Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Taz » 12 wrz 2007, 15:39

1. duży promień skrętu
2. przednich wycieraczek nie da się podnieść pionowo w stosunku do szyby
3. tylne zagłówki nie dają się regulować
4. słabe fabryczne głośniki
5. odpryski bezbarwnego lakieru od felg
6. wlew płynu do spryskiwaczy
7. kapryśna elektronika (kontrolka ABS, otwieranie tylnej klapy..)
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
MichalP
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: MichalP » 13 wrz 2007, 10:57

Niczym nie zabezpieczona, nisko wisząca miska olejowa. Diesel niestety swoja wagę ma a nie wygląda jakby Włosi o tym pomyśleli. Efekt jest taki, że szybkie przejechanie po nierównościach na jezdni daje gwarancję jej rozwalenia. Tylko 1500 zł :evil:

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 13 wrz 2007, 11:20

...nie przesadzal bym z ta miska...ja kiedys przelecialem swoja przez hop-siupka na pelnym gazie bo w ciemnej uliczce nie zauwazylem go...
...a to taki garb z pozbruku jak w Poznaniu sa-dlugi i wysoki...ale lancia hopsnela jak zajaczek, zgrzytnelo cos...pewnie amorki dobily do konca ale zeby miska to nie teges...
...co do Kappy to wkurza mnie brak uchwytu na napoje i bagaznik ktory otwiera sie tylko jak silnik jest wylaczony...i to byloby na tyle... :D
...ale jestem gotow to wybaczyc tak wspanialemu autu...bo cala reszta to tylko zalety... : yesyes :
Giulietta Veloce 2016r

Boorek

Re: hmmm...

Post autor: Boorek » 13 wrz 2007, 21:12

"Duch-Dziadka" pisze:...nie przesadzal bym z ta miska...ja kiedys przelecialem swoja przez hop-siupka na pelnym gazie bo w ciemnej uliczce nie zauwazylem go...
...a to taki garb z pozbruku jak w Poznaniu sa-dlugi i wysoki...ale lancia hopsnela jak zajaczek, zgrzytnelo cos...pewnie amorki dobily do konca ale zeby miska to nie teges...
...co do Kappy to wkurza mnie brak uchwytu na napoje i bagaznik ktory otwiera sie tylko jak silnik jest wylaczony...i to byloby na tyle... :D
...ale jestem gotow to wybaczyc tak wspanialemu autu...bo cala reszta to tylko zalety... : yesyes :
no to jedna "wadę" można wyeliminować, z bagażnikiem żeby otwierał sie jak silnik jest włączony było na forum, wystarczy w bagażniku jeden kabelek przeciąć i przyczepić bodajże do karoseri i już, ja mam tak zrobione i działa : yesyes : .
mnie wkurza to że woda z przedniej szyby wlatuje na boczna od kierowcy, juz kilka razy mi się zapomniało zamknąć i zalałem sobie przyciski od szyb ale na szczęście działają, i wkurzają mnie jeszcze trochę zbyt małe lusterka

Awatar użytkownika
mechanik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 06 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: warszawa konstancin

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: mechanik » 13 wrz 2007, 22:05

jest nisko zawieszona z przodu pare razy zalomotalo albo za wysokie krawezniki
kappa 2.4jtd

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 13 wrz 2007, 23:58

...a po co wieksze lusterka???
...chyba tylko po to zeby lepiej widziec to co sie wyprzedzilo i zazdrosne spojrzenia kolesi w samochodach dla ludu... :D
Giulietta Veloce 2016r

Boorek

Re: hmmm...

Post autor: Boorek » 14 wrz 2007, 9:13

"Duch-Dziadka" pisze:...a po co wieksze lusterka???
...chyba tylko po to zeby lepiej widziec to co sie wyprzedzilo i zazdrosne spojrzenia kolesi w samochodach dla ludu... :D
to też : yesyes : ale pod blokiem mam strasznie ciasny parking i czasem mało widać, ale może kiedyś się przyzwyczaje 8)

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 14 wrz 2007, 10:24

...no wiesz co w koncu to jest rzadowa fura wiec auta powinny sie przed nia rozstepowac(przynajmniej ja tak mam) to raz a dwa w koncu to Lancia wiec tak jakby jestes upowazniony do tego zeby stawac na chodnikach, trawnikach albo nawet w poprzek drogi...w koncu masz Kappe :D

P.S. dla tych ktorzy nie zrozumieli to taki zarcik... :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: hmmm...

Post autor: wujekp » 14 wrz 2007, 18:08

"Boorek" pisze:ale pod blokiem mam strasznie ciasny parking i czasem mało widać, ale może kiedyś się przyzwyczaje 8)
Na ciasnym parkingu (też to mam) to przeszkadzają mi nie tyle małe lusterka (w czym by Ci pomogły większe?) co ogrooooooooomny promień skrętu :(
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Boorek

Re: hmmm...

Post autor: Boorek » 14 wrz 2007, 20:55

"wujekp" pisze:
"Boorek" pisze:ale pod blokiem mam strasznie ciasny parking i czasem mało widać, ale może kiedyś się przyzwyczaje 8)
Na ciasnym parkingu (też to mam) to przeszkadzają mi nie tyle małe lusterka (w czym by Ci pomogły większe?) co ogrooooooooomny promień skrętu :(
widział bym krawężnik :D a promień skrętu jest mniejszy niz w cordobie kumpla, noo może porównywalny, a to auto o "połowę" mniejsze : yesyes :

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 08 paź 2007, 10:06

zauważyłem że niskie osoby mają problemy ze zmianą biegów po przysunięciu fotela, ponieważ łokciem dobijają do złożonego podłokietnika, w takim przypadku trzeba zdemontować podłokietnik.

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: PAHO » 08 paź 2007, 10:50

może wystarczy podnieść?? ;)
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

Awatar użytkownika
DRoszi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 328
Rejestracja: 16 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Inowrocaław-Warszawa
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: DRoszi » 08 paź 2007, 13:27

mnie denerwuje głównie podejście mechaników do naszej marki i głupie komentarze ale to wolę czasem przemilczeć

siedzenia sie nie rozkładają bo to nie samochód do wożenia lodówek :)

ale brak jakichkolwiek uchwytów na napoje to niedociągnięcie ze strony producenta bo wątpię żeby to zrobili celowo

ale z innej beczki to ojciec kupił sobie nissana kaszkaja :) nowego w najwyższej wersji miesiąc temu i w aucie nie ma nigdzie popielniczki nawet "ruchomej" to jest już syf pełen ale w sumie dobrze bo rzuca palenie - nty raz
>WWW.WIMAKRUSZWICA.PL Naturalne Żywienie Zwierząt

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: mike_d » 08 paź 2007, 21:58

"PAHO" pisze:może wystarczy podnieść?? ;)
:)

Mnie denerwuje strasznie jak chce szybko odparowac szybe z przodu (przy wlaczonym trybie AUTO ECON) i odpalam nawiew na szybe to on wchodzi w tryb AUTO i daje mi temperature na High. Denerwujace bo zamiast prowadzic to pstrykam.
Zdecydowanie wole w pelni intuicyjna manualna ergonomie niz mniej dopracowana automatyke.

Awatar użytkownika
bolek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 489
Rejestracja: 03 sie 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Olsztyn

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: bolek » 08 paź 2007, 22:03

"mike_d" pisze:
odpalam nawiew na szybe to on wchodzi w tryb AUTO i daje mi temperature na High.
podobne zjawisko jest w Focusie nawet z manualną klimą. jak przesunie sie pokrętło wyboru miejsca nadmuchu na szybę, automatycznie włącza się kompresor klimy.
a jest tak z prostej przyczyny, ze jeżeli ktoś przesuwa nadmuch na szybę, znaczy to że ma zaparowaną szybę i żeby maksymalnie przyspieszyć odparowanie, a co za tym idzie zwiększyć bezpieczeństwo włącza się klima, dzięki której wpadające powietrze jest nieco osuszone.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”