Delta II 1.6 75KM - przydymia po wymianie uszczelek

hubos21
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2013, 19:44
Imię: Hubert
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Delta II 1.6 75KM - przydymia po wymianie uszczelek

Post autor: hubos21 » 14 lip 2013, 20:00

Cześć

Często zaglądam na to forum po porady ale dopiero dzisiaj się zarejestrowałem. Mój brat posiada Delte II 1.6 i zrobiliśmy mały remont silnika, ciekło delikatnie z pod głowicy i uszczelek pokrywy i głowiczki, wymieniliśmy wszystkie, dodatkowo nowa uszczelka kolektorów, uszczelniacz wałka i uszczelniacze zaworowe. Głowica przykręcana kluczem dynamometrycznym przez znajomego mechanika. Po złożeniu silnik pracuje bardzo równio i cicho tylko delikatnie czasem przykopci na niebiesko. Dzisiaj wykręciłem świece i były okopcone, wcześniej były ładne jasnobrązowe, sprawdziliśmy kompresje, na wszystkich po 12,1. Czytałem na forum, że często po wymianie gumek na zaworach uszczelnia się góra i wtedy za taki stan rzeczy odpowiadają pierścienie ale przed rozebraniem silnik nie palił oleju i nie kopcił. W związku z powyższym stanem rzeczy mam pytanie do Was w sklepie sprzedali mi uszczelniacze Elringa na których jest napisane, że do VW i mają nr ELRING 553.190 niby pasowały ładnie ale wchodząc na stronę IC dla Lanci Delty 1.6 75KM pokazuje inny nr, czy ktoś się orientuje czy te gumki, które mi sprzedali są odpowiednie do tego silnika?

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Delta II 1.6 75KM - przydymia po wymianie uszczelek

Post autor: bassman » 15 lip 2013, 9:56

Właśnie doświadczcie faktu że nie są odpowiednie - lub coś z montażem nie poszło.

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

hubos21
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2013, 19:44
Imię: Hubert
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta II 1.6 75KM - przydymia po wymianie uszczelek

Post autor: hubos21 » 15 lip 2013, 10:26

w weekend będzie trzeba chyba zajrzeć do nich, wydaje mi się, że da rade zrobić tutaj bez ściągania głowicy, sprężynki są wysoko, zobaczymy jak będzie dalej bo chyba coraz mniej dymi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”