Kappa SW 2.4 20v - błąd czujnika położenia walu

kicak21
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2015, 20:56
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Kappa SW 2.4 20v - błąd czujnika położenia walu

Post autor: kicak21 » 10 lip 2016, 10:04

Witam w mojej kruszynce poleciała uszczelka pod głowicą,mechanik oczywiście wszystko porobił itd.Pojechałem zobaczyć jak mu idzie i dowiedziałem się że padł czujnik położenia walu.Dodam że przy okazji robienia uszczelki kazałem wymienić rozrząd.Podłączyli pod komputer,porozkręcali pól samochodu i d..a.Mechanik powiedział że założył blokadę na rozrząd,powiedziałem że może to wariator ale stwierdził że nie.Co mogli spieprzyć,bo gościu to juz chyba sam nie wie co ma robić

Awatar użytkownika
ERWIN 78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2011, 13:49
Imię: Bartek
Lokalizacja: WOŁCZYN

Re: Kappa SW 2.4 20v Błąd czujnika położenia walu

Post autor: ERWIN 78 » 10 lip 2016, 10:48

Cześć najlepiej wymień czujnik a jeśli dalej będzie lipa to mechanik spiepszył robotę . mam taką luśke w sedanie kiedy temperatura osiągała ok.70 stopni auto gasło i po ostygnięciu paliło normalnie po wymianie czujnika poł. wału wszystko ok. z tego co piszesz o rozrządzie to mechanik mógł żle użyć blokad albo ich wcale nie używał, niektórzy próbują na kreski markerem znaczyć lecz to może skończyć się klapą i ze 175 kucy możesz mieć 100 kucy albo wcale nie ruszy . pozdrawiam

Awatar użytkownika
jasiugm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 372
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:14
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kappa SW 2.4 20v - błąd czujnika położenia walu

Post autor: jasiugm » 10 lip 2016, 15:51

Kiedy robi się odczyt błędów w Kappie na wyłączonym silniku, to zawsze pokazuje błąd 05 czyli czujnik położenia wału. Taki już jest ten sterownik.
Co do blokad, to upewnij się że nie są to te wadliwe za 30 zeta z allegro.
Kappa SW 2.0 20V VIS
Y 1.2 8V

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”