Strona 1 z 2

CB Radio

: 06 kwie 2006, 21:00
autor: sloneczna
Muszę kupić CB do wiadomych celów .
I zastanawim się jaki zestaw mam wybrać .Tani czy drogi ?
Głównie do informacji drogowych .Szukam coś naprawde praktycznego ,myślę nad zestawem przenośnym .
Kappa z anteną trochę niepoważnie wygląda ,lecz to nie tylko o Kappe mi chodzi .
Co radzicie jakie doświadczenia macie?

Odp: CB Radio

: 06 kwie 2006, 21:43
autor: dellti
"sloneczna" pisze:Muszę kupić CB do wiadomych celów .
I zastanawim się jaki zestaw mam wybrać .Tani czy drogi ?
Głównie do informacji drogowych .Szukam coś naprawde praktycznego ,myślę nad zestawem przenośnym .
Kappa z anteną trochę niepoważnie wygląda ,lecz to nie tylko o Kappe mi chodzi .
Co radzicie jakie doświadczenia macie?
Jeżeli mówiąc przenośny, masz na myśli odbiornik ręczny (taką dużą komórkę :) z anteną) to zapomnij - w blaszanej puszce jaką jest samochód będziesz miał problemy z dogadaniem się. Antena zewnętrzna jest niezbędna. Jeżeli chcesz używać CB tylko do nasłuchu na kanale 19-tym, to w zupełności wystarczy Ci antena na podstawie magnesowej, byle nie najkrótsza - IMHO taka około metrowa to najlepszy kompromis między wygodą użytkowania (podziemne parkingi) a zasięgiem i jakością odbioru. Osobiście w punto na codzień używam AT90 natomiast na trasę prawie dwumetrową AT1700. Tylko musisz uważać, bo magnetyczne przy większych prędkościach czasami odpadają :) Dużo lepszym rozwiązaniem jest antena montowana jest antenka przyczepiona na uchwycie lub bezpośrednio w otworze w karoserii.
Co do radia to nie ma się co silić na jakiś super sprzęt - na pl.rec.radio.cb i cb-radio.pl bardzo polecany w niższej klasie cenowej jest Uniden 520, sam używałem go i bardzo dobrze się spisywał. Teraz jako małe radio używam Onwy mkI i też sobie chwalę.
Uff, ale się rozpisałem .. ciekawe, czy ktoś dotrwał do końca ... :)

Odp: CB Radio

: 06 kwie 2006, 21:52
autor: mario09
"dellti" pisze:
"sloneczna" pisze:...
Uff, ale się rozpisałem .. ciekawe, czy ktoś dotrwał do końca ... :)
Ja dotrwalem :wink:

CB Radio

: 06 kwie 2006, 22:50
autor: Kubek
Ja właśnie myślę nad antena do CB, czy na magnes czy na stale, bo taka na stale bym wolal ale tak do 1m bo taka dluga to wyglada jak porazka, tylko na stale sam raczej bym sobie tego nie zalozyl a taka na magnes to bez sens raczej jadac np. do tesko odwuwac szybe i wyciagac antene.

CB Radio

: 06 kwie 2006, 23:14
autor: sloneczna
Chyba to kupie .lecz jutro spytam u siebie w serwisie CB co to za cudo ?
KLIK

CB Radio

: 06 kwie 2006, 23:23
autor: Kubek
Ta antena nie zakotka ?

CB Radio

: 07 kwie 2006, 9:22
autor: tomek
"Jaqob" pisze:Ta antena nie zakotka ?
Hustler IC-100 1m, znakomicie sprawuje sie na bagazniku Kappy, teraz mam AT72 ale wroce do Hustlera.

CB Radio

: 07 kwie 2006, 10:02
autor: Swiety
hmmm duzo ciekawych informacji, tez jestem zainteresowany kupnem CB,

CB Radio

: 07 kwie 2006, 10:13
autor: tomek
"sloneczna" pisze:Chyba to kupie .lecz jutro spytam u siebie w serwisie CB co to za cudo ?
KLIK
Absolutnie nie bierz tych tanich ALANOW!!!

CB Radio

: 07 kwie 2006, 10:17
autor: tomek
Optymalny zestaw to:
Uniden 520 XL + antena, ale na pewno nie takie krociutkie. Na prawde, jezeli ktos mysli magnesowce to Hustler IC-100 (POLECAM) jest bardzo dobrym rozwiazaniem, w miare dobra jest tez President ndiaa, ale ona nie ma magnesu - trzeba kombinowac. Za zestawik trzeba polozyc kolo 400 zl.
Druga opcja to uzywane strasze radio (Presidenty: Herbert, Wilson, Taylor, Valery, Stary Harry lub Alan 18 czy 28 albo starsze tzw. grube ONWY). Niektore z tych radyjek sa dosc duze gabarytowo. Pod tym wzgledem U520 wypada ok. Na Allegro mozna go juz kupic za 290 zl.

CB Radio

: 10 kwie 2006, 12:41
autor: sloneczna
Masz rację Tomek to radio to szmelc reaguje na dodanie gazu w samochodzie mowa o midlandzie .
Tak jak polecałeś zdecydowałem na Unidema i tak samo radzili mi w serwisie CB ,ponadto rozmwiałem z użytkownikami i jeden właśnie wymieniał alana na unidema .

CB Radio

: 10 kwie 2006, 12:48
autor: tomek
"sloneczna" pisze:ponadto rozmwiałem z użytkownikami i jeden właśnie wymieniał alana na unidema .
Wiele osob to ma ;) ja w bagazniku woze 520ke jako rezerwe ;)

CB Radio

: 10 kwie 2006, 12:55
autor: dellti
"sloneczna" pisze: to radio to szmelc reaguje na dodanie gazu w samochodzie mowa o midlandzie .
Akurat to wcale nie musi być związane z alanem, tylko ogólnie z zakłoceniami generowanymi przez alternator, przekaźnik (nie wiem czy jest w kappie). Różne egzemplarze (!) mogą na to róznie reagować - trzeba wtedy stosować dodatkowe filtry. IMHO najlepsze efekty uzyskuje sie przy bezpośrednim podłaczeniu do akumulatora.

Antena do CB

: 10 kwie 2006, 14:05
autor: dellti
Przy okazji sie dopytam - w którym miejscu macie zamontowane anteny w Kappach (sedanach)? Właśnie zastanawiam się nad miejscem montażu u siebie, i na razie w grę wchodzą 3 lokalizacje:
- uchyt na klapie bagażnika (potencjalny problem przy jego otwieraniu)
- górna część tylnego błotnika (chyba stosunkowo prosty montaż)
Oba powyższe nieciekawe pod względem efektywności pracy anteny
- tylna, środkowa część dachu (chyba duży kłopot w montażu, ale najlepsze miejsce pod względem pracy anteny)

Jeżeli macie jakieś doświadcznenia (najchętniej z fotkami) to chętnie się dowiem. Nigdy wcześniej nie miałem sedana, stąd kłopot.

CB Radio

: 10 kwie 2006, 18:44
autor: sloneczna
Miałem na myśli te radyjka z najniższej półki .