Strona 1 z 1

Delta II 2.0 16VT - wiązka silnika

: 13 sie 2024, 21:16
autor: Lukanio42
Cześć, gdzie w Delcie 1999r 2.0 16vt jest wtyczka która łączy wiązkę ECU z nadwoziem (pompa paliwa itp..) ?
Kupiłem auto bez silnika i nie mogę namierzyć. Cały osprzęt silnika, wiązkę oraz sterownik mam z Fiata Coupe 1995r.

Re: Delta II 2.0 16VT - wiązka silnika

: 14 sie 2024, 8:54
autor: Jam_Belfegor
Nie bardzo rozumiem pytanie, bo nie bardzo rozumiem to łączenie się z "nadwoziem" . ECU ulokowane jest pod schowkiem / nogami pasażera za plastikowa osłoną - łatwo dostępne do niego przychodzi jedna wtyczka która wychodzi przez gródz szczelnym przepustem do komory silnika tam tam wiązka ogarnia osprzęt silnika, w tym też mamy złącze diagnostyczne by FIAT. (nie OBD). Pompa dla przykładu nie jest sterowana bezpośrednio Z ECU (zresztą nie widziałem takiej starowanej bezpośrednio sterownikiem silnika), bo ma swój przekaźnik, który w zależności od kilku sygnałów (stacyjka, imo. itd) załącza ją lub nie. W samej komorze silnika masz jakby dwie wiązki te bezpośrednio z ECU i druga łączącą się z nią ogarniająca pozostały osprzęt. Wtryski tez miały swoja małą "pod wiązkę" tzn dało się odłączy wszystkie 4 wtryski naraz bo zaraz za kolektorem była wtyczka.

Re: Delta II 2.0 16VT - wiązka silnika

: 17 sie 2024, 11:15
autor: Swiety
w starych fiatach nie ma takiego łączenia... kable idą bezpośrednio do czujników, kompów, pomp itp...

Re: Delta II 2.0 16VT - wiązka silnika

: 17 sie 2024, 15:59
autor: pietrek125
W zależy jak starych... w Fiat 132/Argenta wiązka wtrysku oraz wiązka Digiplex-u są niezależnymi wiązkami od wiązki samochodu, a jedynym pkt gdzie się łączyły był podwojny przekaźnik gdzie jeden wtyk był od strony wiązki wtrysku a drugi od strony wiązki samochodu.

Re: Delta II 2.0 16VT - wiązka silnika

: 19 sie 2024, 14:03
autor: Lukanio42
Dzięki za zainteresowanie postem.
Chodzi mi o to, że wtyczka przekaznika pompy jest na wiązce silnika. Przy sterowniku mam małą szarą 2-pinową wtyczkę. Według schematu jeden przewód idzie do pompy paliwa, drugi do licznika.
Pytanie, gdzie w delcie jest chowana tą wtyczka. Gdzieś w słupku, pod dywanem?

Re: Delta II 2.0 16VT - wiązka silnika

: 19 sie 2024, 15:32
autor: Jam_Belfegor
Jest tam rzeczywiście taka wtyczka - poczekaj chwilkę zaraz popatrzę na foto (albo będzie na nadkolu pod dywanem albo koło ECU gdzieś w okolicy schowka) ten kabel nie jest długi - ma mniej więcej długość od ( gumy z grodzi ) podobną jak główna wiązka.

Re: Delta II 2.0 16VT - wiązka silnika

: 20 sie 2024, 8:40
autor: Lukanio42
Wtyczka odnaleziona. Schowana była głęboko za mocowaniem sterownika.