Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Moderator: stabraf

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: kartonik » 07 lut 2007, 8:19

"proper" pisze: 2. mała pojemność bagażnika
Pozdrawiam!!!
To fakt. Lybra ma maly bagaznik w porownaniu do aut z tego segmentu. Brakuje tak z 50-70 litrow.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Nat » 07 lut 2007, 11:59

A to ciekawe, mors, mors, mors, mors, mors
Bo elektronika nie jest elementem, który faktycznie jakoś szczególnie sie psuje w Lybrach. Wedlug mojego rozeznania niewleie osób ma problemy z elektroniką.

A co do parowania tylnej- chyba lepsze niz nawiew jest włączenie ogrzewania tylnej szyby? U mnie działa.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
mors
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 206
Rejestracja: 19 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: mors » 07 lut 2007, 12:13

"Nat" pisze:A to ciekawe, mors, mors, mors, mors, mors
Bo elektronika nie jest elementem, który faktycznie jakoś szczególnie sie psuje w Lybrach. Wedlug mojego rozeznania niewleie osób ma problemy z elektroniką.
Nie wiem czemu tamten post poszedł dwa razy. Ta elektronika to przypadłość wszystkich nowoczesnych aut. Mam poprostu pecha ze trafiło na mnie i tyle. Ale z powodu sterownika świateł usterka nie do usunięcia bo umiejscowiona w liczniku i nikt się nie chce tego podjąć. Najlepszy autoelektronik na śląsku rozebrał zlokalizował i stwierdził że taki układ scalony jest produkowany tylko do tego licznika i jest niezdobywalny. Ok Nie ma sprawy myślę sobie na razie pojeżdze z sygnalizacją uszkodzenia świateł i zlokalizuje gdzieś na allegro licznik i bez problemu kupie (500 zł). Ale okazuje się że to nie koniec bo licznik jak kupie muszę dać do zaprogramowania elektronikowi bo jest dedykowany do konkretnego autka ma w sobie numer nadwozia i inne. Trochę się zrobiło błędne koło stąd moja frustracja. Ale już lepiej bo do piktogramu o uszkodzeniu świateł i wyciąganiu kostki z tylnej lampy po zaparkowaniu można przywyknąć. Pozdrawiam i życze zadowolenia z Lybry. Generalnie udany samochód i te wady z tego działu jakieś drastyczne nie są. Tak uważam.

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Petrus » 07 lut 2007, 12:21

mors! To co napisałeś jest dla mnie novum. A to ciekawe.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: kartonik » 07 lut 2007, 13:35

"Nat" pisze: A co do parowania tylnej- chyba lepsze niz nawiew jest włączenie ogrzewania tylnej szyby? U mnie działa.
Mialem na mysli tylne boczne.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Nat » 07 lut 2007, 15:51

A co ci przeszkadza chwilowe zaparowanie tylnych bocznych szyb? (nad bagaznikiem?)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Mart27 » 08 lut 2007, 10:13

dużo tych rzeczy jak na miłośników marki.... ;)
ja jak wymieniłem termostat nie mam problemów z parowaniem - mimo iż Lybra mieszka pod chmurka....
jeśli chodzi o rolete bagaznika (SW) to rzeczywiście nie najwyższych lotów...
trochę wkurza brak polskiej płyty do navi, ale przecież pilota potrzebujemy głównie w obcych miejscach.....
większych problemów wpływających na odczucia z jazdy nie odnotowałem - no może jeszcze trudność wymiany żarówek (wymieniałem już i przód i tył)....

kruv
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: kruv » 18 lut 2007, 20:09

brak tylnej wycieraczki w sedanie

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Petrus » 19 lut 2007, 7:23

"kruv" pisze:brak tylnej wycieraczki w sedanie
W jakich sedanach masz tylne wycieraczki? Znowu czegoś nie wiem?
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Łukasz » 19 lut 2007, 9:12

Montowali np w mondeo sedanie w wersji Ghia :D ale to bardzo rzadka sprawa
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

Awatar użytkownika
gregory_gb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 20 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: Śremkowo near Poznań

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: gregory_gb » 20 mar 2007, 10:09

18.- Wskaźnik przepalonych żarówek.
Po cholerę wymyślili by sygnalizować przepalenie postojówki, a mijania już nie. A w postach można wyczytać, że jak padnie któraś z tylnych też sygnalizacja nie działa.
Uważam, że ta funkcja powinna być lepiej przemyślana przez Fiata.
KleKle...LANCIA Lybra 2,4 JTD SW LX...KleKle

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: NajMlodszyM » 23 mar 2007, 13:42

"gregory_gb" pisze:18.- Wskaźnik przepalonych żarówek.
Po cholerę wymyślili by sygnalizować przepalenie postojówki, a mijania już nie. A w postach można wyczytać, że jak padnie któraś z tylnych też sygnalizacja nie działa.
Uważam, że ta funkcja powinna być lepiej przemyślana przez Fiata.
u mnie jak padła tylna, sygnalizacja zadzialala...
Obrazek

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Simon » 25 lip 2007, 21:19

Pozwole sobie odgrzebać stary temat. Czytam o tych "wadach" i smiać mi sie chce. Powiedzcie mi, że to prawda, że największym problemem posiadaczy Lybry jest parowanie szyb i niepraktyczna roletka bagażniku. Poza tym nic? tuleje wahaczy nie zużywaja sie zbyt szybko? termostaty nie padają?sprzęgła się nie zużywają?

jak już jesteśmy przy wadach:
1. Czytam to forum i już nie kumam jak to jest z tą polską navi - jest w końcu czy nie ma i nie bedzie. Coś ktoś wspominał o jakieś adaptacji VDO czy oplowskiej...?
2. Nikt nie próbował założyć roletki zwijanej z jakiegoś innego auta?

PS. Czujnik parkowania można dokupić i założyć niewielkim kosztem. Ktoś próbował?
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Nat » 26 lip 2007, 8:00

To miło, ze wady Lybry wzbuzaja śmiech, a nie przerażenie ;)

Co do meritum Twojej wypowiedzi:

1. tuleje wahaczy: od półtora roku trzepię moją Lybrę dzień w dzień po makabrycznych dziurach ulicy Puławskiej w Warszawie- wczesniej nie wiem kiedy poprzedni właściciel wymieniał coś z zawiechy (ale porzadny był więc nie wykluczone, że jednak) i... nic. Z zawieszenia w zesżłym tygodniu p raz pierwszy od zakupu cos wymieniłem- prawą końcówke drążka (BTW, jest symetryczna- bez profilowań, więc kupując nie trzeba mówic "z której strony końcówkę potrebujemy")
2. Termostaty nie padają. W każdym razie nie nagminnie (bo zaraz się znajdzie ktoś, komu jednak padł ;))
3. Sprzęgło- jesli chcesz wyczytac, że trzeba wymieniać sprzęgło, opony, akumulatory filtry i płyny, to nie ten wątek ;). Sprzęgło jeśli pada, to po rozsądnym okresie eksploatacji lub u ludzi nie potrafiących jeździć (a więc nie ejst to wada)
4. Fabryczna navi PL. Nie ma i nie będzie.
5. Roletka: spróbuj, jak Ci się uda obfotografuj i pochwal się. Moim zdaniem roletka to jest drobiazg, chodź w nowym fokusie (akurat ostatnio jeździłem) jest to rozwiązane lepiej.

A teraz kilka uwag natury ogólnej. Lybry w wiekszości trafiają do Polski najczęściej jako już mocno przechodzone, albo sa od oczątku w kraju często jako auta poleasingowe. Słowem, wiele z nich może byc mocno wyeksploatowanych (ale z drugiej strony często serwisowanych w ASO na oryginałach). Jak na takie warunki ich niezawodność jest niezła. Mamy też w klubie kilku właścicieli, którzy nie sa zadowoleni, psuło im sie sporo rzeczy. Być może kwestia egzemplarza, być może własnie mocnego zuzycia. Ale generalnie (moja opinia) to niezawodne auto.

A w tym wątku było poruszanych też kilka innych wad prócz tych, o których napisałes (np. u niektórych-notoryczne przepalanie zarowek czy linka od podnoszenia szyby).
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Simon » 26 lip 2007, 10:34

1. O te wahacze pytam bo są łudząco podobne to wahaczy z Bravo/Brava/Marea - a w tych autach notorycznie wyrabiają sie tuleje i krzywią sworznie. W ogóle w tych autach zawiecha jest bardzo delikatna a podejrzewam - może się mylę, że Lybra ma dużo wspólnego ( przede wszystkim z Mareą ). Termostat to też słaby punkt silników fiata ale raczej mniejszych benzyniaków (1.4, 1.6 ). Swoją drogą nie wiem czy 1.6 z Lybry to nie ten sam co był w BBMach....

2. Co do roletki - jak tylko kupie Lybre - choć nie będzie to szybko, to na pewno będę próbował dobrać jakąś roletkę. Jeździłem kiedyś astrą I kombi ( nie polecam , na szczęście nie była moja :) ) i w tej niemieckiej padace klasy niskiej jest taka sama derma na bagażniku - strasznie mnie to wkurzało:) Roletka to jednak funkcjonalna rzecz.

3. Czyli nie opłaca się zabijać dla wersji z navi? a ta wersja komputera z navi ( ta co ma więcej przycisków po lewej stronie :) ) różni się jeszcze czymś od tej uboższej? telefonem? A płytę na europę zachodnią chociaż lancia daje w standardzie?
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”