Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 20 wrz 2018, 23:16

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9
Autor Wiadomość
PostDodany: 16 wrz 2018, 18:57 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Dzięki Energetyk : ok2 : roboty było co nie miara ale na szczęście zdecydowałem się z tym udać do ziomka który ma idealne warunki na takie zabiegi, najgorsze było zerwanie starych tuleji.. reszta całkiem sprawnie nam poszła. Ale po 3 tyś km w trasach stwierdzam że regeneracja zawiechy była warta każdej złotóweczki. Jedyne co jeszcze zostało to łączniki stabilizatora przód ale jest cisza więc narazie nie ruszam.

Wczoraj wymieniłem olej, już ponad 8 tyś zleciało od ostatniej wymiany. Tym razem zalany został GULF 5W50 oczywiście. Filtr standardowo UFI

Ostatnio znowu kupiłem sobie tester kompresji i tak sprawdzałem tą kompresję że padł mi ... rozrusznik
Wyciągnąłem zaniosłem do znajomego, diagnoza tuleje do wymiany a szczotki przy okazji... teraz chodzi jak automat. Różnica jest kolosalna. Polecam :D

Obrazek
Jakby kto nie wiedział jaki rozrusznik w 20vt to patrz zdjęcie wyżej

Co jeszcze... już dłuższy czas walczę z wariacjami wskaźnika temperatury płynu chłodniczego tj. Zazwyczaj jak włącza się wentylator to wskazówka biegiem wędruje na ponad 115° gdzie w MESie pokazuje ok 95°. Najgorsze że czujnik był niedawno wymieniany ten trzypinowy a na starym czujniku jest to samo. Ręce powoli opadują. Wymieniłem za to na nowy ten jednopinowy bo jeździłem na odpiętym z uwagi na to że jak był podpięty to wskazówka od razu leciała na 130° I zapalała się czerwona kontrolka. Na szczęście wymiana na nowy załatwiła sprawę.
Obrazek
Jeśli chodzi o temperaturę to że tak powiem ostatnimi czasy już taki incydent się nie zdarzał ze wskakiwaniem na ponad 115° czyli " samo się naprawiło" ciekawe na jak długo...

Muszę staruszkę pochwalić bo w tym sezonie zrobiłem 3 trasy średnio po 1 tyś km bez najmniejszego problemu. Jedynie co dolewalem LPG i olej :D
I tak się bujamy...

Obrazek

Pozdro

PostDodany: 16 wrz 2018, 20:03 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Też myślałem żeby przy następnej wymianie zalać Gulfa 5W50, no to zobaczymy jak się u Ciebie spisze ;)

Lancia Kappa 2.4TDS
Lancia Kappa 2.0 16VT
Jest:
Lancia Kappa Coupe 2.0 20VT
Lancia Delta II 1.8 16VVT

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9

Strefa czasowa UTC+02:00