestem (teraz już po kilku przejściach) szczęśliwym posiadaczem. Thesis stał tam jeszcze wtedy, ale nie odpalałem więc na ten temat wypowiedzieć się nie mogę. Jedyne co to ostrzegam przed cwaniaczkiem sprzedawcą. Jego brat gość ok 35 lat sprowadza te tematy z Holandii , a w tym czasie on młody chłopaczek może 20 lat zajmuje się sprzedażą.
Co do mojej Lybry to dobrze trafił bo jak mówię, nie byłem w temacie i tak :
- odłączony przepływomierz co zobaczyłem dopiero w domu (frajerstwo wiem),
- kilka niedociągnięć jak to bywa w używanych autach , ale to powiedzmy norma,
- jednak najbardziej mnie zirytował mały człowieczek,mówiąc że drugi kluczyk został w Holandii i jak brat będzie wracał to za 3 dni mi go wyśle pocztą- zgodziłem się myśląc że faktycznie tak będzie, jednak po wielu moich telefonach i zapewnieniach że kluczyk został wysłany, kluczyka jak nie było tak nie ma. Chłopaczyna wreszcie przyznał się ,że 2 kluczyka nie ma i na pocieszenia dodał ,że do Thesisa też nie ma bo zagubiły się z granicą. Jak zacząłem dyskusje to stwierdził, że dlaczego ja do niego dzwonie skoro kupiłem auto od Holendra a on nie ma z tym nic wspólnego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jego szczęście polegało na tym ,że mam ok 500km do Rawy i nie chciało mi się tracić całego dnia żeby mu "wytłumaczyć", że jednak kupiłem auto od niego. Jednak co się odwlecze to nie uciecze - na szczęście mam taka pracę, że prędzej czy później będę w okolicy Rawy i się spotkamy.
Lybra 1.9 jtd 105 KM

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Post autor: FXX » 03 lip 2013, 9:57

Zaraz, zaraz, czyli chcesz powiedzieć, że podpisałeś umowę z tym niby Holendrem, a nie właścicielem komisu?
To sobie możesz mu tłumaczyć, tylko, żeby on Tobie w sądzie tego nie wytłumaczył...
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Carlos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2013, 12:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Lubsko / Zielona Góra

Re: Lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Post autor: Carlos » 03 lip 2013, 10:25

Generalnie doskonale zdaję sobie sprawę ,że w tym aspekcie strasznie się sfrajerzyłem....
Lybra 1.9 jtd 105 KM

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Post autor: FXX » 03 lip 2013, 10:52

To, że się sfrajerzyłeś to jedno, a to, że przyznajesz się publicznie do rzeczy za które się dostaje wyroki to inna bajka.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Rafako

Re: Lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Post autor: Rafako » 03 lip 2013, 11:05

FXX pisze:To, że się sfrajerzyłeś to jedno, a to, że przyznajesz się publicznie do rzeczy za które się dostaje wyroki to inna bajka.
...i sugerujesz publicznie, że przy okazji pojedziesz do gościa, robić rzeczy, za które dostaje się kolejny wyrok :-P ;)
Serdecznie pozdrawiam.

Misza
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 88
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:59
Lokalizacja: Gorlice

Re: Lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Post autor: Misza » 03 lip 2013, 11:06

Znajomy za sprzedaż samochodu "na Niemca" dostał "zawiasy", kupujący też miał sprawę ale nie wiem jak to się skończyło.

LUKI82

Re: Lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Post autor: LUKI82 » 03 lip 2013, 20:42

Kmicic pisze:Zostałem poproszony o obejrzenie więc się przyłożyłem i na żywo. Nie jestem kapciowym filozofem.

Umiem zaobserwować takie elementy jak napisałeś. Celowo je pomijam bo skupiam się na przebiegu. W thesisie hamulec potrafił się zepsuć po 3-4 zimach i 80 tyś km lub mniej, klapkę wyrwie każdy kowal, nie znając sposobu a tapicerka w Thesisie jeśli się nie wozi gnoju to do 400 000 km wygląda podobnie. To nie jest wyznacznik przebiegu.

Dla dociekliwych: pedały w normie, uszkodzona tylko jedna klamka, tarcze hamulcowe na 4 kołach prawie nowe, malowany cały ale do 0,250 mm. Prawe drzwi oba 0,6-0,7 mm w okolicach środkowego słupka. Silnik śmierdzi olejem w dość specyficzny sposób (chyba z dziurawej odmy), opon tylnych nie ma. Plastiki we wnętrzu trochę hałasują. Rdza w bardzo małej ilości na krawędziach maski - tak mało dawno nie widziałem. Kto ma auto ten wie o czym mówię. Spryskiwacze reflektorów - prawy urwany schowany obok klapki. CD - upside down. Błędów w FES nie ma na chwilę obecną i nie wystąpiły podczas 2 km przejażdżki. Sprzedający ma FES.
Wygląd silnika (aktualny kolor odlewów, nakrętek) sugeruje (z naciskiem na to słowo) jedynie sporo ponad 200 tys. km

Czyli tragedii nie ma. Mało zorientowany kupi jako igiełkę.


Napisałem ten post ku przestrodze bo akurat z takim przerabianiem kwita z Holandii się nie spotkałem.

VIN ku przestrodze: zla84100000014681
Jesteś czy nie jesteś tym kapciowym filozofem to nie mi oceniać ale jak piszesz że widziałeś na żywo to ok lecz mi wystarczy wygląd a nawet zdjęcie akurat foteli przednich ( i tu w najlepiej jak są w skórze licowej a nie w alkantarze ) by ocenić orientacyjnie przebieg auta. Kierownicę w dobrym stanie można kupić za grosze lub dać do obszycia lecz trochę trudniej jest właśnie z fotelami. Jak auto jest w dobrym stanie to widać od razu na pierwszych zdjęciach, fakt jest tylko jeden że dobrego się nie sprzedaje więc zawsze mogą być jakieś ukryte wady ale już mniej jak wszystko jest na swoich miejscach. Dla mnie te wady jakie wypisałeś automatycznie dyskwalifikują samochód i uważam że są to początki tragedii a nie jej brak, a tym bardziej skupianie się nad przebiegiem jak już widać że auto ma więcej niż na zegarach to kompletna strata czasu ale całe szczęście że napisałeś ten post ku przestrodze.

Carlos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2013, 12:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Lubsko / Zielona Góra

Re: Lancia Thesis - Rawa Mazowiecka

Post autor: Carlos » 05 lip 2013, 10:37

Rafako pisze:
FXX pisze:To, że się sfrajerzyłeś to jedno, a to, że przyznajesz się publicznie do rzeczy za które się dostaje wyroki to inna bajka.
...i sugerujesz publicznie, że przy okazji pojedziesz do gościa, robić rzeczy, za które dostaje się kolejny wyrok :-P ;)
Serdecznie pozdrawiam.
Serdecznie dziękuję za uświadomienie.
Lybra 1.9 jtd 105 KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”