Kappa 2.4 JTD - nagły i niespodziewany błąd airbag

Awatar użytkownika
Orłow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 02 mar 2013, 13:28
Skype: vader_poland
Imię: Robert
Lokalizacja: Warszawa

Kappa 2.4 JTD - nagły i niespodziewany błąd airbag

Post autor: Orłow » 09 lip 2014, 17:31

Witajcie.

Temat pojawiał się kilka razy i rozwiązań też parę padło, ale pozwolę sobie opisać mój problem i zwrócić się o pomoc.
Podczas jazdy, niespodziewanie, pojawiła mi się złowroga kontrolka poduszki. Rozwiązań jak wyczytałem może być wiele, między innymi rozłączona kostka pod fotelem itd.
Jedyne co robiłem przy poduszkach, to było wyciszenie piszczącej poduszki pasażera. Ale odbyło się to ponad dwa miesiące temu i nie było żadnego problemu z kontrolkami.
Wczoraj odebrałem auto od mechanika, standardowo pojazd stał z odłączonym akumulatorem, ale przejechałem od tamtego czasu 30 km i dopiero po jednej dobie pojawił się błąd.

Moje pytanie brzmi, czy ktoś w Warszawie i okolicach, dysponuje kablem diagnostycznym zdolnym do diagnozy mojego problemu, i ewentualnego usunięcia go? Sam kupiłem jakąś chińszczyznę na Allegro, ale niestety kiedy kabel jeszcze działał to nie potrafiłem go obsłużyć, a teraz kiedy jestem zdeterminowany to kabel zmarł śmiercią nagłą i tragiczną.
Nie chciałbym znowu pozbawiać się samochodu na tydzień, żeby mój mechanik znalazł czas na szukanie problemu, szczególnie jeżeli byłaby to tylko kwestia skasowania błędu lub pogmerania w jednym miejscu.

Z informacji technicznych, jest to Kappa 2.4 JTD z 2000 roku po lifcie.

W podzięce gwarantuje świetne czeskie mocne piwo.
Była: Lancia Kappa 2.4 JTD
Jest: Lancia Lybra 1.9 JTD
Oraz łącznie sześć kół japońskiej motoryzacji ;)

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa 2.4 JTD - nagły i niespodziewany błąd airbag

Post autor: volf » 09 lip 2014, 21:31

Tak czy owak musisz znaleźć kogoś z interfejsem albo samemu zakupić za te 50 zeta, bo błąd nawet chwilowy sam się nie skasuje i nawet jak wszystkie połączenia będą już dobre to i tak kontrolka będzie świecić.
U mnie też w ciągu 2 lat wystąpił ze 2-3 razy ten defekt, przyczyna to złącze pod fotelem kierowcy obsługujące poduszkę boczną w fotelu. Co ciekawe nie ma jakieś korozji czy nalotów, wszystko czyste. Po ostatniej interwencji spokój od pół roku...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Orłow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 02 mar 2013, 13:28
Skype: vader_poland
Imię: Robert
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa 2.4 JTD - nagły i niespodziewany błąd airbag

Post autor: Orłow » 09 lip 2014, 22:30

Mam nadzieje, że to wiązka pod fotelem, bo poprzedni właściciel mi poharatał imbusy od kierownicy i boje się, że trzeba będzie użyć metody siłowej. Będę musiał tam się wczołgać i wszystkie wiązki porozpinać i pozapinać ponownie. A że spodziewam się że spotkam tam kilka wiązek (fotele z pełną elektryką) to pewnie chwile zajmie mi dojście która jest od czego.
Jaki kabel polecasz? Bo ceny wahają się od 30 do 300 zł, a jak ostatnio kupiłem to nie był się w stanie komunikować z laptopem. Więc wole nie kupować w ciemno.
Była: Lancia Kappa 2.4 JTD
Jest: Lancia Lybra 1.9 JTD
Oraz łącznie sześć kół japońskiej motoryzacji ;)

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa 2.4 JTD - nagły i niespodziewany błąd airbag

Post autor: stabraf » 09 lip 2014, 22:49

Poharatane imbusy spróbuj troszkę większym torxem ;)
Kabel/wtyczka airbagów jest żółta ;)

Awatar użytkownika
Orłow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 02 mar 2013, 13:28
Skype: vader_poland
Imię: Robert
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa 2.4 JTD - nagły i niespodziewany błąd airbag

Post autor: Orłow » 09 lip 2014, 22:59

Dzięki za podpowiedź, jutro po pracy będę gmerał w kabelkach.
Jakby ktoś miał doświadczenie to prosiłbym o podpowiedź w kabelkach diagnostycznych.
Kiedyś kupiłem do Fiata Marei taki fajny, chiński niebieski kabelek, w dobie czerwonej lampki postanowiłem się spiąć w sobie i coś w tym zrobić. Niestety kabel odleciał do krainy wiecznych chińskich kabelków. A przydałby się taki porządny, to bym i mojej kobiecie Lybrę zdiagnozował, a i teściu by się ze swoją Lancią ucieszył.
Była: Lancia Kappa 2.4 JTD
Jest: Lancia Lybra 1.9 JTD
Oraz łącznie sześć kół japońskiej motoryzacji ;)

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa 2.4 JTD - nagły i niespodziewany błąd airbag

Post autor: volf » 09 lip 2014, 23:31

Wiesz, ja mam ten od Viakena, raczej to chińczyk, ale a Airbagami problemu być nie powinno http://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-ecu- ... -obd2.html + plus oczywiście przejściówka na 3 pin z dodatkowym zasilaniem.
Do Lybry to chyba lepszy by był interfejs na elm, ale airbagów w kappie tym nie zdiagnozujesz...
KAPPA TDS & JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”