Thema -Silnik Cromy do Themy. Czy można?

Awatar użytkownika
ThemADI_NS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1346
Rejestracja: 16 paź 2006, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Brzezna / Nowy Sącz

Thema -Silnik Cromy do Themy. Czy można?

Post autor: ThemADI_NS » 19 lut 2008, 19:44

Witam!
Znowu mam pytanie :roll:
Czy jest fizyczna możliwość, zmiany silnika w Themie 2.0 8V, na silnik 2.0 16V od Fiata Cromy? Chodzi mi dokładnie o to, czy można przełożyć sam silnik (blok, głowica) bez osprzętu? Czy będą pasowały kolektory i skrzynia oraz reszta osprzętu takiego jak przepływomierz, komputer itp. a nawet półosie, przeguby czy tarcze...? A może jednak, trzeba wymieniać cały silnik z osprzętem, bo z tego co wiem to konstrukcyjnie Croma nie różni się od Themy i mocowanie silnika jest takie same.
Proszę o radę bo mam silnik do wymiany, a znalazłem właśnie 2.0 16V i nie wiem czy podejdzie.
Pozdrawiam! Adam
Obrazek Oj... miejsca coraz mniej... ;)

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema -Silnik Cromy do Themy. Czy można?

Post autor: mario09 » 20 lut 2008, 17:15

Kolektory inne, przeplywomierz inny, wtryski inne, komputer inny, modul inny, wiekszosc wezy gumowych inna. Zawieszenie silnika takie samo, polosie tarcze, osprzet, skrzynia ta sama. Jesli skombinujesz sobie caly przod od tej Cromy to smialo przekladaj, jesli nie to mocno sie zastanow. Nawet jesli przyjdzie Ci do glowy zamiana glowicy z jednego silnika do drugiego to juz mowie, ze tloki tez sie roznia, tak wiec zaworki beda obijac sie o tloki.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”