Thesis - problem z wycieraczkami szyby przedniej

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Thesis - problem z wycieraczkami szyby przedniej

Post autor: ArtoKucior » 24 mar 2014, 20:36

Mam problem jak w tytule tj. przestały mi działać wycieraczki szyby przedniej, zacinają się do góry i na dół (nie działają płynnie) a dziś apogeum...poszły do góry a w dół już nie i tak sobie sterczą do góry :/ Jak próbuje je uruchomić to delikatnie się ruszają w obie strony tj. jakieś 5-10cm ale cały czas są na górze. Moje dokładniejsze pytanie brzmi: Czy za nie odpowiada jakiś przekaźnik, gdzie on jest umiejscowiony? Bezpiecznik pod kierownicą jest OK 7,5V sprawdzałem go. Czy czeka mnie wymiana silniczka ponieważ już padł ze starości ?

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - problem z wycieraczkami szyby przedniej

Post autor: szajbus » 24 mar 2014, 21:55

mechanizm jak coś to mam na sprzedanie ale zobacz pierwsze czy sie nie zatarly cięgna na podszybiu

i pytanie czy na każdym biegu czy tylko na wolnym

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - problem z wycieraczkami szyby przedniej

Post autor: jjash » 25 mar 2014, 0:17

Miałeś może jakieś piski bądź szurania? Bo jeśli tak, na bank masz zatarte cięgna na podszybiu - tak jak pisze Szajbus. Czeka Cię rozbieranie, ale do zrobienia temat. Sam to przerabiałem. Z resztą nie ja jeden pewnie ;)
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - problem z wycieraczkami szyby przedniej

Post autor: ArtoKucior » 25 mar 2014, 4:44

Pisków nie słyszałem...na każdym biegu jest to samo choć z początku najlepiej było na najszybszym biegu. Dziś auto do mechaniora idzie...zobaczymy co powie i co zrobi...być może będę kupować mechanizm zobaczymy :)

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - problem z wycieraczkami szyby przedniej

Post autor: ArtoKucior » 28 mar 2014, 16:45

Problem rozwiązany z wycieraczkami...cały mechanizm, silniczek stały w wodzie...otwory odprowadzające wodę były zatkane przez liście i jedno ramię wycieraczki gdzieś się utleniło i nie chciało się obracać. Mechanik wyczyścił, obszlifował, zabezpieczył i wycieraczki znowu działają. Także na szczęście obyło się bez kupowania nowego silniczka czy całego mechanizmu wycieraczek :)
Radziłbym bym wszystkim poodkręcać trochę plastików pod maską i oczyszczeniu z liści wszystkiego co można aby uniknąć problemów.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”