Delta III 1.6 MJet 116KM - jaka długość bagnetu

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Delta III 1.6 MJet 116KM - jaka długość bagnetu

Post autor: mateusz07r » 23 lis 2015, 19:59

cześć,

po wymianie filtra kabinowego przyszła kolej na olej :)

sprawdzałem dzisiaj bagneten stan oleju i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu okazało się że oleju mam z dobre 3 cm ponad stan... samochód mam od miesiąca i powiem szczerze, że wcześniej się nie przyglądałem tej sprawie. Czy zna ktoś prawidłową długość bagnetu dla mojego silnika 955A4000 (bez plastiku sam pręt metalowy)? Wiem że kilka rzeczy było robionych przy samochodzie zanim został sprowadzony i nie mam pewności czy bagnet jest oryginalny...
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 242
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta III 1.6 MJet 116KM - jaka długość bagnetu

Post autor: Valdi » 23 lis 2015, 23:24

Bagnet z pewnością jest oryginalny i o właściwej długości.Problem z nadmiarem oleju jest ogólnie znany.Nie zakładaj nowych tematów na forum,tylko najpierw przeczytaj je,poszukaj w tych już istniejących tematach,używaj szukajki itp.Po co powielać,to co już było? W taki sposób w niedługim czasie zapanuje tu bałagan i tyle.Olej masz rozrzedzony przez paliwo-olej napędowy.Powodem jest to,że jeszcze nie nauczyłeś się jeździć tym samochodem,a być może i jego poprzedni właściciel nie posiadł tej umiejętności.Musisz bowiem nauczyć się rozpoznawać,kiedy w samochodzie zachodzi proces wypalania filtra DPF. W czasie trwania tej czynności nie możesz gasić samochodu.Trzeba zaczekać ,aż proces ten się zakończy.Jeżeli natomiast nie będziesz tego przestrzegał,to paliwo będzie ściekać do miski olejowej rozrzedzając olej-tak jak masz obecnie.Na Twoim miejscu czym prędzej wymieniłbym olej i filtr,a już koniecznie! trzeba zlać jego nadmiar.Jego zbyt wysoki stan powoduje zwiększone ciśnienie w komorze korbowej,a to może się źle skończyć dla silnika.O smarowaniu silnika mieszanką oleju i paliwa już nie wspomnę.Poziom oleju trzymaj w średnim zakresie.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III 1.6 MJet 116KM - jaka długość bagnetu

Post autor: mateusz07r » 24 lis 2015, 9:52

Dzisiaj rano zadzwoniłem do osoby, od której samochód kupiłem i dowiedziałem się że bagnet był wymieniany i dlatego nie mam pewności czy ma odpowiednią długość. Jak pisałem wcześniej kilka rzeczy było robionych w samochodzie i stąd wynikały moje domysły o bagnecie, nie wiem natomiast w oparciu o jaką wiedzę powstały Twoje...

Tematy na forum starałem się czytać dokładnie ale nie znalazłem informacji o długości bagnetu do mojego silnika (być może przeoczyłem), dlatego postanowiłem zapytać kogoś kto taki silnik ma i zamiast zgadywać czy bagnet jest oryginalny czy nie zmierzy swój i odpisze.

Jestem początkującym użytkownikiem tego samochodu oraz forum dlatego proszę o wyrozumiałość dla świeżaka. Filtr był regenerowany 2 tygodnie temu przez pracownika serwisu i nie wiedziałem że jest on również wypalany w tzw. między czasie. Dzięki za info i teraz wiem, że muszę o tym poczytać jak ten moment rozpoznawać :)
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 242
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta III 1.6 MJet 116KM - jaka długość bagnetu

Post autor: Valdi » 24 lis 2015, 11:40

Uważam,że pisząc mój post wykazałem odpowiednią ilość wyrozumiałości i niczym Cię nie obraziłem.Wskazałem tylko na kolejność poszczególnych kroków,nim założymy kolejny nowy temat.Takie są bowiem zasady i regulamin forum.I o to nie możesz się obruszać czy obrażać na mnie.
Co do bagnetu.Wyszedłem z założenia ,że bagnet jest oryginalny i odpowiednio długi.Kto bowiem i z jakiego powodu wymienia bagnet???Co można w nim zepsuć??? No powiedz sam ile razy w życiu wymieniłeś zepsuty bagnet /ja ani razu/.Stąd też moje przypuszczenia,że powód leży gdzie indziej i opisałem gdzie.Na forum są tematy o regeneracji DPF. Przeczytaj i wszystko będzie jasne.Raczej trudno natomiast o znalezienie tematu o długości bagnetu.Równie dobrze można by szukać tematu o długości tej czy innej śruby w naszym samochodzie,bo może ktoś wcześniej wymieniał i założył zbyt krótką,a może za długą.W praktyce jednak,takie rzeczy zdarzyć się mogą i tego oczywiście nie wykluczam.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III 1.6 MJet 116KM - jaka długość bagnetu

Post autor: mateusz07r » 24 lis 2015, 13:13

nie obraziłem się na Ciebie a nawet wręcz przeciwnie, bardzo doceniam, że chciało Ci się tak wyczerpująco odpowiedzieć na mój post ponieważ przy okazji dowiedziałem się kilku przydatnych rzeczy :)

Zgadzam się z Tobą, że nie ma na forum nie ma lub jak to ująłeś "raczej trudno o znalezienie" takiego tematu i własnie dlatego go założyłem. To według mojej wiedzy jest zgodne z zasadami i regulaminem.

Faktem jest, że założyłem temat o długości bagnetu dla mojej wersji silnika, a odpisałeś mi o regeneracji filtra DPF sugerując, że to ja robię bałagan na forum.

Uzupełniając, i mam nadzieje zamykając temat nieporozumienia dodam, że według uzyskanej rano wiedzy oryginalny bagnet z mojego samochodu został uszkodzony gdyż pękło plastikowe ucho (najprawdopodobniej przy wycieraniu bagnetu ktoś za mocno pociągnął pod felernym kątem). Fakt, że można znaleźć mnóstwo aukcji z bagnetami do kupienia może sugerować, że jednak czasem trzeba taki dokupić z tego czy innego powodu.

Reasumując jeśli ktokolwiek byłby uprzejmy, w chwili wolnej, zmierzyć bagnet z odpowiedniej wersji silnikowej będę bardzo wdzięczny za pomoc :D
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
Rutuś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2497
Rejestracja: 17 mar 2011, 22:44
Imię: Leszek
Lokalizacja: Warszawa-WJ

Re: Delta III 1.6 MJet 116KM - jaka długość bagnetu

Post autor: Rutuś » 24 lis 2015, 14:06

Długość samego bagnetu to 62,8 cm
jest Lancia Delta 1.6 2010 Alfa Romeo Mito 1.4 16V 2010 Alfa Romeo Giulietta 1.4 2011

była Lancia Lybra SW 1.9JTD 2003 Fiat Grande Punto 1.4 2005

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III 1.6 MJet 116KM - jaka długość bagnetu

Post autor: mateusz07r » 24 lis 2015, 15:26

bardzo dziękuje :)

po pracy sprawdzę swój i będę miał pewność czy mam dobry bagnet i zabieram się do wymiany filtra i oleju.

ponieważ faktycznie nie jest to popularny temat proszę moderatorów i zamknięcie go, według uznania oczywiście.
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Delta III 1.6 MJet 116KM - jaka długość bagnetu

Post autor: maciej_ignys » 24 lis 2015, 16:45

Na zaprzyjaźnionym forum Alfy pojechano kiedyś z gościem który twierdził że ma za krótki bagnet bo mu do oleju nie sięga :lol:
Rada Alfaholików ? Dospawać nową końcówkę ;)

Kolega faktycznie potraktował Cię sympatycznie w porównaniu do Alfaholików.
Należało bowiem szukać przyczyny zbyt wysokiego (coś przedostaje się do oleju - ropa, woda) lub zbyt niskiego stanu oleju (spalanie, wycieki)

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III 1.6 MJet 116KM - jaka długość bagnetu

Post autor: mateusz07r » 24 lis 2015, 17:31

rozumiem że pierwsze co przychdzi na myśl to nie długość bagnetu tylko to o czym piszecie ale jeśli ja wiem że był zmieniany i nie mam pewności czy na dobry, a nie na zasadzie "żeby było co kolwiek bo i tak mam go sprzedać" to wole zacząć od podstaw. Po co szukać przyczyn które nie istnieją jeśli jedynym problemem jest długość prętu...

naprawde sie ciesze że kolega sie rozpisał bo przy okazji wyszły inne rzeczy, o których nie wiedziałem a teraz już wiem :)
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”