Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 16 paź 2018, 2:37

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostDodany: 13 paź 2018, 19:17 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Awatar użytkownika

Imię: Sebastian
Cześć,
chyba nadszedł czas na zmianę auta jakie nam służy do codziennej orki z rozwożeniem dzieciaków do szkoły/żłobka.
Może ktoś od nas chciałby zagospodarować naszego Ypsilona? Wydaje mi się, że to jeden z najlepszych Ypsilonów w kontekście stanu technicznego i ogólnego utrzymania. Ja ze swojej strony napiszę tylko, że to najlepszy samochód w kontekście kosztów utrzymania jaki miałem okazję mieć w swoim parku maszyn. Wystarcza mu raz do roku wizyta w warsztacie (wymiana WSZYSTKIEGO co potrzeba) i znowu na rok spokoju.
A nie przepraszam raz było poza planem: pękła obudowa od alternatora i musiałem, o zgrozo, odwiedzić mechanika drugi raz. Szok i niedowierzanie.

Zalety naszej srebrno-srebrnej strzały (nie wszystkie, piszę ot tak z pamięci - jak porozmawiamy co powiem i wyjmę wszystkie dokumenty):
- bikolor: oklejony folią dach maska i klapa,
- dwa komplety kół (zima stal 14` dębica frigo, lato aluminium oryginalny w kolorze stalowym 15`opony nowe kupione w tym roku dębica presto)
- pełna konserwacja podwozia i profili,
- wymienione jakieś 40 - 50 kkm temu (tyle mamy auto) sprzęgło, docisk, amortyzatory, rozrząd, hamulce, wahacze, i co to ma jeszcze mi się przypomni: ogólnie wszystko jest/było zrobione bez większego patrzenia na koszty: auto ma być w pełnej sprawności,
- w tym roku wymieniony termostat i później nagrzewnica (widok auta po rozebraniu go z deski rozdzielczej: bezcenne, no i 1 kpln z portfela ;)),
- pełna instalacja do CB (niewidoczna dla laika antena Presidenta plus zasilanie, antena FM wewnętrzna),
- radio Alpine mp3, pełniące od razu rolę zestawu głośnomówiącego do telefonu (genialnie działa),
- akumulator ma bodajże z rok czy dwa,
- jeździ na oleju w pełni syntetycznym (PAO) 5W40, zawsze wymieniany z wszystkimi filtrami co 12-14 kkm,
- klimatyzacja,
- kierownica i gałka biegów obszyta grubą skórą,
- światła do jazdy dziennej Philips,
- i dużo dużo więcej - jak ktoś będzie mnie męczył to sobie przypomnę i znajdę rachunki :)
- nie zdarzyło się nigdy ażeby auto miało problemy z przeglądem rejestracyjnym.

Wady:
- pęknięty lekko tylny zderzak (teść mi przycelował w słupek jak cofał tym wielkim autem),
- coś zaczęło brzęczeć przy porannym odpalaniu (jakby jakaś osłona metalowa się poluzowała),
- zaślepki od elektrycznych lusterek odpadły (mam je),
- nosi ślady walki ulicznej dużego i zatłoczonego miasta: albo ktoś mi trafiał w auto przy parkowaniu albo M. o coś przycelowała ale bez dramatu oczywiście. Większość usunę pasą polerską, piszę dla spokoju ducha.

Ogólnie: IMO to najlepszy Ypsilon jaki dzisiaj jest na sprzedaż patrzeć z perspektywy otomoto. Naprawdę auto jest traktowane zgodnie ze sztuką: wszystko wymieniane na czas bez patrzenia na aspekt: stary samochód i się nie opłaca.
Na dzisiaj nadal wsiadam w Y i bez problemu jadę nim np. do Warszawy.

Sprzedajemy go z łezką w oku: to ulubiony samochód M. Jakbym miał miejsce do schowania go pod dach to zostałby u nas w domu.
Tym nam gorzej, bo chyba nie uda mi się kupić w akceptowalnym stanie "nowego" Ypsilona bo o Musie już nawet przestałem marzyć :(

B. chciałbym aby nasz trafił do kogoś od nas: naprawdę szkoda przeznaczyć go na zamęczenie. I nie mam tu na myśli zainwestowanych w niego pieniędzy.
Cena: 4500 PLN
albo inaczej: do ustalenia.
Telefon do mnie macie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00