Lybra SW '02 - fotel kierowcy-luzy/nie pęknięty

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra SW '02 - fotel kierowcy-luzy/nie pęknięty

Post autor: Toper » 19 maja 2014, 21:57

W mojej Lybrze doskwiera mi niewygoda :-) swego czasu można było po całej Europie jeździć i plecy nie bolały, a teraz po 60km już kręgosłup nawala.
Generalnie wrażenie jest takie, jakby prawa górna część oparcia (czyli ta bliżej osi samochodu) uciekała bardziej do tyłu niż lewa i ma się wrażenie, że się krzywo jedzie, ze skręconymi plecami. To na pewno wina fotela, bo jak siedzę z boku u pasażera to jakoś nic nie boli :-)

Próbowałem zaglądać, wymontowałem fotel, ale nic nie jest pęknięte, wszystko się trzyma, tylko tak jakby na prawym sworzniu jest ciut za duży luz, który jak się przełoży przez długość oparcia to się odpowiednio zwiększa.
No i sobie wymyśliłem, że najlepiej byłoby kupić lepszy fotel, tylko jak to zrobić, żeby takiego samego parcha??? No i czy w srebrnym Lybrach alcantara jest niebieska czy granatowa? Nie mam porównania i nie chciałbym nie takiego koloru kupić...

A może to się jakoś naprawia? Próbowałem coś na ten temat znaleźć, ale głównie każdy o spawaniu pisze, a ja nie mam co spawać, bo u mnie nic nie pękło. Kiedyś pękły druty od podparcia lędźwi, ale to już dawno naprawiłem.
Fotel ma ok 325 000km z czego ok 150 000 ze stukilogramowym obciążnikiem ;-) ile kg poprzednio jeździło, nie wiem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra SW '02 - fotel kierowcy-luzy/nie pęknięty

Post autor: FXX » 19 maja 2014, 22:15

Jeżeli Twoja alkantara jest w dobrym stanie, to możesz kupić dowolny kolor i przełożyć tapcerkę.
Ogólnie były chyba tylko dwa odcienie niebieskiego.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra SW '02 - fotel kierowcy-luzy/nie pęknięty

Post autor: Toper » 19 maja 2014, 22:32

FXX pisze:Jeżeli Twoja alkantara jest w dobrym stanie, to możesz kupić dowolny kolor i przełożyć tapcerkę.
Ogólnie były chyba tylko dwa odcienie niebieskiego.
Wiesz, że na to nie wpadłem ;-) alcantara jest w stanie wystarczającym, pomysł z przełożeniem super :-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra SW '02 - fotel kierowcy-luzy/nie pęknięty

Post autor: FXX » 19 maja 2014, 22:38

Zawsze to jakaś alternatywa, jeśli nie znajdziesz czegoś dobrego w swoim kolorze :)
Uderz do Huberta (brygadzista1), może ma coś w Twoim odcieniu, bądź coś innego w dobrym stanie i cenie :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”