Thema - Jak dzialaja swiece zarowe?

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema - Jak dzialaja swiece zarowe?

Post autor: Windforce » 13 sty 2008, 23:20

Mam problem ze swiecami zarowymi... odrazu powiem ze nie w lancii ale mysle ze koledzy mi pomoga... w hyundayu h100 ktorego kupilem swiece sa na przycisk.. trzymam go sobie jak juz uznam ze sie nagrzaly to zapalam... nie wiem dlaczego ktos zrobil taki myk... jakbym chcial to naprawic to jak mam zrobic ta instalacje... jakis czasowy wlacznik albocos..

Jak to dziala? jak zrobic taka instalacje grzania swiec ?
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Imię: magOmichVE
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Thema - Jak dzialaja swiece zarowe?

Post autor: lancia1969 » 14 sty 2008, 0:44

Podjedź do serwisu jest na Chełmońskiego 294 ( wylot na Olusz po lewej stronie ) lub do Viamotu też maja H 8O i pogadaj z elektrykiem bo pewnie gośc przed sprzedażą nie chciał "inwestować" i wywalił przekaźnik sterujący który pewnie kosztuje koło 100 zł :wink:
Właściwie to robota dla elektryka - polecam Kazia Stupke na ulicy Paproci 7a a zaraz koło niego jest hurtownia z cześciami elektrycznymi -;) i powinienieś sprawe załatwić od reki :D

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema - Jak dzialaja swiece zarowe?

Post autor: Windforce » 14 sty 2008, 1:00

eh ja tochce zrobic jak najmniejszym kosztem bo autko pojdzie na sprzedaz... A z elektryka sobie poradze... jak sobie z themą poradzilem to z takim prostym hyundayem tez dam rade...
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Thema - Jak dzialaja swiece zarowe?

Post autor: prezesjm » 14 sty 2008, 8:00

Nie jest to taka prosta sprawa. Można założyć automat z innego auta bo generalnie jest to wszystko podobne. Trzeba jednak wiedzieć jakie tam w tym aucie są świece. jedne potrzeba grzać długo , jedne bardzo szybko dochodzą do temperatury. Jak tam jest, nie mam pojęcia. Schody zaczynają się też gdy auto jest nowocześniejsze to automaty współpracują z Ecu silnika . W starszych modelach zwykle automat jest podłączony do akumulatora ( wiadomo zasilanie świec), ma wyjście po przekaźniku na świece, jest sygnał po stacyjce ( daje sygnał po przekręceniu stacyjki by załączyć podgrzewanie świec), wyjście na lampkę sygnalizacyjną, często jeszcze sygnał ze stacyjki lub rozrusznika by wyłączyć grzanie na sam moment rozruchu silnika, czujniki temperatury które mogą być w samym automacie lub przy silniku . Niektóre automaty podgrzewają jeszcze świece po rozruchu przez pewien czas inne nie. To mocno zależy od silnika i rodzaju zastosowanych świec.
Reasumując - zastosuj oryginalny automat.

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Thema - Jak dzialaja swiece zarowe?

Post autor: Egon » 14 sty 2008, 9:11

pamiętaj że świece grzeja jeszcze troche czasu po zapaleniu silnika (dogrzewanie) więc jak lampka gaśnie świece jeszcze mogą grzac jakiś czas
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”