Lybra 1.6 16v SW - przednie światła (drogowe)

mgziombel
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 24 mar 2015, 20:43
Imię: Marcel
Lokalizacja: Częstochowa

Lybra 1.6 16v SW - przednie światła (drogowe)

Post autor: mgziombel » 16 wrz 2015, 14:58

Witam serdecznie mam bardzo ogromny problem ;) na wstępie dodam że szukałem wszystkiego na forum, żarówki są dobrze włożone oraz sprawna reszta oprócz silniczka w prawej lampie nie podnosi ani opuszcza, ale w czym tkwi problem.. Ustawiam regulatorem światła mijania jest wszystko cycuś mogę idealnie je ustawić ale problem jest w światłach drogowych nie dość że świecą krzywo (nie wiele ale lewa do prawej prawa do lewej) to świecą dużo niżej niż światła mijania może troche wyżej niż halogeny i teraz kwestia gdzie co się popsuło? wyjmowałem lampę to jedynie jakie rozwiązanie widze to całe klosze wyregulować pod długie a krótkie wyregulować w dół, myślałem również nad podginaniem blaszek od trzymania żarówki przy długich ale to jest bez sensu poniewaz i tak klosz rozświetla.. Nie wiem już sam co mam robić.. potrzebuję pomocy

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra 1.6 16v SW - przednie światła (drogowe)

Post autor: Pawcio78 » 18 wrz 2015, 18:27

Z tego co pamiętam to przy każdej lampie są dwie białe śrubki. Jedna do regulacji góra-dół a druga lewo-prawo. Reguluje się do świateł mijania. Po ustawieniu świateł mijania drogowe muszą dobrze świecić. Jakie masz żarówki? Często kiepskie żarówki mają źle umieszczony żarnik przez co geometria świecenia wiązki światła jest nieprawidłowa.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
leonced
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 24 mar 2015, 23:35
Imię: Leszek
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra 1.6 16v SW - przednie światła (drogowe)

Post autor: leonced » 18 wrz 2015, 21:07

Niby głupie, ale może masz zamienione wtyczki. Nie wiem czy to możliwe ale w końcu to żarówki tego samego typu

mgziombel
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 24 mar 2015, 20:43
Imię: Marcel
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra 1.6 16v SW - przednie światła (drogowe)

Post autor: mgziombel » 21 wrz 2015, 16:00

Nie nie :x ani to ani to koledzy wchodzi na to że jedynie lampą całą moge świadła długie wyregulowac.. bo podniose lampe to opuszcze mijania i to jest jedyne rozwiązanie.. wtyczki nie mogą być zamienione bo regulacja jest tylko do świateł mijania a jak reguluje mijania to jest dobrze. Mijania są super wyregulowane a z długimi muszę sie bawić bo zauważyłem jak wyciągałem jedną lampe że dziura na śrubke jest większa i mogę podnieść/opuścić lampe i dopiero dokręćić :) Pobawie się dzisiaj bo mam dopiero czas to dam wam znać :>>

Jeremy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 149
Rejestracja: 03 lis 2011, 9:54
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra 1.6 16v SW - przednie światła (drogowe)

Post autor: Jeremy » 21 wrz 2015, 20:45

mgziombel pisze: Mijania są super wyregulowane a z długimi muszę sie bawić bo zauważyłem jak wyciągałem jedną lampe że dziura na śrubke jest większa i mogę podnieść/opuścić lampe i dopiero dokręćić :)
Reflektora nie da się regulować na śrubach mocujących, tj. można go zamontować tylko w jednej pozycji. Jeśli, jak opisujesz, możesz "regulować" reflektor to być może masz ułamane plastikowe "prowadnice", przez co sama lampa nie trzyma się w jednej, właściwej pozycji.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 2000

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra 1.6 16v SW - przednie światła (drogowe)

Post autor: Pawcio78 » 21 wrz 2015, 20:50

Dokładnie jak pisze Jeremy. Z lampy wystaje z tyłu bolec który wchodzi w otwór gdzieś w błotniku i zapobiega przestawianiu lampy. Rozbierałem kiedyś te lampy i nie pamiętam już jak przymocowane są odbłyśniki ale skoro mówisz że odbłyśnik od długich jest na stałe to pewnie tak jest.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”