Kappa - przetwornice ksenonów/jaki producent

Radson
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 204
Rejestracja: 24 cze 2011, 10:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - przetwornice ksenonów/jaki producent

Post autor: Radson » 19 kwie 2015, 22:55

Mam egzemplarz kappy z ksenonami oryginalnymi i chce je zaadaptować do Coupe Kappy więc o to właśnie chodzi czy to będzie pług&play wiadomo coś przerobić na bank będzie trzeba :(
Lancia K. Sedan 2.0 turbo

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - przetwornice ksenonów/jaki producent

Post autor: Borek » 20 kwie 2015, 7:59

Jak z sedana do kupety to nie jestem pewien, ale przełożenie czujnika do samopoziomowania może nie być takie hop-siup - coupe ma krótszy rozstaw osi i ten nadajnik teoretycznie powinien być inaczej skalibrowany. W Eperze można zobaczyć czy do coupe i do sedana był montowany ten sam model tego nadajnika.

Za tym, że w coupe masz gotową wiązkę mogą (ale nie muszą) przemawiać dwa fakty:
- coupe jest poliftowe,
- przy lampach w coupe znajdziesz małą 4pinową wtyczkę, która pasuje do silnika w ksenonach.

Jeśli to się zgadza, to pozostaje ci znalezienie wtyczki od czujnika samopoziomowania przy tylnej belce oraz wymyślenie jak sobie założyć spryskiwacze reflektorów (no chyba że już masz ;)). Opcjonalnie możesz sobie przełożyć również akcelerometr.

Jeśli to się nie zgadza to czeka cię przerabianie całej wiązki... Według mnie to dobra okazja na inspekcję podłogi i odpicowanie wnętrza, jeśli nie powala. :D
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - przetwornice ksenonów/jaki producent

Post autor: Tomzik » 05 maja 2015, 20:21

Jeśli komuś przyjdzie do głowy wlewać wody do lamp to proponuję zastosować destylowaną, po kranówie na bank będą zacieki na odbłyśnikach - przerabiałem to ;)

Co do przetwornic - ja miałem chinole, podobne z wyglądu do Helli, i problemów z nimi nie było. A to, że czasem palnik startuje a czasem nie może też być z powodu nie stykających kabelków.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Radson
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 204
Rejestracja: 24 cze 2011, 10:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - przetwornice ksenonów/jaki producent

Post autor: Radson » 06 maja 2015, 20:46

Przetwornice zamówione od omegi.Sprawdzane były kilkukrotnie i niestety to nie wina kabli.W nasze lancie - Kosdarek coupe macie lampe po czyszczeniu,wygląda dobrze.Oczywiście czyszczenie woda destylowana :)
Lancia K. Sedan 2.0 turbo

Radson
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 204
Rejestracja: 24 cze 2011, 10:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - przetwornice ksenonów/jaki producent

Post autor: Radson » 08 maja 2015, 7:52

Panowie doszły przetwornice z omegi hella ale dalej nie świeci.Możecie dać jakiś konkretny schemat czy cuś jak to podłączyć czy pod te przetwornice trzeba coś przerabiać bo już się pogubiłem,a 200 zł nie może iść w plecy.
Lancia K. Sedan 2.0 turbo

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - przetwornice ksenonów/jaki producent

Post autor: Tomzik » 08 maja 2015, 14:39

A są ze starterami czy bez?
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa - przetwornice ksenonów/jaki producent

Post autor: kond243 » 08 maja 2015, 17:36

Witam te przetwornice z omegi są ze starterami mają wyjście od razu na palnik. Tylko trzeba podłączyć zasilanie z wtyczki przy reflektorze bądź z wnętrza reflektora od świateł mijania bo bez tego na pewno nie zadziałają.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”