Lybra - silnik 1.8 opinie

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Pilar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 24 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Łaziska Górne

Lybra - silnik 1.8 opinie

Post autor: Pilar » 22 mar 2008, 9:54

Witam mam pytanie odnośnie Lybry z silnikiem 1.8 jakie są wasze opinie na temat tego motoru, jak sie sprawuje w tym aucie, jakie średnie spalanie, co z gazem?
"szyba to nie dykta, Lancia to nie czinklak"

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Co powiecie o Lybrze 1.8

Post autor: Taz » 22 mar 2008, 10:06

w tym silniku było coś nie tak z wariatorem, ale niech lepiej wypowiedzą się ludzie z większa wiedzą niż ja :)
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Co powiecie o Lybrze 1.8

Post autor: BJK » 22 mar 2008, 10:10

Silnik wystarczający do tego auta. Sam mam takowy i całkiem sporo jeżdżę, więc wiem ;)
Natomiast co do spalania - jak masz ciężką nogę to wizyty na stacji benzynowej do najprzyjemniejszych należeć nie będą - średnie przy trybie mieszanym z ołowianymi płetwami to jakieś 11 literków.
Gazu nie mam i zakładać nie zamierzam, z dwóch powodów:
1. Trzeba gdzieś tą butlę wcisnąć, a nie zamierzam trzymać koła zapasowego w bagażniku.
2. Nie przepadam za autami na gaz - mają parę ograniczeń w Europie Zachodniej, są bardziej niebezpieczne od benzynek etc.

Ceny części mechanicznych nie są takie złe (w porównaniu do innych marek) ani zbyt trudno dostępne.

Lancia Lybra z silnikiem 1,8 wystarcza do szybszej jazdy, pozwala także dość dynamicznie po mieście jeździć.

Awatar użytkownika
Pilar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 24 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Łaziska Górne

Co powiecie o Lybrze 1.8

Post autor: Pilar » 22 mar 2008, 10:56

dzięki za info myślę o aucie z tym silnikiem nie będę się nim ścigał więc mam nadzieje że jeździe nie będzie przekraczało 9 litrów?
A jak z awaryjnością czy miałeś jakieś z tym autkiem problemy i jaki masz przebieg
"szyba to nie dykta, Lancia to nie czinklak"

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Co powiecie o Lybrze 1.8

Post autor: NajMlodszyM » 22 mar 2008, 12:43

Z mojej wiedzy wynika, iż dużo lepszym rozwiązaniem była by Lybra z silnikiem 2.0 20v. Spalanie podobne, a osiągi znacznie lepsze nie wspominając o tym, że 1.8 ma znacznie więcej jakichś takich dziwnych przypadłości niż 2.0 20v ;)

Najlepiej na ten temat może wypowiedzieć się Nat, albo ktoś jeszcze kto ma Lybre z tym silnikiem...

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Co powiecie o Lybrze 1.8

Post autor: aro » 22 mar 2008, 12:46

Dlaczego kolega ma zamiar zakupic Lybre z takim silniczkiem? O wiele lepszy jest silniczek 2.0 20v. Z tego co pamiętam to Nat ma taki w swojej Lyberce. Wiec może się pochwali :D Niejednokrotnie były już poruszane na forum podobne wątki o silnikach do Lybry. Poszukaj. Może coś znajdziesz :wink:

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Co powiecie o Lybrze 1.8

Post autor: BJK » 22 mar 2008, 13:52

"Pilar" pisze:dzięki za info myślę o aucie z tym silnikiem nie będę się nim ścigał więc mam nadzieje że jeździe nie będzie przekraczało 9 litrów?
A jak z awaryjnością czy miałeś jakieś z tym autkiem problemy i jaki masz przebieg
Co do awaryjności to mam pęknięty alternator, ale to przypadłość wszystkich Fiatowskich produktów: rodzice w Sienie 3 razy wymieniali, kuzyn w Marei 5 razy (mniej więcej co 100 tys), znajomy w Punto II też i znajomy w starej Cromie też kilka razy wymieniał. Tak to nie mam problemu.
Co do silnika 2.0 - ja szukałem auta 1.8/1.8T/2.0 - trafiło się 1.8 i jestem zadowolony :)
Jak znajdziesz 2.0 w dobrym stanie (tak jak moje 1.8) to graty.
Mój przebieg przy zakupie wynosił 167 450 i nie był kręcony: auto bezwypadkowe, kupione w kraju, pierwszy właściciel.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Co powiecie o Lybrze 1.8

Post autor: Nat » 23 mar 2008, 0:12

A ja się nie wypowiem, tylko zachęcę pytającego do pogrzebania w archiwum. Było po wielokroć.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Co powiecie o Lybrze 1.8

Post autor: Łukasz » 24 mar 2008, 17:29

Obrazek
Z tym spalaniem nie jest najgorzej. Przy jezdzie w stylu na "cipencjusza" jest doc niskie :lol:
Co do gazu i osiagow polecam poczytac archiw... duzo tam pisalem 8)
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Co powiecie o Lybrze 1.8

Post autor: Nat » 24 mar 2008, 20:14

Jednak GUI (czy jak tam się nazywa graficzna strona oprogramowania) w Lybrach bez navi jest duzo ładniejszy!
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lancia Lybra Kombi 1.8

Post autor: Nat » 30 mar 2008, 11:38

1. uzupełnij swoj profil co najmniej o nazwę miejscowości (wymóg forum)
2. Poczytaj archiwum- znjdziesz tam wszystko na ten temat.
3. A w skrócie- wadą silnika 1,8 jest konieczność wymiany wariatora faz rozrządu wraz z rozrządem, bo lubi się zepsuć po pewnym przebiegu.
Jesli miałbym do wyboru, brałbym raczej znakomity silnik 2,0 20V- moc większa, a spalanie niewiele większe.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”