Lybra 1.6 16v - silniczki klap nawiewów

Awatar użytkownika
Adrian138
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, 18:42
Imię: Adrian
Lokalizacja: Malbork, Polska

Lybra 1.6 16v - silniczki klap nawiewów

Post autor: Adrian138 » 19 maja 2016, 21:15

Witam. Szukałem i znalazłem stary temat lucasa ale mój problem jest taki. Ustawiam na szybę czołową zaczyna wiać przełączam na ryja i nie wieje ale przestaje wiać na szybę. Więc stwierdzam że silniczek klapy nawiewu szyby jest sprawny. Ustawiam tylko na ryja i nie wieje wgl. zero reakcji a na nogi to wieje non stop, czy nogi włączone czy wyłączone. Czyli prawdopodobnie dwa silniczki walnięte. Wyjąłem wszystkie 3, oby dwa są o nr. 0 132 801 155 2 i jeden z tym ślimakiem 0 132 801 154 2. Gdzie szukać tych silniczków? I jak zamontować ten silniczek ze ślimakiem? Za pomoc z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Ciało puszczone raz, puszcza się cały czas. :)

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Re: Lybra 1.6 16V - Silniczki klap nawiewów.

Post autor: Snail » 19 maja 2016, 21:29

Jak zamontować to ci niestety nie powiem. Co do wymiany, to jakiś czas temu miałem prawie to samo z tym, że na nogi nie wiało.
Po pierwszym wyjęciu i rozruszaniu silniczka wszystko jakiś czas działało, potem przestało. Ktoś gdzieś pisał, że wystarczy przeskoczyć o jeden ząbek na kółku zębatym. Ja chciałem kupić nowy, niestety w sklepach niedostępny. W ASO powiedziano mi, że nie wiedzą o który chodzi (pomimo podania wszystkich numerów jakie na nim były), mówili, żeby podjechać to "coś wymyślą".
W końcu kupiłem u brygadzisty1 używany i na razie działa.
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

jachu93
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 02 sty 2015, 16:38
Imię: Janek
Lokalizacja: Toruń

Re: Lybra 1.6 16v - silniczki klap nawiewów

Post autor: jachu93 » 31 maja 2016, 22:47

A jak się do nich dostać? Bo mam dokładnie ten sam problem - na szybę wieje, na nogi wieje, ale już na ryja ni c*** :(
Były: Seicento 1.1 -> Ignis 1.3 16v

Jest: Lybra SW 2.0 20v

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”