Strona 1 z 4

Lybra - wymiana sprężyn przód

: 30 kwie 2013, 13:05
autor: krzysiek.ge
Witam,
W weekend majowy zamierzam wymienić samodzielnie sprężyny z przodu. Z tego co się orientuje aby wyjąć kolumnę Macphersona potrzebuje:
odkręcić trzy śruby na kielichu
odkręcić amortyzator od zwrotnicy
odczepić przewody hamulcowe
Później to już tylko ściągacze i jazda.
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam

Zapomniałem jeszcze o odkręceniu końcówki drążka stabilizatora

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 03 maja 2013, 23:30
autor: szatan
po co chcesz odkręcać przewody hamulcowe? chyba nie ma takiej potrzeby.

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 06 maja 2013, 10:38
autor: Krzysiek82
Dokładnie tyle. Jedno tylko dodam: ja mam ściągacze do sprężyn jakieś niby hiper duper super, nawet przedłużane i wiecie co? Nie da rady tak ścisnąć tych sprężyn, aby swobodnie zdjąć i nałożyć poduszkę i palcem nakręcić nakrętkę. Zawsze trochę brakuje tego gwintu i trzeba na siłę to skręcać bo ściągacza nie ma jak już więcej skręcić. Dzieje się tak niezależnie jak te ściągacze przyłożę do sprężyny. Albo te ściągacze to lipa jakaś, albo te nasze sprężyny w JTD takie cholerstwa... i lepiej to zrobić w warsztacie hydraulicznym ściągaczem.

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 09 maja 2013, 22:03
autor: Przemek555
ja oprócz ściągaczy używałem pasów nylonowych takich do mocowania np. ładunków do palety, samymi ściągaczami nie dałem rady, może łatwiej by było użyć mniejszych ściągaczy. Walczyłem chyba z godzinę z jedną sprężyną a przy tym stres że jak puści pas to napięta sprężyna mi może urwać to i tamto...

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 13 maja 2013, 10:25
autor: krzysiek.ge
Sprężyny wymienione. Trzeba posiadać naprawdę duże ściągacze. Sprężyny mają bardzo rzadko ułożone zwoje przez co ciężko je ściągnąć.
Polecam przed wyjęciem kolumny poluzować śrubę na poduszce.

Pozdrawiam

Lybra 1.9 JTD - czy sprężyny są takie same jak w 2.4JTD ?

: 31 maja 2013, 15:39
autor: RoboLP
Cześć

Padły mi sprężyny z przodu auta, czy są takie same jak do 2.4 JTD ?
Mam problem z ich zakupem.

Dzięki za info.

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 31 maja 2013, 16:27
autor: Codee
Jakie sprężyny i od kogo polecacie do przodu? szykuję się na wymianę przód tył oraz amortyzatory przód tył.

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 31 maja 2013, 21:04
autor: Big daddy
Przyłączam się do pytania, przed dwiema godzinami strzeliła lewa, po inspekcji na alledrogo widzę że nie ma tam nic. Jeden używany komplet za 290 zeta :-? Byłbym wdziczny za podanie opcji :)

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 31 maja 2013, 22:40
autor: Dudi
Niestety panowie poza oryginałami z ASO (można zamówić w ASO Fiat) nic więcej nie pozostaje. Chyba, że autosklep24 coś ma w zapasie. Generalnie z tymi sprężynami są problemy :|

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 31 maja 2013, 22:48
autor: stabraf
szatan pisze:po co chcesz odkręcać przewody hamulcowe? chyba nie ma takiej potrzeby.
Nie odkręcać tylko:
krzysiek.ge pisze: ...odczepić przewody hamulcowe
...
Odczepić je z tych uchwytów w amorku, które je trzymają ;)

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 03 cze 2013, 10:25
autor: Big daddy
Zadzwoniłem do Autosklepu24 ołaciło się, zostały wystawione specjalnie dla mnie cena to 177pln sztuka. Przynależnośc od szanownego grona forumowiczów pozwoliła zaoszczędzić kolejne 10% za komplet z przesyłką zapłaciłem 338,60 co przy cenie nowej w aso(450zł, po rabacie 382) nie wygląda wcale już tak strasznie.

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 03 cze 2013, 12:46
autor: RoboLP
Ponawiam pytanie, czy ktoś wie, czy sprężyny z 2.4JTD pasują do 1.9JTD ?

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 04 cze 2013, 7:37
autor: lordZoltan
witajcie
byl temat ze sprezyny przod i amorki pasuja od Fiata Marei, ale chyba tylko silniki 1.9 JTD nie wiem jak to z 2.4

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 04 cze 2013, 19:12
autor: Big daddy
Mechanik do którego zadzwoniłem żeby umówić się na wymianę mówił właśnie że będzie komuś montował te od Marei, napiszę co i jak jak z nim pogadam gdy zawiozę mu swoją Lyberkę.

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

: 04 cze 2013, 20:03
autor: Codee
Jeśli spasowałyby to widzę takie w Tychach za 89 zł za sztukę! Tam gdzie Gość ma do tyłu do Lybry niby wzmocnione które chwalono na forum.