Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Znalazłeś, widziałeś lub wiesz gdzie stoi jakaś Lancia, zdezelowana, na szrocie czy gdzieś w stodole... podziel się z nami tą informacją.
Znasz jakąś ciekawą stronę internetową poświęconą Lancii? Podziel się z nami dodając tutaj jej adres!
Tylko odnośniki dotyczące Lancii lub blisko z nią spokrewnione.
W dziale nie zamieszczamy linków do ogłoszeń, które za jakiś czas stracą ważność!

Moderator: giekso

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Czas głosowania minie 26 maja 2043, 21:05

powyżej 10
0
Brak głosów
7 - 10
0
Brak głosów
4-7
2
5%
1-3
18
45%
Wcale
20
50%
 
Liczba głosów: 40

szpoper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 234
Rejestracja: 09 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: szpoper » 07 wrz 2006, 0:02

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Awatar użytkownika
Młody
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1037
Rejestracja: 14 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: Młody » 07 wrz 2006, 10:50

Wcale! 8)
Dedra 2.0 TDS

Awatar użytkownika
darkobo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1547
Rejestracja: 09 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: darkobo » 07 wrz 2006, 10:58

"Mlody_lbn" pisze:Wcale! 8)
1. Gratulacje : ok2 :
2. Może po prostu krótko jeszcze jeździsz ? :?
3. Lublin to takie ładne, zielone miasto (LSM), ale korki i śnieżne zimy przecież też tam są :wink:
homo homini Lancia (est)
Było: Dedra 2.0 ie, Kappa 2.0, Kappa 2.4 JTD
Jest: Delta II 1.6 8V (w rodzinie ;) )

Awatar użytkownika
Aras
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 705
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: Aras » 07 wrz 2006, 11:02

wszystkie były z mojej winy ale to same wypadnięcia z bocznych dróg, i nigdy nikomu nic się nie stało , poza lekkim obiciem samochodów :)
Landrynka -Y 1,2 16V
zamiast Pasikonika srebrna Santarita:)

Awatar użytkownika
Młody
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1037
Rejestracja: 14 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: Młody » 07 wrz 2006, 11:19

Są jak najbardziej...! W zimie na ul. Filaretów (LSM) jeśli złapie mróz, to cała ulica to jeden karambol! Samochody jadą po lodzie i zatrzymują się na innym aucie!
Kto będzie w zimie w Lublinie lepiej niech uważa....! :wink:

Jako kierowca nie mogę się pochwalić długim stażem, ale doskonale umiejętności.. Kjs, Automobilklub, place manewrowe, itp. bo w Dederce wiozę swoje dupsko i parę innych..!
All Bezpieczeństwo!
Dedra 2.0 TDS

Awatar użytkownika
darkobo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1547
Rejestracja: 09 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: darkobo » 07 wrz 2006, 11:26

1. dachowanie Polonezem przy prędkości około 30 km/h - próba wyprzedzenia przy padającym od 10 minut śniegu, który jak się okazało zaczął zamarzać i robić szkalneczkę na jezdni + tylny napęd i brak doświadczenia - autko do naprawy, zero obrażeń (jechałem sam)
2. dzwon w sam środek zderzaka Nexii, która nagle zatrzymała się wyjeżdżając z parkingu (patrząc na drogę oceniłem, że spokojnie się za nią zmieszczę - kierowca Nexii widać ocenił sytuację zupełnie inaczej) - na Nexii zero śladów, w Dederce wymieniłem błotnik (uderzenie poszło po skosie)
3. wyjeżdżając z bramy na ulicę zbyt ciasno wziąłem zakręt i obtarłem zderzak Peugeota 307, który zatrzymał się zaraz za bramą, swoją drogą na zakazie zatrzymywania i postoju (w Dederce dotąd lekko wgniecione prawe drzwi pasażera) :cry:

Więceja dzwonów nia pamiętam, za wszystkie .....
homo homini Lancia (est)
Było: Dedra 2.0 ie, Kappa 2.0, Kappa 2.4 JTD
Jest: Delta II 1.6 8V (w rodzinie ;) )

Awatar użytkownika
Młody
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1037
Rejestracja: 14 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: Młody » 07 wrz 2006, 11:34

Wypadków z drugim uczestnikiem ruchu nie miałem, ale podczas treningu wypadłem Dedrą z zakrętu... dolny fartuch pękł i troszkę trawy zerwałem! :wink:
Dedra 2.0 TDS

Awatar użytkownika
strang
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2188
Rejestracja: 24 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: strang » 07 wrz 2006, 11:46

Z własnej winy miałem raz, w Zakopanem nie dałem lewego migacza i walnął we mnie patrol straży granicznej. Byłem wtedy kierowcą z niewielkim stażem.
W tył byłem stuknięty trzy razy, raz dachowałem-uciekałem w bok bo facet z przeciwka leciał na czołówkę.
Ale najlepszę-miałem czołówkę z radiowozem na sygnale-wypadł z zakrętu na moim pasie-starym Polonezem bez wspomagania wszedł w zakręt 130 prowadząc jedną ręką. W drugiej trzymał lizak-eskortował ministra przemysłu Francji. Przeprosiny od rządu Francji dostałem po tygodniu-z Policją sądziłem się półtorej roku.
Strang Delta 1,9td
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: Nat » 07 wrz 2006, 11:52

"strang" pisze:Ale najlepszę-miałem czołówkę z radiowozem na sygnale-wypadł z zakrętu na moim pasie-starym Polonezem bez wspomagania wszedł w zakręt 130 prowadząc jedną ręką.
rozumiem, ze wygrałes, jazda pojazdem uprzywilejowanym nie wyłącza odpowiedzialnosci za szkody powstałe z tytułu nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego. Tzn. moga owe zasady lamać, ale w przypadku kolizji nie są zwolnieni z odpowiedzialności.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

szpoper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 234
Rejestracja: 09 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: szpoper » 07 wrz 2006, 11:54

1. Audi 80 - wyleciałem z zakrętu , dachowanie
2. Seat Cordoba - w pracy na placu kopiowałem Hołowczyca 120 w zakręt na ręcznym przywaliłem tyłem w kontener z gruzem :D

Awatar użytkownika
strang
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2188
Rejestracja: 24 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: strang » 07 wrz 2006, 12:10

"Nat" pisze:
"strang" pisze:Ale najlepszę-miałem czołówkę z radiowozem na sygnale-wypadł z zakrętu na moim pasie-starym Polonezem bez wspomagania wszedł w zakręt 130 prowadząc jedną ręką.
rozumiem, ze wygrałes, jazda pojazdem uprzywilejowanym nie wyłącza odpowiedzialnosci za szkody powstałe z tytułu nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego. Tzn. moga owe zasady lamać, ale w przypadku kolizji nie są zwolnieni z odpowiedzialności.
Jeszcze lepiej-w ówczesnych czasach przy eskortowaniu VIP należało zamknąć drogę. Do sądu trafiły zdjęcia usytuowania i śladów hamowania tylko jednego pojazdu-np.. A najlepsze to że ja jechałem wynajętym autem, a policyjne radiowozy były w tych czasach nieubezpieczane. Sprawa toczyła się o to kto ma płacić za dwa auta.
Strang Delta 1,9td
Obrazek

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: grzole » 07 wrz 2006, 12:27

"strang" pisze: A najlepsze to że ja jechałem wynajętym autem, a policyjne radiowozy były w tych czasach nieubezpieczane. Sprawa toczyła się o to kto ma płacić za dwa auta.
W latach 90-tych polskie radiowozy jeździly bez OC przez wiele miesiecy. Potwierdzone przez ex-policjanta z drogówki.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
chris
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 219
Rejestracja: 17 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz (kujawsko - pomorskie)

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: chris » 07 wrz 2006, 12:48

z mojej winy wcale, jedną nie z mojej
Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2002
Tel. 669 181 298 Krzysztof
>http://www.falbydgoszcz.fora.pl

Mart27

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: Mart27 » 07 wrz 2006, 13:08

Szczęśliwie jeszcze nie miałem takiej sytuacji....choć trochę kilometrów zrobiłem.
Ale za to ostatnio wjechał mi w tyłem Lybry młodzieniec z dwumiesięcznym prawem jazdy i mówił: "przecież nic się nie stało".
Dodam, że zatrzymałem się na światłach i stałem tam dłuższą chwilę.
Na szczęście Lyberce rzeczywiście niewiele się stało (niewielkie zadrapanie na zderzaku).
Za to Renault 19 - rozbite lampy przednie, wgnieciony błotnik i lekko podniesiona maska.... :?

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Ile miałeś stłuczek , wypadków z Twojej winy ?

Post autor: mario09 » 07 wrz 2006, 13:30

"darkobo" pisze:1. dachowanie Polonezem przy prędkości około 30 km/h - próba wyprzedzenia przy padającym od 10 minut śniegu, który jak się okazało zaczął zamarzać i robić szkalneczkę na jezdni + tylny napęd i brak doświadczenia - autko do naprawy, zero obrażeń (jechałem sam)
2. dzwon w sam środek zderzaka Nexii, która nagle zatrzymała się wyjeżdżając z parkingu (patrząc na drogę oceniłem, że spokojnie się za nią zmieszczę - kierowca Nexii widać ocenił sytuację zupełnie inaczej) - na Nexii zero śladów, w Dederce wymieniłem błotnik (uderzenie poszło po skosie)
3. wyjeżdżając z bramy na ulicę zbyt ciasno wziąłem zakręt i obtarłem zderzak Peugeota 307, który zatrzymał się zaraz za bramą, swoją drogą na zakazie zatrzymywania i postoju (w Dederce dotąd lekko wgniecione prawe drzwi pasażera) :cry:

Więceja dzwonów nia pamiętam, za wszystkie .....
Jak jezdze na zajecia na Polibude to zawsze przecinam Filaretow i cale szczescie nigdy nie uczestniczylem w czyms podobnym, ale kat nachylenia tej drogi jest nieciekawy.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Znalezione & Linkownia :::”