Kappa 2.4 JTD - problem z rozrusznikiem

matfiej
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 155
Rejestracja: 27 wrz 2012, 18:51
Imię: Maciek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa 2.4 JTD - problem z rozrusznikiem

Post autor: matfiej » 01 kwie 2014, 17:49

Wczoraj postanowiłem wymienić rozrusznik bo bardzo słabo kręcił, wsadziłem drugi i auto nie pali więc pomyślałem, że ten drugi rozrusznik jest uszkodzony (jak się potem okazało po podpięciu na krótko działa). Postanowiłem pierwszy rozrusznik oddać do regeneracji, teraz go zakładam i kappa dalej strajkuje, słychać tylko cyknięcie, kontrolki nie przygasają itp, aku przy rozruchu ponad 11,5. Nie mam pomysłów o co chodzi, jakieś pomysły :?:

Sprawdziłem masę, podłączyłem + a aku i też tylko pyknięcie i koniec, o co chodzi : cenzura :
Delta T-jet
Punto Starjet
Doblo Multijet
500L Trekking T-jet

longlong
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 01 sie 2013, 19:13
Imię: McKappa
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kappa 2.4JTD - problem z rozrusznikiem

Post autor: longlong » 26 lut 2015, 21:09

jeśli jesteś pewien że masz prąd ok, to może być przekaźnik startera, spróbuj odpalić kluczem oczkowym 27 najlepiej, trzeba mieć wprawe ale da rade. tylko musisz się ładnie schylić,
przykładasz klucz do stałego plusa z aku na rozruszniku, musisz tak obrócić klucz żeby styknąć ten plus z starterem, starter "trzaśnie" i na trzaśniętym starterze jednoczenie stykasz klemke z wirnika i auto kręci:)
uwaga za pierwszym razem można wystraszyć się iskrzenia, trzeba mieć pewną ręke, jak tak dwa miesiące auto odpalałem.
A nie kapie Ci z filtra na rozrusznik?
o boże to post z 2014 roku:|

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”