Kappa 3.0 V6 - wolne obroty

Kamil_91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 08 maja 2016, 15:38
Imię: Kamil
Lokalizacja: Bochnia

Kappa 3.0 V6 - wolne obroty

Post autor: Kamil_91 » 22 cze 2016, 19:06

Witam posiadam Lancię która ma problem z wolnymi obrotami. Na zimnym silniku i włączonej klimatyzacji oscylują w granicach 800-700, potem w miarę nagrzewania się silnika wzrastają do 1000 z klimatyzacją i 1200 z wyłączoną. Sprawdzałem na dwóch innych silnikach krokowych od Maniaka i jest identycznie. Rozkręciłem gumowe elementy dolotu i nie widzę żadnych nieszczelności. Czy winny może być jeden lub obydwa czujniki temperatury wody przy termostacie ? Ewentualnie z tego co widziałem na forum wmontować silniczek krokowy na jakiejś małej ilości silikonu (jednak siedzi on dość pewnie na swoim miejscu) ?

Obroty nie falują, nic nie przerywa, nie ma żadnych innych objawów poza tym, że są zbyt wysokie.

Tak w ogolę to witam wszystkich ;)

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa 97' 3.0 V6 Wolne obroty

Post autor: marceli » 22 cze 2016, 21:01

Sprawdź wężyki podciśnienia ,bo tutaj może być przyczyna.Objaw wskazuje na nieszczelność dolotu,podciśnień.

Awaria czujnika zazwyczaj sygnalizowana jest checkiem ,no a czy wartości ma poprawne możesz sprawdzić kompem.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Kamil_91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 08 maja 2016, 15:38
Imię: Kamil
Lokalizacja: Bochnia

Re: Kappa 3.0 V6 - wolne obroty

Post autor: Kamil_91 » 23 cze 2016, 7:45

Dzięki, wężyki podciśnienia tzn. te idące od odmy krokowca itp. ? Patrzyłem na nie i wyglądają OK, rzucę okiem jeszcze raz. Co do komputera to jest problem bo byłem u mechanika i próbował kilkoma komputerami i nie udało mu się podpiąć, mówił że najprawdopodobniej to wina tego iż ma wykupione aktualizacje i starszych aut po prostu po pewnym czasie nie rozpoznają mu komputery.
Widziałem w internecie różne kable do podpinania się własnym laptopem, jest ktoś w stanie mi polecić któryś sprawdzony to chętnie sobie zakupię ?

Kamil_91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 08 maja 2016, 15:38
Imię: Kamil
Lokalizacja: Bochnia

Re: Kappa 3.0 V6 - wolne obroty

Post autor: Kamil_91 » 02 lip 2016, 18:20

Witam, podpiąłem się pod komputer i wrzucam parę screenów. Generalnie wygląda jakby jakiś czujnik od obrotów był walnięty. Na obrotomierzu w kabinie wszystko jest normalnie (przegazowałem w trakcie tworzenia wykresu do ponad 5000 obr/min). Miałem błąd przepływomierza, skasowałem go i jest bez zmian, z papierów które dostałem razem z autem wynika, że kiedyś też kasowano błąd przepływki. Mocowo chyba też jest w porządku, na autostradzie rozpędziłem się ponad 240km/h wg. licznika. W trasie zeszło pół baku na 300km, z klimatyzacją non stop jadąc w miarę normalnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kamil_91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 08 maja 2016, 15:38
Imię: Kamil
Lokalizacja: Bochnia

Re: Kappa 3.0 V6 - wolne obroty

Post autor: Kamil_91 » 30 lip 2016, 23:35

Problem rozwiązany, ktoś musiał wcześniej bawić się śrubą przy przepustnicy. Po ustawieniu przepustnicy tak by "pozycja zaworu przepustnicy (bezwzględna)" wynosiła 10°, a nie 10,5° wszystko działa jak należy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”