Kappa - przepalający się bezpiecznik 30A

narcyzlja
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2014, 18:44
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Kappa - przepalający się bezpiecznik 30A

Post autor: narcyzlja » 06 gru 2014, 19:22

Witam

Mam problem z dmuchawą, otóż wczoraj spalił się bezpiecznik o nominale 30A odpowiadający za m.in. za działanie dmuchawy(ogrzewania wnętrza). Mój problem polega na tym iż wczoraj spalił się bezpiecznik, został wymieniony i wszystko działało przez kilka kilometrów jazdy. Dziś ponownie się przepalił, nie wiem co się dzieje. Czy ktoś może mi pomóc, czy może komuś przydarzyła się taka sytuacja? Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie wiem w czym może być problem. Za wszelkie rady serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
Kamil

Awatar użytkownika
Python25
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Kappa - Przepalający się bezpiecznik 30A.

Post autor: Python25 » 06 gru 2014, 19:32

Mi też kiedyś spalił sie ten bezpiecznik, a wraz z nim uszkodzeniu uległa płyta w skrzynce z bezpiecznikami. Po naprawieniu wszystkiego więcej już nie miałem tego problemu, odniosłem wrażenie że przyczyną tego że płyta się przegrzała i spalił się bezpiecznik było to, że miałem ustawione duże obroty wentylatora na sztywno a nie na automatycznie. Można bowiem ustawić tak że nie wzrastają obroty wentylatora wraz z rozgrzaniem się silnika tylko można je ustawić od razu na wysokie. Przy takim ustawieniu przy rozruchu silnika potrzebny jest duży prąd i być może to było przyczyną tych uszkodzeń. Więcej mi się coś takiego nie zdarzyło bo zawsze mam ustawione na auto.

narcyzlja
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2014, 18:44
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Kappa - przepalający się bezpiecznik 30A

Post autor: narcyzlja » 06 gru 2014, 19:56

Dziękuję za odpowiedz, muszę sprawdzić tą płytkę. A co do ustawienia obrotów wentylatora to w jaki sposób można się za to zabrać. Wymienię jeszcze jutro bezpiecznik i zaobserwuję skrzynkę jak się zachowuj, czy się grzeje itd.

Awatar użytkownika
Python25
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Kappa - przepalający się bezpiecznik 30A

Post autor: Python25 » 06 gru 2014, 21:00

W pozycji FULL AUTO obroty regulowane są samoczynnie w momencie jak przyspieszysz ręcznie wentylator przyciskami to później już po włączeniu zapłonu włącza się wentylator z tą prędkością jaką wcześniej ustawiłeś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”