Kappa 2.4 20v - oryginalne/fabryczne blokady rozrządu

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa 2.4 20v - oryginalne/fabryczne blokady rozrządu

Post autor: Lewutek » 12 sie 2016, 10:49

WITAM ...

Jak w temacie ... szukam do wypożyczenia (za gratyfikacją :D ) oryginalnych/fabrycznych blokad rozrządu do silnika 2,4 20V ... numer: 18 60 819 000 ... cel: ustawienie rozrządu :lol:

Zrobiłem "doktorat" na podstawie DTR-ki Fiata ... zresztą na forum temat blokad i celowego "nieporządku" u FIATA w temacie blokad przeanalizowałem ... stąd szukam dostępu do blokad wyszczególnionych powyżej.

Wiem, że silnik można ustawić na fabrycznych blokadach 18 60 892 000 ... bo do tej pory wg tych blokad miałem ustawiony rozrząd i silnik ładnie/równo pracuje ... i do takich blokad mam dostęp ... ale po latach użytkowania auta i chęci pozostania z nim wolałbym jednak co jakiś czas ustawić rozrząd na dedykowanym narzędziu serwisowym. Wiem, że są także blokady "klony" po sklepach o nieznanej geometrii ... i nie chcę w takie "klony" iść (przynajmniej na ten moment) ... i wiem, że można także oryginalne blokady kupić w serwisie Fiata : beczy :

Temat w miarę pilny :!: ... ktoś pomoże :?:

PS. Jeśli temat nie jest w odpowiednim miejscu forum ... to można go przenieść : zawstydzony :

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa 2,4 20V- oryginalne/fabryczne blokady rozrządu

Post autor: marceli » 12 sie 2016, 14:53

W temacie poruszana była ta sprawa również.
Ma takie blokady.

Zadzwoń do Maćka,może Ci pożyczy numer na PW.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa 2,4 20V- oryginalne/fabryczne blokady rozrządu

Post autor: Lewutek » 12 sie 2016, 15:25

CZE ...

Dzięki za odpowiedź i numer telefonu ... zadzwonię, pogadamy :D ... zobaczymy ... ale wg zdjęcia blokad w tym temacie mają inny numer ... 18 70 628 000 ... i te blokady nie wyglądają na fabryczne/FIAT-owskie ... i ten numer nawet nie występuje w DTR-ce FIATA ... ale OK ... podzwonię ... pogadam ... podejrzewam, że FIAT celowo zrobił zamieszanie z numeracją blokad, aby ich nie klonować ... i podejrzewam, że wszystkie dedykowane blokady :!: do danego typu silnika :!: pomimo różnej numeracji są tymi samymi "krzywkami" ... ale to można sprawdzić/udowodnić poprzez konfrontację oryginalnych blokad (pomimo różnych numerów na nich nabitych) ... no tylko, że trzeba mieć dostęp do tych oryginałów celem ich dokładnego porównania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”