Thema - stuki gdzieś z przodu

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - stuki gdzieś z przodu

Post autor: Miro » 01 paź 2005, 16:20

Witam!
Moze ktos z was sie bedzie orientowal co mi stuka z przodu w mojej Themie. Stuk mam przy ruszaniu lub hamowaniu albo na koleinach od mojej strony czyli kierowcy. Wystepuje on gdzies przy drzwiach na dole, takie mam wrazenie. Myslalem ze to cos z zawieszeniem, ze tuleja lub sworzen jest wybity ale po sprawdzeniu zawiechy wszystko jest OK. Tak sie zastanawiam czy to czasem nie ogranicznik w drzwiach stuka. Jeszcze nie sprawdzalem ale musze to obadac bo strasznie denerwujace jest to stukanie przy jezdzie. Acha zapomnialem dodac wystepuje on jeszcze jak szybko dodam gazu lub mocniej zahamuje. Ale najsmieszniejsze to jest to ze nie wystepuje to za kazdym razem. Wczoraj jezdzilem i stukalo prawie co chwilke a dzis raz na jakis czas. Nie za bardzo wiem co jest grane? Chyba ze ktos z was wie co to moze byc?
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Thema - stuki gdzieś z przodu

Post autor: 2fines » 01 paź 2005, 23:59

a na zakretach tez cos stuka...może półosiemoże przewód elestyczny hamulca, może mocowanie kolumny McPersona.... u mie to czasami wystepuje takie głuche pukanie zaczyna sie od predkości ok 70 i do 90 w miare rytmicznie i te irytujące odgłosy nie zawsze występują i wydaja sie dobiegać gdzies z podszybia z prawej strony......
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Thema - stuki gdzieś z przodu

Post autor: Anonymous » 02 paź 2005, 0:04

Zależy gdzie robiłeś przegląd, jak byłem w marcu na przedprzeglądzie znaleźli luzy na gumach wahacza, a jak byłem na normalnym to już tego nie znaleźli, a gumek i tak nie wymieniłem więc było coś nie tak z ich strony :wink:
Ostatnio zmieniony 02 paź 2005, 0:26 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Thema - stuki gdzieś z przodu

Post autor: 2fines » 02 paź 2005, 0:11

"mufnal" pisze:Zależy gdzie robiłeś przegląd, jak byłem w marcu na przedprzegladzie znaleźli luzy na gumach wahacza, a jak byłem na normalnym to już tego nie znaleźli, a gumek i tak nie wymieniłem więc było coś nie tak z ich strony :wink:
haha problem stary jak swiat... mialem to samo :wink: na samym poczatku majstrun na przegladzie powiedział gumy wahacza do wymiany ale co tam da sie jezdzic stuków nie bylo i zadnych innych objawów, nastepny juz tego nie widzial chyba z 10 ogladało i tylko jeden stwierdził simmerbloki hehe czyli co warsztat to madra głowa...i tak wymieniłem bo sworzen zaczął klekotać ale za wczasu poszedł na złom i teraaz ciesze sie nowym :wink: i cisza w srodku...cholera tylko radio wypiernicze bo psuje nastró :P a co do stuków to pisał kolega że przy ruszaniu i hamowaniu to moze być wahacz choć i luzy na półosiach (chyba ze thema jest na tył napedzana to odpada - nie bardzo sie orientuje w tej maszynce wybaczcie jak głupoty gadam :wink: )
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Thema - stuki gdzieś z przodu

Post autor: Anonymous » 02 paź 2005, 0:18

Napisał również że na koleinach, dlatego bym dał na jakąś gumę, ale niema jak porządny przegląd, u mnie te stuki występują niezależnie od hamowania czy ruszania ale także na dziurach więc wiem że gumy na wahaczach są do wymiany :wink:

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Thema - stuki gdzieś z przodu

Post autor: 2fines » 02 paź 2005, 0:29

"mufnal" pisze:Napisał również że na koleinach, dlatego bym dał na jakąś gumę, ale niema jak porządny przegląd, u mnie te stuki występują niezależnie od hamowania czy ruszania ale także na dziurach więc wiem że gumy na wahaczach są do wymiany :wink:
ciekawe czy przy hamowaniu czuje jak ściaga mu w którąś strone szczególnie można to odczuć w koleinie jak wozi jeżeli tak jest to prawie pewne te tulejki gumowe ...ale znowu pisał ze sprawdzone i że stuk wystepuje raz albo wogóle... :wink: to nadaje sie do archiwum X . pozatym sa to chyba metaliczne stuki z teg co napisał....zeby potem nie bylo ze to jakas pierdółka sie perzewraca w kieszeni drzwi :lol: :lol: dlatego ja mam swoje puste... :P
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Thema - stuki gdzieś z przodu

Post autor: Anonymous » 02 paź 2005, 0:38

Także mozliwe że został jakiś pierdół w komorze silnika, ja tak miałem jak mi LPG załozyli, cos gdzieś stukało i się okazało że został zwój z cyną do lutowania, ale tak na poważnie jedź chłopie na bezpłatny przegląd, a i ludzie w mieście ci powiedzą gdzie jest najgorszy upierdliwiec i na pewno coś ci znajdzie, może guma od amorka, może poduszka pod silnikiem :wink:

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - stuki gdzieś z przodu

Post autor: Miro » 02 paź 2005, 17:53

Znalazlem przyczyne, jednak dobrze myslalem.
Poprostu mialem poluzowany ogranicznik w drzwiach i to byla przyczyna.
Dokrecilem go konkretnie i teraz jest cisza.
Ciekawe ale prawdziwe :D
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - stuki gdzieś z przodu

Post autor: Miro » 02 paź 2005, 17:57

A sprawdzilem najpierw to bo akurat w tym miejscu mi to stukalo, pomyslalem jeszcze ze moze jakas **** goni w drzwiach ale po rozkreceniu tapicerki okazalo sie, ze tam nic nie ma.
Kolega mi tak doradzil bo on cos takiego mial w primerze...
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”