Kappa 2.4 20v - zgasła podczas trasy

roger.glowacki
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2015, 17:35
Imię: Roger
Lokalizacja: Konin

Kappa 2.4 20v - zgasła podczas trasy

Post autor: roger.glowacki » 12 sie 2016, 18:03

witajcie, mam problem; wyjechałem do UK moją Lancią Kappą, na której jeszcze nigdy się nie zawiodłem; aż do teraz; dojechaliśmy bezpiecznie dwa tygodnie temu, ale 6 dni temu miał miejsce niemiły incydent; podjechaliśmy normalnie pod sklep, a kiedy wróciliśmy już nie chciała odpalić; rozrusznik kręci, akumulator prawie nowy, a silnik nie ma chęci nawet na moment przepalić; nigdy wcześniej nie miałem takiego kłopotu, co więcej zawsze (nawet zimą) odpalała na dotyk; spróbowałem na kilka minut odpiąć klemy akumulatora, żeby reset kompa zrobić, ale nie pomogło; na końcu jeszcze wrzuciłem bieg i pobujałem nią mocno - pomyślałem, że może jakiś czujnik w skrzyni zawiódł; nie wiem, czy to to pomogło ale odpaliła; jeździła bez problemu prawie tydzień i dziś znów to samo - dojechałem na miejsce a jak wróciłem nie mogłem już ruszyć z parkingu; tym razem nie odpinałem aku, lekkie bujanie na biegu również nie pomogło, ale wrzuciłem na bieg i szarpnąłem auto rozrusznikiem - odpalił; niestety daleko nie dojechałem - zgasła na mieście po niecałym kilometrze; szarpanie na biegu nie pomogło, zepchnąłem na pobocze; po kilku minutach jeszcze żona spróbowała i udało się odpalić więc chyba to bujanie i szarpanie to przypadek; stwierdziłem, że poczekamy jeszcze chwilę zanim ruszymy ale zgasła sama po dwóch minutach; postaram się ją dziś zaholować pod dom; angielscy mechanicy pomijając fakt, że mogą się Lancią niechętnie zająć są bardzo drodzy; macie jakiekolwiek sugestie co mogę sprawdzić?; przed wyjazdem kupiłem interfejs, ale jeszcze nigdy go nie używałem; czy coś z niego wyczytam?; czy to kwestia jakiegoś czujnika, czy jakaś usterka komputera?; będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc;
Roger

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Lancia K 2.4 20V zgasła podczas trasy

Post autor: Lukasz_TG » 12 sie 2016, 18:27

99,9 % czujnik położenia wału. Wymiana banalna, znajduje się koło rozrusznika.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Maniak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 4037
Rejestracja: 21 sty 2014, 21:25
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Staroźreby

Re: Lancia K 2.4 20V zgasła podczas trasy

Post autor: Maniak » 12 sie 2016, 19:13

Jeśli podczas próby odpalania wskazówka obrotomierza leży na zero i nie drgnie w górę to na stówe czujnik położenia wału.
Pod przepustnicą masz kości 2szt. ponaciągaj kablami, u mnie pomogło na miesiąc, potem czujnik wymieniłem.
Kappa 2.0, 2.4, 3.0, 2.4TD WSZYSTKIE CZĘŚCI!
Tel. 606 692 044 Jak by co było trzeba.
Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne.

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Lancia K 2.4 20V zgasła podczas trasy

Post autor: Lukasz_TG » 12 sie 2016, 21:40

Maniak pisze:Jeśli podczas próby odpalania wskazówka obrotomierza leży na zero i nie drgnie w górę to na stówe czujnik położenia wału.
Pod przepustnicą masz kości 2szt. ponaciągaj kablami, u mnie pomogło na miesiąc, potem czujnik wymieniłem.
Heh, bo ten czujnik w tych silnikach to taki typ cicho ciemny :) Też to przerabiałem, nie zapala, postoi troche zapala, i tak przez jakieś dwa tygodnie troche poruszać kablami i znowu pali, aż wkońcu skończyłem na lawecie, po wymianie czujnika jak na razie od ponad pół roku spokój. Z reguły takie czujniki działają w pełni, lub wcale, więc się na początek szuka przyczyny w instalacji elektrycznej, brak styku, przetarte kable, ale to nic nie daje. Ten czujnik niestety jest bardzo wredny :)
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Re: Lancia K 2.4 20V zgasła podczas trasy

Post autor: Snail » 12 sie 2016, 22:05

W Lybrze jtd też to miałem. 2-3 km zasięgu dopóki czujnik się nie przegrzał. Potem jakieś 10-15 min. odpoczynku i od nowa.
Kosztował mnie razem z wymianą 140 zł. i spokój. Od 3 lat już.
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

elvisjk2
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia K 2.4 20V zgasła podczas trasy

Post autor: elvisjk2 » 13 sie 2016, 19:21

Hej, mialem taki sam problem. Silnik zgasł i nie chciał odpalić, samo się naprawilo po 15 minutach. Innego razu też nie chciał odpalić ale wtedy posluchalem i zauważyłem że pompa paliwa nie pracuje (takie bzzt jak kluczyk przekręcisz). Przedmuchalem kostkę pompy i śmiga do dziś ??
Lancia Kappa 2.0

roger.glowacki
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2015, 17:35
Imię: Roger
Lokalizacja: Konin

Re: Kappa 2.4 20v - zgasła podczas trasy

Post autor: roger.glowacki » 14 sie 2016, 19:24

wczoraj wieczorem ściągnąłem ją pod dom; odpaliła i dojechała bez problemu, ale już nie ryzykuję jazdy zanim zmienię ten czujnik; wykręciłem go, tylko widzę, że u mnie jest inna wtyczka; katalogi oraz serwisówka wskazują, że siedzi tam oryginalnie Bosch 0261210119 taki jak ten:
http://i67.tinypic.com/29ckks4.jpg
który ma 3 piny; tymczasem u mnie jest 2-pinowy, widoczny na poniższym zdjęciu:
http://i65.tinypic.com/n6t853.jpg
i teraz się zastanawiam, czy w moim modelu występuje inny czujnik?;

znalazłem taką aukcję, z czujnikiem z wtyczką 2-pin:

i jest tu mowa, że pasuje także do Kappy 2.4 20V ale w wersji SW (czyli kombi o ile dobrze kojarzę);
wpisałem numer części FIAT 46469866 na eBay i znalazłem tą aukcję:

i jeszcze taką:

ale tam weryfikator części twierdzi, że nie pasuje do Lancii Kappa i już nie wiem co mam kupić;
miał ktoś u siebie czujnik z wtyczką 2-pinową i wie jaki jest jej numer katalogowy?;
Ostatnio zmieniony 14 sie 2016, 20:29 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Linki z "Allegro" niedozwolone w dziale technicznym!!!
Roger

Awatar użytkownika
Maniak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 4037
Rejestracja: 21 sty 2014, 21:25
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Staroźreby

Re: Kappa 2.4 20v - zgasła podczas trasy

Post autor: Maniak » 14 sie 2016, 19:38

3 pin .....przedlift : yesyes :
2 pin......polift po 99r. 8-O
Który u Ciebie jest rocznik :?:
Kappa 2.0, 2.4, 3.0, 2.4TD WSZYSTKIE CZĘŚCI!
Tel. 606 692 044 Jak by co było trzeba.
Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne.

roger.glowacki
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2015, 17:35
Imię: Roger
Lokalizacja: Konin

Re: Kappa 2.4 20v - zgasła podczas trasy

Post autor: roger.glowacki » 14 sie 2016, 22:18

rocznik 2000; czyli w takim razie podany w serwisówce i katalogach Bosch 0 261 210 119 dotyczy wersji przed '99; jaki w takim razie jest numer do mojej wersji?;
Roger

roger.glowacki
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2015, 17:35
Imię: Roger
Lokalizacja: Konin

Re: Kappa 2.4 20v - zgasła podczas trasy

Post autor: roger.glowacki » 24 sie 2016, 21:41

udało mi się znaleźć; wiele katalogów pokazuje brak zgodności z jakąkolwiek Lancią, ale kupiłem na eBay'u za 11 funtów, zamontowałem, podłączyłem i jak na razie śmiga bez problemu; choć pewnie dopiero jak przejeździ bez awarii miesiąc będę spokojny; numer katalogowy to FIAT OE 46469866; czasem widnieje także jako BOSCH BO 0261210160; jest on ze złączką dwu-pinową dokładnie tak jak w mojej Lancii; może się komuś przyda; bardzo dziękuję za pomoc;
Roger

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”