Lybra - nawigacja (mapy)

Mart27

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: Mart27 » 19 lip 2006, 14:11

Witam,
chodzi o Lancie Lybra rok 1999 i 2000. Fabrycznie montowane były tam systemy nawigacji G2 - niestety nie ma do nich map Polski (są Niemcy, Alpy, Benelux, Francja, Włochy i Hiszpania - ale dość drogie 0d 690 PLN)

czy ktoś zna jakiś patent żeby jednak korzystać z tej nawigacji izdobyćmapę Polski? może da się jakoś wymienić nośnikna jakiś inny np. DX, ale czy jest jakieśoprogramowanie do komputera pokładowego żeby to zmienić?
może ktoś w tym głębiej siedzi?

pzdr

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: Nat » 19 lip 2006, 14:26

Nie siedzę w tym, ale temat był wielokrotnie wałkowany. Nie ma na to patentu.
Jest połowiczne rozwiązanie- kupic inny GPS i podłączyc do wyswietlacza Lybry. Ostatnio próbował to zrobic kwiatek106 (a takze podłączyc pod ekran lybry DVD czy kamere wsteczną), ale walczył walczył, a teraz zupełnie sie wyłączył i nie wiadomo jaki jest rezultat zmagań...
A ze jest to mozliwe- dowodem materiały włoskie, w postach których autorem jest wspomniany kwiatek06. Polecam lekturę.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: mario09 » 19 lip 2006, 14:27

Bylo, bylo, bylo, ale bez konkretow bo nikt nie znalazl zadnej solucji. Uzyj opcji szukaj.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Mart27

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: Mart27 » 19 lip 2006, 14:43

w takim razie szkoda niewykorzystanego potencjału :(((
widziałem te posty, ale rzeczywiście nic konkretnego nie znalazłem, dlatego poruszyłem ten temat ponownie
Ostatnio zmieniony 19 lip 2006, 14:47 przez Mart27, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: Nat » 19 lip 2006, 14:46

Tak to już jest z fabrycznymi GPSami w aucie. Sa one projektowane raczej po to, by przynieść wytwórcy dodatkowe dochody, a nie po to , by uczynic życie latwiejszym. Na pocieszenie masz jeszcze telefon komórczany w aucie. Moja Lybra, wersja na Polskę, tych dwóch udogodnień nie posiada (oraz nie ma tempomatu i szybra)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: Mart27 » 19 lip 2006, 14:49

szyberdachu i tempomatu też nie mam i nie mam też relingów na które jest przecież miejsce :(
ale rzeczywiście telefon jest :)
jak na razie rozwiązuje problemy w autku, które mi pozostawił poprzedni użytkownik (problem ze zmieniarką i nie działające guziki w radiu)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: Nat » 19 lip 2006, 14:54

Relingi? Zawsze zastanawiałem sie, po co sa relingi w kombiakach.
Jeśli jedyna odpowiedzią jest, że by przymocowac bagaznik dachowy, to w Lybrze SW jest inny patent: wydłubujesz te plastikowe, srebrne zaślepki i tam wkręcasz oryginalny bagażnik. Przynajmniej ja takowy posiadam. Uwaga: bagaznik od wersji sedan nie pasuje (tam chyba idzie pod uszczelkę).
Patent z bagażnikiem od Sw jest OK, tylko te zaślepki lubia sie łamac. Trzeba delikatnie operować.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: Mart27 » 19 lip 2006, 15:01

Relingi powodują że bagażnik jest wyżej i niektóre przewożone rzeczy nie rysują dachu :)) a poza tym możesz zamontować bagażnik inny od oryginalnego, który jest cholernie drogi (1520 PLN)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: Nat » 19 lip 2006, 15:15

TUTAJ! jest bagaznik do Lybry oryginalny za 400 zł. Niestety do wersji sedan.
Co do nierysowania to nieprawda, te oryginalne pałąki są wysoko, podejrzewam, że na tej samej wysokosci co relingi.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: Mart27 » 19 lip 2006, 15:54

możliwe, nie wiem nie mam, ale np. w mondeo był problem
a co do tego bagażnika z allegro - no właśnie sedan :(

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: kartonik » 20 lip 2006, 8:24

Witam,

Chcialem szanownych posiadaczy Lybr poinformowac, ze jest juz szczegolowa mapa Polski Navteq. Wysylalem ostatnio pytanie do firmy, czy nowa wersja bedzie pasowac do Lybry, ale chcieli zeby podac jakies numery, kody z plyty, a ja nawigacji przeciez nie mam...
Tu jest link do informacji:
http://www.geoforum.pl/pages/index.php? ... archieve=1

pozdro,

m

Mart27

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: Mart27 » 20 lip 2006, 8:50

Z informacji, które uzyskałem od dealera Lanci wynika, że w nowszych Lanciach nie ma problemu - tam jest inny nośnik płyt z navi - chyba o oznaczeniu DX (jest też sporo map, także mapa Polski i Europy z Polska). Niestety w Lanciach Lybra z 1999 i 2000 r. jest nośnik o oznaczeniu G2, do którego są wspomniane przeze mnie powyżej mapy.
Myślałem, że może ktoś wymyślił jakiś patent, w którym można podłączyć coś w miejsce tego czytnika lub zdobył jakieś oprogramowanie, które umożliwia czytanie innych płyt.
Najciekawszą mapą do Lybry z nośnikiem G2 jest mapa Alp (pd. Niemcy, pł. Włochy, Szwajcaria, część Francji i Lichtenstein i chyba fragment Czech).

pzdr
Ostatnio zmieniony 20 lip 2006, 8:51 przez Mart27, łącznie zmieniany 1 raz.

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lybra - nawigacja (mapy)

Post autor: Pablo » 20 lip 2006, 8:50

No ok, jest mapa Navteq ale czy widział ktoś z Was dobrą fabryczną nawigację :wink: Po kraju używam AM (wiadomo dlaczego :wink: )za granicami TomToma i zawsze trafiam tam gdzie chcę :lol:
Pozdrawiam Pablo

Mart27

do Pabla

Post autor: Mart27 » 20 lip 2006, 8:54

Nie wiem jaki masz nośnik, ale dobrych map jest sporo, a Navteq jest chwalony za dokładność.
Masz może jakieś info o mapach Polski do Lybry?

Anonymous

mapa Polski G2

Post autor: Anonymous » 23 mar 2007, 17:40

Jest nadzieja na mapę do systemu G2.
W firmie navisystems.home.pl dają nadzieję na maj/czerwiec.
Zainteresowanych zachęcam do molestowania tej firmy - kupą mości panowie!
Jestem nowy : witaj : na forum ale od kilku dni namiętnie czytam.
Auto Lybra SW 2.4 JTD z 1999r. jeszcze nie zarejestrowana.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”