Jaka ergonomiczna mysz do pracy z komputerem?

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
michal1045
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1645
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Jaka ergonomiczna mysz do pracy z komputerem?

Post autor: michal1045 » 23 wrz 2018, 0:54

Cześć,
Od 4 miesięcy pracuje przed komputerem przez całe 8 godzin. Z każdym dniem coraz bardziej dokuczliwy staje się dla mnie ból dłoni : beczy :
Jak do tej pory nigdy nie miałem z tym problemów, ale też nigdy nie spędzałem tak intensywnie czasu przez kompem.
Walkę z bólem zacząłem od przyniesienia prywatnej myszki, po miesiącu dokupiłem jeszcze żelową podkładkę Fellowes do myszki. Odkąd używam podkładkę znacząco zmalały bóle nadgarstka, ale niestety pojawiły się bóle dłoni. Niebawem dokupię jeszcze żelową podkładkę na nadgarstki do klawiatury.
Zastanawiam się również nad kupnem ergonomicznej myszy, ale jest tak duży wybór, że nie mam pojęcia na co się zdecydować. Czy mógłby ktoś coś polecić? Czy miał ktoś styczność z pionowymi myszami?
Nie musi być to najtańsza mysz, ale nie chciałbym kupować kilku i dobierać metodą prób i błędów. Co do specyfiki pracy - bardzo dużo klikania lewym klawiszem, scrolowania, pracuję na dwóch monitorach zatem również dużo "jeżdżenia" kursorem.
Pozdrawiam Michał, syn Geparda
Y 1.2 8v Cosmopolitan + Delta 1.4 Tjet 120 KM LPG
Są jeszcze Y 1.2 8v Marie Clarie + BX 1.9 TRI + Xsara Picasso 2.0 HDI + Dodge Grand Caravan 2007
Były Kappa SW 2.4 TDS, Y 1.2 16v, Piaggio ZIP 2010, Phedra 2.0 JTD
Obrazek

Gracjan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 06 lis 2016, 17:09
Imię: Gracjan
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaka ergonomiczna mysz do pracy z komputerem?

Post autor: Gracjan » 23 wrz 2018, 8:00

Pomyśl nad czymś takim: Sculpt Ergonomic Desktop od Microsoftu. Drogi zestaw, ale z tego co piszą bardzo dobrze się pracuje. Ja od 4 lat spędzam przy kompue po 8 i więcej godzin dziennie pracując na 2 lub 3 monitorach. Używam obecnie zestawy Comfort wireles descktop od Logitecha i kest siper. Myszka tam zastosowana to chyba Marathon. Podkładka pod mysz żelowa a klawiatura ma już wbudowaną solidną i wygodną.
Co do myszki to polecam jeszcze trackballe od Logitecha. Na początku dziwnie, ale później bajka. Niestety wszystko to jest dość drogie, ale warte swojej ceny

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1112
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka ergonomiczna mysz do pracy z komputerem?

Post autor: mikee72 » 23 wrz 2018, 11:57

google: zespół cieśni nadgarstka
Dolegliwości spowodowane wielogodzinną pracą przy komputerze można minimalizować - ale nie da się ich wyeliminować przez kształt myszki.
Poczytaj sobie o ergonomii pracy przy komputerze i nawet jeśli część wskazówek może wydawać się śmieszna, to warto je stosować.
Najlepszy są umiar, przerwy i drobne ćwiczenia nadgarstków i ramion oraz odrywanie oczu od ekranu - najlepiej popatrzeć na zieleń za oknem.

Osobiście używam od 10 lat lat bezprzewodowego zestawu Logitech MX5500. Nie ma go w ofercie od dawna :(
Niedawno wypakowałem drugi komplet, w zapasie mam też trzeci.. Kupiłem na zapas, bo nie wyobrażam sobie już innego he he

W każdym razie - w zestawie jest myszka MX Revolution i jest naprawdę wysokiej jakości, bardzo wygodna i przemyślana.
Wszystkie przyciski idealnie na miejscu, dosyć ciężka, bdb ślizgi. Długa praca nie męczy nadgarstka.
Była kiedyś do kupienia osobno, ale jeśli Logitech oferuje coś podobnego (nie interesowałem się) - to poleciłbym.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”