Delta 2.0 16vT - ustawienie rozrządu

Awatar użytkownika
Renegat...
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 403
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Koluszki / Łódź
Kontakt:

Delta 2.0 16vT - ustawienie rozrządu

Post autor: Renegat... » 23 kwie 2014, 11:09

Witam
Powoli zabieram się za składanie silnika do delty....ale to bardzo powoli bo aż tak bardzo mi się nie spieszy....i mam takie ciekawe pytanie apropo rozrządu...pytanie głupie ale...na które znaki ustawia się tam rozrząd.....czemu pytanie?

Dolne koło pasowe na wale...znaczek na kole ma się pokrywać ze znaczkiem na kadłubie to się zgadza...
A wałki wydechowy i dolotowy?poczytałem trochę sobie i alfa 155 Q4 delta 16vt i coupe 16vt ma silniki te same....

Rozrząd w coupe powinien być wg znaków na kołach od wałków coś w ten deseń / \ i znaki te powinny pojawić się w oknie które jest na pokrywie od zaworów.....
W alfie 155 2.016vt jest pokrywa zaworów.....i na pokrywie są wytłoczone 2 znaki pionowe....i te znaki niby mają się pokryć ze znakami na kołach wałków w ten deseń
I I
I I

I teraz jak ustawić?kupiłem cały silnik z obróconą panewką dla głowicy i tam rozrząd był ustawiony właśnie tak jak dla alfy 155....silnik podobno chodził....miła niespodzianką w tym silniku okazały się tłoki....bardzo świeże AE 24025 +0,40mm to zdaje się jest pierwszy nadwymiar naprawczy....więc w moim bloku pójdzie szlif + polerka wału +nowe panewki przy okazji poprawi się smarowanie wg p. CROFTA + głowica ta co kupiłem z moimi wałkami co do głowicy po teście szczelności zadecyduje czy regeneracja czy tylko planowanie....ale Panowie co z tym rozrządem...w autodata tej co mam w ogóle rozrząd w delta II 16vt Nie jest opisany
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 21:23 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami. Poprawiłem./stabraf/
był
TRABANT 601
Omega 2.0 c20ne
Omega 3,0 c30ne
Fiat Tipo 2.0 8v Granturismo
Fiat Bravo HGT 2.0 20v
FORD COUGAR V6 2,5L 177KM
jest LANCIA DELTA I NIESPODZIANKA
jest FIAT COUPE 16VT
jest Moja DELTA 16VTdocieranie w toqu (4040km)

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”