Kappa sedan - siłownik klapy

jurek_lub
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:55
Lokalizacja: lublin

Kappa sedan - siłownik klapy

Post autor: jurek_lub » 03 maja 2014, 12:15

Pytanie do Tych co mają lub mieli nowe siłowniki tylnej klapy czy po otwarciu z guzika klapa unosi się sama? U mnie po naciśnięciu przycisku w schowku klapa nawet nie drgnie, do uniesienia trzeba użyć sporej siły tzn nie paluszkiem a cała dłonią. W pozycji otwartej stoi ale przy opuszczeniu do 45 stopni zaczyna opadać i muszę przytrzymywać przy zamykaniu bo inaczej klapnie z hukiem. Czy to oznacza, że padły? Nowe to koszt ok 30 pln za sztukę więc tragedii nie ma.
Kappa 2.4 5.20vis

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - siłownik klapy sedan

Post autor: Polej » 03 maja 2014, 13:12

Nowe siłowniki nie podnoszą same klapy, w żadnym aucie nie widziałem takich siłowników (poza tymi ze sterowaniem podnoszenia/opuszczania). Nowe siłowniki podnoszą klapę od kąta klapy około 30stopni, przy opuszczeniu nadal lepiej trzymać.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

jurek_lub
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:55
Lokalizacja: lublin

Re: Kappa - siłownik klapy sedan

Post autor: jurek_lub » 03 maja 2014, 13:28

Ja muszę podnosić swoją niemal do pionu, w przeciwnym razie opada, więc chyba wymienię siłowniki. A swoja drogą szkoda że nie stosuje się już starych rozwiązań (jak np. espero) gdzie był drut skrętny, klapa unosiła się sama, a po założeniu otwierania z pilota to była rewelacja i wygoda.
Kappa 2.4 5.20vis

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa - siłownik klapy sedan

Post autor: Polej » 03 maja 2014, 13:54

jurek_lub pisze:Ja muszę podnosić swoją niemal do pionu, w przeciwnym razie opada, więc chyba wymienię siłowniki. A swoja drogą szkoda że nie stosuje się już starych rozwiązań (jak np. espero) gdzie był drut skrętny, klapa unosiła się sama, a po założeniu otwierania z pilota to była rewelacja i wygoda.
Możesz spróbować wstawić mocniejsze siłowniki. Znajomy zakładał od Skody Superb, na pewno wiele innych też pasuje długością.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa sedan - siłownik klapy

Post autor: Borek » 03 maja 2014, 16:47

U mnie tak samo, ale podnoszę ją jednym palcem. Może to kwestia palca, ale jestem mikry z natury ;). Niemniej nowe siłowniki chyba też założę skoro mówicie, że po pstryknięciu powinna sama trochę podjechać do góry.

Mam nadzieję, że to nie ma być "spojler na przycisk" jak w Themie. :lol:
Drop a gear and disappear!

BoNes
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 72
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:40
Imię: Bogusław
Lokalizacja: Białystok

Re: Kappa sedan - siłownik klapy

Post autor: BoNes » 07 mar 2015, 10:08

Nowe siłowniki dobrej firmy i w bardzo dobrej cenie można kupić w sklepie z częściami do traktorów ;)

Radson
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 204
Rejestracja: 24 cze 2011, 10:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa sedan - siłownik klapy

Post autor: Radson » 18 mar 2015, 10:34

Mam tak samo,siłowniki już do wymiany.Teraz w zimie jeszcze gorzej jest bo czasami to naprawdę sporej siły muszę użyć:) widać nie tylko mnie tak przypadłość męczy.
Lancia K. Sedan 2.0 turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”