Dedra - wahacze tylne

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wahacze tylne

Post autor: -OLO- » 10 sie 2006, 15:02

Witam! Na ostatnim przeglądzie stwierdzono w mojej niuni agonię tulejek oraz łożysk mocowania tylnych wahaczy :fire: . Czy ktoś już to wymieniał i czy dużo z tym roboty. Zestaw naprawczy kosztuje od 48 do 100zł za jeden komplet, ciekawy jestem dla czego jest taki duży przedział cenowy i czy ten droższy napewno będzie lepszy. Proszę o wszystkie sugestje
Pozdrawiam Olo
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Dedra - wahacze tylne

Post autor: Patryklancia » 10 sie 2006, 15:25

Te najtańsze to są zestawy cx i ja je kupuje po 41zł i jak do tej pory takowe zamawiałem do np. bravo a to to samo i powiem ci że nikt sie nie pokusił na te droższe zestawy np. ocap za 96 zł nie zamawiałem.
Jedna sprawa jaka mi sie nasuneła to że w zestawie cx właśnie jest śruba 2 łożyska i tuleja i ona jest plastikowa , niewiem jak w orginale i tutaj ktoś kto to przerabiał może sie wypowie czy jest też plastik?? U mnie tył jeszcze sie nie oddzywa ale warto wiedzieć co i jak przy wymianie . Pozdrawiam
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wahacze tylne

Post autor: -OLO- » 10 sie 2006, 17:11

Na przykład w tym ogłoszeniu piszą, że tuleja jest metalowa
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Dedra - wahacze tylne

Post autor: Patryklancia » 10 sie 2006, 17:50

"-OLO-" pisze:Na przykład w tym ogłoszeniu piszą, że tuleja jest metalowa
sugerując się tym co piszą a tym co jest na zdjęciu to ja właśnie mam to samo i chodzi o tą tuleje czarną która jest na śrubie i ona właśnie jest z plastiku więc coś nie bardzo z tym opisem ...
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
PYCIU
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 14 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Dedra - wahacze tylne

Post autor: PYCIU » 11 sie 2006, 12:05

jakiś czas temu wymienialem w mojej DEDRZE zestawy w tylnych wahaczach za którte płaciłem po 75zł za szt i tam tuleja o której piszecie była plastikowa ale to normalka bo w orginale tak jest. ale z wymianą było trochę roboty bo wahacze w środku były zapieczonei żeby wybić śrubę trzeba było trochę się pomęczyć.[żeby mieć dobry dostęp do wymontowania śruby z lewego wahacza musiałem wymontować jeszcze bak- bo przeszkadzał]. kupując zestawy zwróć uwagę na łożyka bo to w sumie najważniejsze i tylko to się rozwala. Przyjemnej wymiany
czarna DEDRA 1.9TD 95r.

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Dedra - wahacze tylne

Post autor: Patryklancia » 11 sie 2006, 12:39

"PYCIU" pisze:jakiś czas temu wymienialem w mojej DEDRZE zestawy w tylnych wahaczach za którte płaciłem po 75zł za szt i tam tuleja o której piszecie była plastikowa ale to normalka bo w orginale tak jest. ale z wymianą było trochę roboty bo wahacze w środku były zapieczonei żeby wybić śrubę trzeba było trochę się pomęczyć.[żeby mieć dobry dostęp do wymontowania śruby z lewego wahacza musiałem wymontować jeszcze bak- bo przeszkadzał]. kupując zestawy zwróć uwagę na łożyka bo to w sumie najważniejsze i tylko to się rozwala. Przyjemnej wymiany
no i to jest konkretna odpowiedź czyli fabrycznie też jest plastik i wszystko jasne, dokładnie najważniejsze są łożyska jak siądą to stuka i widać zmianę w pochyleniu kołai kąt wchodzi na" minus"
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wahacze tylne

Post autor: -OLO- » 11 sie 2006, 15:54

PYCIU dzięki za konkretną odpowiedź, zakładam że trzeba będzie też odkręcać amorki. A jak jest z prawym wahaczem też trzeba zdejmować zbiornik paliwa?
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

Awatar użytkownika
PYCIU
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 14 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Dedra - wahacze tylne

Post autor: PYCIU » 11 sie 2006, 16:10

nie z prawej strony jest dostęp tylko z tym bakiem jest problem w przypadku lewej strony bo po tamtej stronie jest regulator siły hamowania i ograniczony jest dostęp nie za bardo jest jak podejść żeby wybić śrubę ale jeżeli lewa strona nie jest mocno zapieczona to może uda się bez wyjmowania baka tylko potrzebna będzie jakaś przedłużka, u mnie się nie udało bo musiałem mtoteczkiem 5kg napierać tak było zwalone, yesyes w razie jakiś jeszcze pytań to możesz kontaktować się przez GG 6970445
czarna DEDRA 1.9TD 95r.

Awatar użytkownika
PYCIU
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 14 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Dedra - wahacze tylne

Post autor: PYCIU » 11 sie 2006, 16:16

Aha zapomniałem amorki oczywiście też i sprężyny i hamulce zdemontować bo będziesz musiał wyjąć cały wahacz żeby z niego powybijać resztki łożysk i tej plastikowej tulei do tego przyda się długi śrubokręt [tylko konkretny] i młotek powodzenia
czarna DEDRA 1.9TD 95r.

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wahacze tylne

Post autor: -OLO- » 11 sie 2006, 17:35

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź :pifko:
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”