Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: Torell007 » 31 sie 2006, 13:52

Witam,
planuje zamontowac w Dedrze CB Radio (za rozsądną cene ;) ). Jednak kompletnie nie mam pojęcia co wybrać, i w jaki sposób się do tego zabrać. Czy ktoś z Szanownych Klubowiczów ten temat przerabiał ? Jeśli tak to proszę o pomoc :)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: Blash » 31 sie 2006, 14:56

Tomek jest specem od cb i poleca unidena 520 plus hustlera na alegro około 400pln

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: sloneczna » 01 wrz 2006, 18:17

Ja mam unidena 520 i hustlera .cena 290+100 (polecam jestem zadowolony).W Kappie ogólnie nie używam (antena szpeci )wyjątki jak dzieś jadę dalej .
Znajomy kupił na allegro za moim pośrednictwem albrechta 4400 za 100zł i antene hustlera i jest zadowolony zupełnie mu wystarcza zasięk do 5-6 km ,tyle co mój .
Wydaje mi się ,że nie warto przepłacać ,to co potrzebne to słychać nawet na tanim sprzęcie .Jedyne co to więcej musi operować pokrętłem od szumów .
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: tomek » 11 wrz 2006, 10:12

"sloneczna" pisze:Ja mam unidena 520 i hustlera .cena 290+100
Wozilem Hustlera ale przeiadlem sie na Indiane w blotnik - nie ma porownania i nie szpeci auta. Hustler jest jako antenka zapasowa, do szybkiego montazu, podobnie jak posiadany egzemparz Johnsona ;)
Torell:
Radyjko, albo U520 albo jakies starsze President Herbert, Johnson, Stary Harry (nie arry II), Alan 28.
Antena, wszystko zalezy gdzie bedziesz jak montowal i jakiej dlugosci oczekujesz. Indiana ma 145 cm, na blotniku wyglada OK. Na dach moze wystarczyc Carolina (ma 45 cm i przy tej dlugosci ma dobre parametry).
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: tomek » 13 wrz 2006, 10:44

"tomek" pisze: albo U520
Niestety Polscy importerzy dali ciala przy wprowadzeniu U520 na rynek, UKE, zapewne zainspirowany przez tracaca zyski koknurencje, przeprowadzil kontorle i... U520 i U510 znalazly sie na Liscie wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi
Do tej pory nie spotkale sie z informacja o zakazie uzytkowania juz zakupionego sprzetu, ale ponizsza informacja troche mnie zaniepokoila (co prawda sam nei uzywam juz Unidena ale szkoda takich dobrych radyjek!!!
Pytanie:

Legalność zakupu CB radia Uniden Pro 510 XL i Uniden Pro 520 XL.


Odpowiedź:

Radia CB marki Uniden model 510 XL i 520 XL nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika, dlatego znalazły się na liście wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi w stosunku, do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów: użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.

Informacje te zostały także przekazane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK Electronics i CANEX. Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE wykazały niezgodność konkretnych wyrobów pobranych od w/w dostawców.

W przypadku kiedy wymienione CB radia znajdują się w ciągłej sprzedaży prosimy o podanie danych adresowych tych punktów sprzedaży celem podjęcia działań kontrolnych.

W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

Zgodnie z artykułem 41c ust.4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. z póź. zm. o systemie oceny zgodności (Dz.U. Nr 204 poz.2087 z 2004 r.) organ prowadzący postępowanie (UKE) może nakazać stronie postępowania odkupienie wyrobu na żądanie osób, które faktycznie nim władają. Zastosowanie mają tu także przepisy o rękojmi za wady sprzedanego wyrobu.


Źródło
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: Blash » 13 wrz 2006, 14:36

tak tez to czytałem ,trochę nieciekawie

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: tomek » 13 wrz 2006, 15:03

"Blash" pisze:tak tez to czytałem ,trochę nieciekawie
Zastosowanie mają tu także przepisy o rękojmi za wady sprzedanego wyrobu.
Wiec przedawca, po zakwestionowaniu MUSI oddac kase! Poza tym niesadze, zeby misie sie wto bawily, bo latwo sie na tym przejechac, poza wymienionymi firmami rowniez inne prowadzalu U520 do obrotu!!!
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Oli
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 05 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Chojnice

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: Oli » 13 wrz 2006, 18:06

ja też jestem właśn ie na etapie kupowania cb i powiem szczerze że chciałem kupić unidena 510.... posiada on redukcję szumów tzw ANL /podobno jak już kupować radio to z tą opcją..../ i cena na allegro była całkiem całkiem bo około 230 zł.
Natomiast po tej prezentacji o niedopuszczeniu ich do funkcjonowania na rynku mam problem :?

a może tak Cobra z filtrem ANL? .... bo już sam nie wiem a niechciałbym przepłacać....

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: tomek » 14 wrz 2006, 8:12

"Oli" pisze: posiada on redukcję szumów tzw ANL /podobno jak już kupować radio to z tą opcją..../.
Aktualnie kazde radyjko ma filtr ANL, tylko niektore zalaczone na stale. Bardziej zwroc uwage na to aby radio mialoa RF Gain, zmiane czulosci radia. COBRA 19 DX IV jest oceniana bardzo pozytywnie i ma RFGain, szybka 19ke, PA. Zalety - dobre opinie i niska cena; Wady: duzy mikrofon (?), wyswietlacz, ktory moze slabo spisac sie przy niskich temperaturach!!
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: Blash » 14 wrz 2006, 12:38

a jaka antena jeśli chodzi o niemagnetyczne w zecie mam antene do gsm która jest zbędna i znakomicie mozna wykorzystac otwór do anteny cb

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: tomek » 14 wrz 2006, 13:08

"Blash" pisze:a jaka antena jeśli chodzi o niemagnetyczne
Jezeli dluga to polecam Indiane 125 cm (cena ~90 zl). Jezeli krotka to President Carolina lub Vermont - ale te antenki sa juz drozsze (140-150) zl.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: Blash » 14 wrz 2006, 15:21

czy ta indiana ma najwiekszy zasieg?

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: tomek » 14 wrz 2006, 15:32

"Blash" pisze:czy ta indiana ma najwiekszy zasieg?
Jest to antena helikalna, czyli bez normalnej cewki, cewk. Wg ekspertow jej zasieg odpowiada antenom dolnocewkowy do dlugosci promiennika 160-180 cm. Jednakrze ma ona wade, wygina sie mocniej przy duzych prekosciach ale inne aneny tez sie wyginaja raz jest delikatniejsza - latwiej ja uszkodzic.
Anten helikalnych sie nie stroi, a przynajmiej tak jest z Indiana.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: Blash » 14 wrz 2006, 15:35

czyli te 3 anteny maja podobny zasięg?

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Dedra - CB Radio od czego zacząć ?

Post autor: tomek » 14 wrz 2006, 15:45

"Blash" pisze:czyli te 3 anteny maja podobny zasięg?
Ciezko bedzie to stwierdzic a zwlaszcza jezeli chodzi o Zetke. Podejrzewam, ze Indiana na Twoim aucie bedzie miala najwiekszy zasieg, ale dobrze powina spisac sie rowniez Carolina, Vermounta nie testowalem, Caroline ma moj znajomy i zasieg jest... wystarczajacy. W przypadku CB zasieg zalezy od welu czynnikow, od Twojego radia i anteny poczawszy, poprzez uksztaltowanie terenu a na sprzecie rozmowcy skonczywszy ;).
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”